Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Féltékeny vagyok az anyósomra!...

Féltékeny vagyok az anyósomra! Es nem tudom legyűrni ezt az érzést. Ti éreztetek már így?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2.5 hónapos és egyszerűen nem tudom elviselni ha anyósom gügyög neki vagy felveszi! Azért érdekes mert ezt az érzést csak vele kapcsolatban érzem. Nem indúlt túl rózsásan a kettönk közti kapcsolat talán ez az oka. Nagyon öntörvényű akaratos nő és semmit nem lehet megmagyarázni neki. Tudom hogy butaság de mégis féltékeny vagyok arra is hogyha pl a fiam rámosolyog.Ez most lehet betegesen hangzik de attol félek hogy öt jobban fogja szeretni mint engem😐. Első baba egyébként. Remélem hamar elmúlik ez az érzés.
2016. márc. 17. 16:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Nem, de ha gyereked van. akkor, akkor te már ne legyél az :)
2016. márc. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%

"féltékeny vagyok arra is hogyha pl a fiam rámosolyog. Ez most lehet betegesen hangzik"


Nem csak hangzik, hanem az is!

2016. márc. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Talán az az érzés dolgozik benned, hogy te már kiismerted az anyósodat (jól vagy rosszul, ez most mindegy), és nem akarod, hogy a fiad félreismerje őt, tehát hogy a fiad bedőljön valami "álszent" gügyögésnek. (Most direkt túloztam.)


Egyébként nem kell aggódnod, emiatt biztosan nem fogja jobban szeretni, mint téged. Később majd úgyis jön az, hogy nagyobb ajándékot vesz neki, mint te, stb. Ha jól neveled a gyerkőcöt, akkor úgyis tudni fogja, ki a fontosabb neki. A lényeg, hogy ne hangold később majd az anyósod ellen, mert az nem lenne szép, és nem is hiszem hogy szükség lenne rá. :)

2016. márc. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen pontosan igy érzek ahogy leírtad! Eszembe sincs ellene hangolni természetesen. Tudom hogy a mamája 😊
2016. márc. 17. 16:55
 5/11 anonim ***** válasza:
57%
Lehet hogy az anyósod iránti ellenszenved miatt érzel most így. Nem baj ha szereti a gyereked, és a kicsi is viszont szereti őt. Az a gyereknek csak jó ha egy plusz ember is szereti. Neked csak azzal kell foglalkoznod hogy a te nevelési elveid szerint legyen foglalkozva a kicsivel. Ezt ne engedd felülírni neki, mert a te gyereked. Tanácsot kérhetsz és megfogadhatsz, de egyértelmű legyen hogy ennek a gyereknek te vagy az anyja! Nem érdemes közéjük állni, mert most még nagyon pici a kisfiad, de lesz idő amikor aranyat fog érni egy nagymama aki bármikor vigyáz a kicsire. Amikor ilyen pici volt az enyém, még nem hittem el, hogy most kell elolvasni azokat a gyereknevelési és egyéb könyveket amiket felhalmoztam, mert ahogy nő a pici egyre kevesebb idő lesz bármi másra. Majd ha oviba megy, akkor lesz több időd magadra. Ezért nem érdemes most elüldözni egy nagymamát akármennyire is ellenszenves személy.
2016. márc. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
95%
Most szültél nemrégen. Még kavarognak benned az érzelmek. Nincs ezzel semmi baj. Biztos vagyok benne hogy rendeződnek a viszonyok köztetek.
2016. márc. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%
szülés utáni depresszió egyik jele is lehet,miert minden kismama az anyóst utálja?:)))
2016. márc. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én nem utálom egyáltalán,meg nem is tiltom el a fiamat egyik rokontol se. Anyoseknal meg elég sűrűen vagyunk egy ,két napra.Csak furcsa hogy ezt kezdtem érezni 😊.De remélem elmúlik hamar. De ha utálnám is akkor sem tiltanám tölük mert megfogadtam mig terhes voltam hogy nem teszunk kulombséget az én anyám és az anyósom között.Megprobálunk mindenhol ugyan annyit lenni hogy ne legyen sértődés egyikük részéről sem.Ez az érzés meg lehet tényleg azért van mert nem rég szültem.😊
2016. márc. 17. 19:04
 9/11 anonim ***** válasza:
90%

2 hete szültem, szerintem is a hormonok miatt van benned ez az egész. Ma voltak itt először az anyósomék, anyósomat nem utálom vagy ilyesmi, de mióta gyerek van, furcsa lett.


A gyereket felvettem és mondta, hogy úristen, óvatosabban már, kitöröd a nyakát (nyilván nem). A férjem meg pelenkázta és anyósom: apa bántott, szívem, igaz? apa nagyon bántott, azért sírsz? (szegény férjem a köldökcsonk alkoholozásával szenvedett éppen)


én meg elkezdtem bőgni, hogy hogy mondhat olyat a férjemre, hogy bántaná a gyermekünket és mennyi apa van, aki tényleg bántja, vagy nem törődik a gyermekével.


Hormonok...:D

2016. márc. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%
9-es, mondjuk én is kiakadtam volna ezeken.
2016. márc. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!