Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Te fizettetnél lakbért a fiad...

Te fizettetnél lakbért a fiad barátnőjével?

Figyelt kérdés

Ősszel lesz 3 éve,hogy együtt vagyunk a barátommal. Somogyban lakunk és mindketten Pestre megyünk tanulni. Nincsenek anyagi gondjaik, apukájának egy vállalkozása van,anyukája pedig bankigazgató. Van 5 autójuk (Audik,Mercedes) és az apukájának több lakása/háza van országszerte. Ezt csak azért írtam,hogy tényleg nem egy kifejezetten szegény családról írok.

Van a barátomnak egy húga is.

Anya tanár, apa pedig fizikai munkát végez éjjel-nappal. Mindent megkapok,mi sem vagyunk szegények,de azért megnézzük a termékek árát a boltban.

Ennyit rólunk. A barátom ötlete volt,hogy együtt költözzünk fel Pestre. (Nem egy egyetemre megyünk)

A szülei nem akarnak szóba állni az enyémekkel,mert ők csak a fiúk menyasszonyának a szüleivel szeretnének megismerkedni. Amúgy én vagyok az első barátnője a fiúknak aki 19 éves..

Van egy kis lakásuk Pesten és oda gondolta a barátom a költözést. Egyik nap náluk ebédeltünk és a barátom felhozta a témát a szüleinek, azt mondták,hogy persze, költözhetek,majd elosztjuk a költségeket.

2 hete mondta a barátom,hogy kérnének albérlet díjat 35000Ft-ot és fizessen a netet,tv-t (10000) plusz a közös költség felét (10000). Ezen felül ugye elvárás,hogy takarítsak, főzzek és még oldjam meg a fanulást is... Hétvégente pedig a nyakunkra fognak jönni a szülei és a tesója is. Annyira pici a lakás,hogy valaki a plafonon fog aludni... :D

Te is elkérnél ennyi pénzt egy NEM vadidegen lánytól?



2016. aug. 29. 09:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 A kérdező kommentje:
Autóval mennénk fel, egyik héten a barátoméval,másik héten az enyémmel.
2016. aug. 29. 09:16
 2/76 anonim ***** válasza:
68%
A barátodnak is kell fizetni a lakbért, vagy csak neked? Mert ha barátod nem fizet, mert az ő lakásuk akkor veled se fizettetnék lakbért.
2016. aug. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/76 anonim ***** válasza:
97%
Nekik vadidegen vagy és ők kérnek albérleti díjat. Valamilyen szinten jogos is, hiszen a te szükségleteidet nekik nem kell fedezni. A teljes albérleti díj fele, illetve a számlák fele jogos elvárás. A főzés és takarítás rád meg a pasidra tartozik, arról nektek kell dönteni
2016. aug. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/76 anonim ***** válasza:
96%

Ha eddig kiadták a lakást 70.000ért, akkor igen, a kieső bevétel felét neked illik állni. Hogy a tvt netet miért egyedül kéne fizetned, azt nem értem, abban is fele-fele arányban illik osztozni. Plusz mi az, hogy minden hétvégén a nyakatokra járnak, meg ottalszanak? Azt az dönti el, hogy alhatnak-e ott, aki ott él. De ha meg azt írod, hogy minden héten hazajártok, akkor meg minek mennek oda? Ezt nem értem. Ha viszont eddig nem volt kiadva az a lakás, akkor nem lenne pofám pénzt kérni érte. Az meg, hogy hagyod-e magad csicskáztatni és mindent egyedül csinálsz a lakásban, az a te döntésed.


Bocs, de szerintem baromira nem csípnek, gondolj bele, ilyen szöveget eresztenek el, hogy ezért-azért nem állnak szóba a szüleiddel.

2016. aug. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/76 A kérdező kommentje:

Nem fizet ő sem. Nappali szakra megyek,sajnos nagyon sokat kellett tanulnom a középsuliban azért,hogy jó tanuló legyek. Kitűnő lett az érettségim és az évvégim is.

Szerintem az egyetemen is sokat kell majd tanulnom, nem azért jelentkeztem,hogy "meglegyen a kettes". Szóval nem úgy terveztem,hogy dolgozni fogok...a szüleim nem is engednék,hiszen ők úgy gondolják,hogy még a tanulás a legfontosabb nekem.

Ők mondták,hogy ha fordított helyzet lenne tuti nem kérnének semmit. Én max. a rezsit felezném el vele..

2016. aug. 29. 09:29
 6/76 anonim ***** válasza:
83%

Ez így azért bőven piaci ár alatt van.

ÉN nem kérném el a 35 ezret, de azt igen, hogy ha odaköltözöl, akkor szállj be a lakás fenntartásának költségeibe (mondjuk a közös költségbe pont nem, mert azt akkor is fix összeg, ha csak egy ember lakik a lakásban, de a rezsibe igen).

Ahogy azt írod is, nem tekintenek családtagnak, nem tekintenek lehetséges jövőbeli családtagnak sem, még fontos ismerősnek sem, csak valakinek, akivel jelenleg együtt van a fiuk egy ideig, és meg akarják tartani a formalitásokat és a 3 lépés távolságot. Ennyi.

Ezen vagy az esküvő segíthet, ha majd lesz, de valószínűbb, hogy sose fogadnak be - igyekezz nem törődni vele:S

2016. aug. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/76 anonim ***** válasza:
93%

Mivel az lakás az övéké, azt tesznek vele, amit akarnak. Ha kiadnák albérletbe, biztosan jobban járnának vele. Így döntöttek, vagy elfogadod, vagy mész/mentek albérletbe, nem hiszem, hogy az olcsóbb lenne.

Én személy szerint biztosan nem kérnék ennyi pénzt a fiam barátnőjétől albérleti díjként.


Azt nem értem, hogy miért kellene egyedül neked takarítanod, főznöd?? Miért veszed ezt olyan természetesnek? Csináljátok együtt.


Az pedig, hogy a nyakatokra jönnek, bizonyára kellemetlen, de mint írtam, a lakás az övéké. Menjetek albérletbe, ott nem fog zavarni senki, bár a költségek is jóval magasabbak lesznek.


Attól, hogy ők jól állnak anyagilag, nem kötelező, hogy téged is támogassanak.

2016. aug. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/76 anonim ***** válasza:
92%
En kozolnem veluk, hogy vagy-vagy. Vagy szivessegi lakashasznalo vagy ingyen, vagy berleti dijat fizetsz es rendes tarsberlo, de akkor nem maszkal senki a nyakatokra hetvegenkent, es ugyanugy beleszolhatsz hogy kit engedsz be es kit nem.
2016. aug. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/76 anonim ***** válasza:
84%

Saját lakásukba mennétek? Mert akkor kicsit sokallom a 35-öt, bár nagyban függ attól, mekkora a lakás, mennyi helyed lenne neked, milyen környék, stb.

A többinél: rezsi felezve, a takarítás, főzés, mosás, egyéb háztartás pedig közös megegyezés a barátoddal, de gondolom nem vagy a cselédje...


Ha a család feljön a hétvégén, akkor szűkül az élettér, tehát lehet jobban járnál egy önálló albérlettel vagy kollégiummal is.

2016. aug. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/76 A kérdező kommentje:

A hazajárást úgy értettem,hogy ha mi megyünk haza a szüleimhez. Mert a szüleim ezek után nyílván látogatni sem fognak engem...

Nem volt kiadva. Ez igazából szerintem a cégük Pesti irodájának van bejelentve..

2016. aug. 29. 09:32
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!