Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ez tenyleg furcsa, vagy csak...

Ez tenyleg furcsa, vagy csak en vagyok irigy es feltekeny?

Figyelt kérdés

Anyosom sokat segitett/segit nekunk a ferjemmel. Nem mondhatom, hogy rossz vele a kapcsolatom, inkabb par lepes tavolsagot tartok tole. Rengetegszer az tortenik, hogy nagyon pozitivan csalodok benne, majd par nap mulva kiakaszt valami hulyeseggel, amit csinal. Probalom fenntartani a semleges viszonyt vele. Egy nagyon erdekes, szamomra kulonos dolog van a csaladjukban, ami engem nem annyira zavar, inkabb elgondolkodtat es nagyon furcsanak tunik. Ugy kepzeljetek el, hogy anyosom, sogorom es anyosom parja egy harom szobas, nappalis emeletes, kertes hazban elnek. Anyosomnak nagyon jo allasa van, vezetoi pozicioban sokat dolgozik, utazassal egyutt napi 10 orat, 8-tol este 6-ig. Sogorom most keszul egyetemre menni, kozben dolgozik majdnem minden nap egy kis boltban, altalaban 6-tol delutan kettoig. Anyosom elettarsa egy eleg visszafogott ember, otthonrol dolgozik, igy mondhatnank, hogy biztos sok szabadideje van, de nem, mert teljes munkaidos munka mellett meg napi ketszer kutyat setaltat (2 ora), barkacsol, a kertet dolgozza, o intezi a bevasarlast, a hivatalos ugyeket, most epp a furdoszobat is o ujitja fel, o vegzi a mosast, teregetest, hajtogatast, es legtobbszor o is foz es takarit. Mindezekbe a sogorom mindig besegit, amikor szabadnapos vagy szabad a delutanja. Nos, ami nekem furcsa, az az, hogy anyos itthon nem csinal semmit, de szo szerint, meg egyszer nem lattam takaritani vagy barmit csinalni a haz korul, parszor foz,altalaban fagyasztott dolgokat pakol a sutobe es ennyi. Nekem olyan furcsa, hogy a csaladnak csak 2 tagja vegzi el az osszes haz koruli tennivalot, anyos pedig nem segit ilyenekben. Igaz, hogy sokat dolgozik es sokat keres, de a parja is sokat dolgozik, annyi, hogy valamennyivel rugalmasabb a munkaideje. Talan azert tunik ezen nekem furcsanak, mert en megszoktam, hogy az en csaladomban mindenki reszt vett a hazimunkaban, attol fuggetlenul, mennyit keresett, vagy no, ferfi volt-e.

Anyos 48N, Sogor, 18F, Anyos elettarsa 48F, Ferjem 22F, En 24N



2016. júl. 15. 20:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
88%

Kidolgozza a belét is a családért, és még sikálja ki a fürdőszobát is?


Persze hogy mindent a többiek csinálnak, ha nekik van több idejük.

A sógor meg nem hiszem, hogy a fizetését hazaadja, gondolom félrerakja vagy magára költi, akkor ennyi elvárható, hogy segítsen otthon.


Este 6-kor ér haza... egy óra kapásból elmegy azzal, hogy mosdó, kézmosás, kicsit kifújja magát, átöltözik, esetleg eszik valamit/bedobja a mirelit kaját. Ott van este 7. Mit csináljon? Ilyenkor kezdjen el porszívózni, vagy ablakot sikálni?


Igen, itt pont a munkamegosztásról van szó. Aki kevesebbet dolgozik/több szabadideje van, az több házimunkát csinál.

2016. júl. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 MZ.per.X ***** válasza:
95%
Azt írod próbálod fenntartani a semleges viszonyt...hát nekem ez inkább tűnik szarkavarásnak mint fenntartásnak. :D
2016. júl. 16. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
95%
Miért van az az érzésem,ha fordított lenne az eset,tehát a férj érne haza este 6-kor,es a feleség dolgozna otthonról,mellette tartaná fent a háztartást,akkor senki nem szólna egy szót.
2016. júl. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
94%

Anyósom is vezető beosztásban dolgozik, ráadásul elég össze-vissza idõbeosztással. Van, hogy már 5_kor otthon van, van, hogy csak 10:kor, a telefonja folyton cseng.3 fia lakik még otthon. Após látja el az állatokat,bűvöli a kertet, a fiúk maguk között elosztják a házimunkát. Hétköznap délben mindenki befizet kaját a suliban, munkahelyen, este gyorskaja vagy száraz.

Hétvégén anyós hatalmas fõzést rendez.

Nàluk így megszokott, így normális, így működik a család. Nem látok benne semmi kivetnivalót. És mivel a férjem is ott nevelkedett, sokkal jobban eligazodik a háztartásban, mint az átlag, természetes számára, hogy ami a keze ügyébe kerül, azt nem kikerüli, hanem megcsinálja.

2016. júl. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
93%

Érdekes módon a fordított eset tejesen normális: apuka "sokat dolgozik", ő tartja el a családot, neki nem kell semmit csinálni otthon; a nő bezzeg "csak 8 órát", neki meg sem kottyan a háztartás és a gyerekek.


Ne szólj bele, semmi közöd hozzá.

2016. júl. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
80%

Valahol ez teljesen érthető.

Vezető beosztásban dolgozom, reggel 6-7 felé indulok és este 7 felé érek haza. Hétköznap semmire nincs időm.

Amúgy nagyon szerencsés az anyósod, mert az én férjem délután 2 felé itthon van és nem sok mindent csinál....hétvégére rám marad minden....Nyári szünet alatt (mert a férjemnek olyan is van) itthon van a két gyerekkel és nem főz, nem csinál semmit....

2016. júl. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
79%

Ennek semmi köze ahhoz, hogy ki mennyit keres.

Az anyósod nincs otthon, a másik kettő igen. Persze, hogy ők csinálják ezeket a dolgokat.

Bár hozzáteszem, mi nem csak munkanapokon napközben takarítunk (például ha valaki itthon van szabadnap/bármi miatt), hanem hétvégén is. Hétvégén pedig egyikünk sem dolgozik.


Mindenesetre amíg én itthon voltam és itthonról dolgoztam, addig mindent én csináltam, mert én itthon voltam..ennyire egyszerű. Minden további nélkül belefért, hogy két teszt futtatás között berakjak egy mosást, vagy 2-3 részletben elmosogassak. Ebédszünetben tényleg szünetet tartsak és felrakjam az ebédet főni.. Aztán tudtam a gép mellett enni munka közben, stb.

Tehát belefért az időmbe. Emiatt én egyáltalán nem csodálkozom a szituáción.

Hétköznap pedig mindent megcsináltam, mert nem akartam, hogy hétvégére maradjon..így hétvégén együtt lehettünk és csinálhattunk programokat, mert én előtte kitakarítottam apránként.


Ha a sógorodnak ez nem tetszik, akkor neki kell megbeszélnie az anyjával. Ha meg el akar költözni, hát költözzön. Most akar egyetemre menni, tud menni koliba.

2016. júl. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Régi a kérdés, de én csak most találkoztam vele és nem bírom megállni, hogy ne írjak.

Kedves Kérdező!

A kiírásod roppant egyedi, mert ilyen tartalmú kérdések inkább az anyósokra jellemzőek, nem pedig a menyekre.

Ha te 22 évesen és menyként(!) ilyen mentalitású vagy, akkor őszinte részvétem a majdani menyednek, amikor anyós leszel!

Brrrr......

2016. szept. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!