Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósék a megkérdezésem...

Anyósék a megkérdezésem nélkül, babaülés nélkül vitték a gyereket autópályán... hunyjak szemet, mit csináljak?

Figyelt kérdés

1-2 órára bíztam rájuk amíg vásárolni mentem, máskor is volt már náluk.

Mikor indultam vissza hívtak hogy ne hozzájuk hanem sógorhoz menjek, akik falun laknak fél órára.

Após taxis és taxiban nem büntetik a kézben szállítást,de attól hogy taxi nem fogja kikerülni a részeg sofőr és bamba gyalogos, ezt többször elmondtam már.

Ez 5 napja volt, azóta nem mentünk anyóshoz látogatni, ki van akadva hogy miért nem. Mit csináljak? Nyilván nem kerülhetem örökre, de hát nem örülök hogy a tiltás-kérés ellenére csak megtette. A férjem is leszidta őket.



2016. aug. 1. 07:41
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
77%
Haragudnék persze, amit csinálnék: vennék egy hordozót/babaülést hozzájuk (csak az övéké lenne, vagyis nem vinnéd el), hogy használják a kocsiban, ha viszik a kicsit valahová. Persze, csak ha amúgy nem volt ott ülés, amit nem tettek be, mert csak. Ha lett volna ülés, csak nem használták, mert nekik mindegy a gyerek élete, akkor természetesen nem hagynám ott többé.
2016. aug. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
18%
Fejezd be a hisztit, úgy csinálsz mintha kinyìrták volna a gyereket. Az beregbeszèli nyilván ès el van felejtev, amit csinálsz, hogy kerülöd őket egy ilyen semmisèg miatt már beteges!
2016. aug. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
73%

Részvétem... Hála istennek, nálunk nem taxis a Papa, mert ha nem lenne neki kötelező az ülés, soha nem használná... -_- Ráadásul megkaptam, hogy én nem bízom benne, pedig ő évtizedek óta balesetmentesen vezet. -_- És nem érti, hogy ha nem bíznék benne, akkor be se engedném a kocsijába a gyerekeket, de szembeőrültek bármikor jöhetnek, olyan szupersofőr meg nincsen, aki minden balesetet el tud kerülni! Ja, meg amásik kedvencem: ti is túléltétek gyerekülés nélkül. Ja, valóban, mert a már említett jó vezetési készségnek ÉS A SZERENCSÉNEK köszönhetően sosem volt balesetünk.

Nagyon határozottan meg kell mondani, hogy ragaszkodsz az ülés használatához! És vagy legyen nekik saját, vagy ha otthagyod a gyereket, hagyd ott az ülést is. Ha nem használja, nem mehet oda a gyerek, ennyi, csak felfogja lassacskán...

2016. aug. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim válasza:
12%
Nyugtató?
2016. aug. 1. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
86%

Látogatni mennék a kicsivel, de többet nem bíznám rájuk a gyereket, ha egyrészt önmaguktól ennyire felelőtlenek felnőtt ember létükre, másrészt tudatosan semmibe veszik a teljesen jogos kérésünket.


Ha valaki autópályán visz egy babát kézben tartva babaülés helyett, súlyos sérülést, rosszabb esetben az életét kockáztatja nem csak egy baleset, hanem már egy komolyabb vészfékezés esetén is.


Ha a gyerekem nagyszülei ezt nem lennének képesek felfogni, vagy képesek lennének felfogni, de ennek ellenére tudatosan vállalnák a kockázatot, és ezt utólag sem látnák be, saját magamat érezném felelőtlennek, ha ezek után rájuk bíznám felügyelet nélkül.


Látogatóba mennék vele, nyilván ők is jöhetnének, meg ugyanúgy törekednék a jó viszonyra, mint eddig, kizárólag kettesben nem hagynám velük ezek után, hogy ez ne ismétlődhessen meg.

2016. aug. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
38%
hunyj szemet, de azért jegyezd meg, hogy máskor ne tegyék. túlreagálni se érdemes, csak zárójelbe mondom, hogy régesrégen nem volt gyerekülés, sőt én pld a teherautóba is sokszor vittem a gyerekeket, mert akkor nem volt másképp lehetőség
2016. aug. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
16%
Vettél nekik gyerekulest és elmondtad, higy igaz, hogy a taxiban nem kötelező használni, de te mégis szeretnéd? Akkor többet nem kell rájuk bízni a gyereket. Ha viszont te nem gondoskodtal gyerekulesrol és nem szóltál, hogy mindenképpen használják, akkor nincs semminjogod balhezni
2016. aug. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
18%
Nem történt semmi bekötve is meghalhat az ember az autóba. Persze elmagyaráznám nekik de nem kell ezt annyira tulbonyolitani. Mikor gyerek voltam volt hogy a két ülés között álltam mégis itt vagyok.
2016. aug. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
86%

"Ha viszont te nem gondoskodtal gyerekulesrol és nem szóltál, hogy mindenképpen használják, akkor nincs semminjogod balhezni."


Nem biztos, hogy igazam van, de nekem az jött le a kérdésből, hogy a szülők abban a tudatban hagyták ott a picit, hogy otthon vigyáznak rá a nagyszülők, nem pedig abban a tudatban, hogy fogják és átviszik a sógoráékhoz autóval.


Meg úgy fogalmazott, hogy a "a tiltás-kérés ellenére csak megtette".

2016. aug. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
15%
Túlspilázod. Felnőtt ember már tudja, hogy sok törvényi előírás mögött csupán üzleti érdekek vannak és az előírás komolyságát ennek megfelelően kell kezelni. A taxis nagyapa bizonyára kellően gyakorlott ahhoz, hogy biztonságosan tudjon vezetni. Kevesebb baleset származik a nagyszülők hibájából, mint a szülőkéből.
2016. aug. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!