Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ez tenyleg furcsa, vagy csak...

Ez tenyleg furcsa, vagy csak en vagyok irigy es feltekeny?

Figyelt kérdés

Anyosom sokat segitett/segit nekunk a ferjemmel. Nem mondhatom, hogy rossz vele a kapcsolatom, inkabb par lepes tavolsagot tartok tole. Rengetegszer az tortenik, hogy nagyon pozitivan csalodok benne, majd par nap mulva kiakaszt valami hulyeseggel, amit csinal. Probalom fenntartani a semleges viszonyt vele. Egy nagyon erdekes, szamomra kulonos dolog van a csaladjukban, ami engem nem annyira zavar, inkabb elgondolkodtat es nagyon furcsanak tunik. Ugy kepzeljetek el, hogy anyosom, sogorom es anyosom parja egy harom szobas, nappalis emeletes, kertes hazban elnek. Anyosomnak nagyon jo allasa van, vezetoi pozicioban sokat dolgozik, utazassal egyutt napi 10 orat, 8-tol este 6-ig. Sogorom most keszul egyetemre menni, kozben dolgozik majdnem minden nap egy kis boltban, altalaban 6-tol delutan kettoig. Anyosom elettarsa egy eleg visszafogott ember, otthonrol dolgozik, igy mondhatnank, hogy biztos sok szabadideje van, de nem, mert teljes munkaidos munka mellett meg napi ketszer kutyat setaltat (2 ora), barkacsol, a kertet dolgozza, o intezi a bevasarlast, a hivatalos ugyeket, most epp a furdoszobat is o ujitja fel, o vegzi a mosast, teregetest, hajtogatast, es legtobbszor o is foz es takarit. Mindezekbe a sogorom mindig besegit, amikor szabadnapos vagy szabad a delutanja. Nos, ami nekem furcsa, az az, hogy anyos itthon nem csinal semmit, de szo szerint, meg egyszer nem lattam takaritani vagy barmit csinalni a haz korul, parszor foz,altalaban fagyasztott dolgokat pakol a sutobe es ennyi. Nekem olyan furcsa, hogy a csaladnak csak 2 tagja vegzi el az osszes haz koruli tennivalot, anyos pedig nem segit ilyenekben. Igaz, hogy sokat dolgozik es sokat keres, de a parja is sokat dolgozik, annyi, hogy valamennyivel rugalmasabb a munkaideje. Talan azert tunik ezen nekem furcsanak, mert en megszoktam, hogy az en csaladomban mindenki reszt vett a hazimunkaban, attol fuggetlenul, mennyit keresett, vagy no, ferfi volt-e.

Anyos 48N, Sogor, 18F, Anyos elettarsa 48F, Ferjem 22F, En 24N



2016. júl. 15. 20:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
18%
Akor beszéljétek meg vagy fogadjatok cselédet. Mindenki elmossa vagy kimossa a sajátját. Vannak takaítók és ez a feladatuk.
2016. júl. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem semmi gond azzal, hogy az anyósod csak ennyit csinál. A többiek is biztos szóvá tennék, ha segítségre lenne szükségük. Ő is megteszi a magáét, ami arányosan az idejébe belefér. Nem várható el tőle sem, hogy ha este 6-ra hazaér, akkor kezdjen el a kertben kapálni, elég, ha csak a fagyasztott ételt megcsinálja. Lehet, hogy nincs is igényük a többieknek a főtt kajára.

Ellenben biztosan megcsinálná és többet segítene, máshogy osztaná be az idejét, ha szükség lenne rá.

2016. júl. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
97%

Ha NEKIK megfelel, akkor TÉGED miért zavar?


Mit szólnál, ha az anyós akarna beleszólni a ti családi munkamegosztásotokba?

2016. júl. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
3-as, ez engem annyiban erint, hogy sogorom mindig nekunk panaszkodik, mert a sajat dolgaira igy sok ideje nem jut, es mar meg is kerdezte, atkoltozhetne-e hozzank, mert elege van a szituaciobol
2016. júl. 15. 20:40
 5/18 anonim ***** válasza:
92%
Ha a sógorodat zavarja, akkor ne VELED, hanem a szüleivel beszélje meg.
2016. júl. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
94%
Nekem nem furcsa. Nálunk is mindenki részt vesz, de itt folyton azt látom, hogy a férjek nem csinálnak otthon semmit. Szokasd hozzá a szemed, hogy mások máshogy élnek!
2016. júl. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Allitolag veluk mar szamtalanszor beszelt.
2016. júl. 15. 20:43
 8/18 anonim ***** válasza:
98%

Ez akkor is az ö ügyük, semmi esetre se avatkozzatok bele. Ha a sógor átköltözne hozzátok, akkor garantáltan tönkremegy a kapcsolatotok az anyósékkal.


Mellesleg nem hiszem, hogy napi 24 órában látod, ki mit csinál náluk, könnyen lehet, hogy az anyós amit csinál, az nem észrevehetö kivülálló számára.

Nekem inkább a sógor "lázadásának" tünik a történet, de semmi esetre sem tartozik másra.

2016. júl. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
96%

Ez a sogoros dolog a történetbe bár csak kiszenokent került a történetbe.


Tok mindegy hogy igaz e vagy sem, neked éhez semmi kozod.



De hogy a kérdésedre is válaszoljak



(


Ez tenyleg furcsa, vagy csak en vagyok irigy es feltekeny?)



Te vagy az irigy, hisz minden féle képen be akarsz szólni az anyosnak , és az észt osztani hogy ki mit csináljon.!

2016. júl. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
97%

szerintem sincs sok kozod ahhoz, hogy ok hogy osztjak el egymas kozott a munkat. sogorod meg ne panaszkodjon, ha annyira zavarja, akkor vallaljon at vmit anyos elettarsatol, vagy mondja meg nyomatekosabban anyjanak, hogy neki vmi nem oke igy.

amugy meg aposodnak sokkal egyszerubb, a szabadosabb munkabeosztas miatt, utaznia sem kell, o csak lofral a kutyaval 2 orat, amit anyos " feleslegesen" a buszon tolt.

2016. júl. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!