Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Bekerültem egy takarításmániás...

Bekerültem egy takarításmániás családba?!

Figyelt kérdés

Sziasztok, hol is kezdjem...


2 éve élünk együtt a párommal 4 hónapos kisfiunkkal boldog családi életet, illetve nem mindig mert a drága anyukája folyamatosan nagy nyomást gyakorol ránk. A férjemet mindíg felhúzza ha beszélnek, engem meg folyton a takarítással nyaggat mert ő folyamatosan takarít. Ha átjön hozzánk mindig azt figyeli hogy mibe kössön bele, ezért mindig be vagyok feszülve tőle. Tudni kell hogy egyáltalán nem tűröm a rendetlenséget, és nagyon odafigyelek, pláne ilyen anyós mellett. Mivel fiatalnak tart /22 vagyok/ mindenről ki akar oktatni. Mit hogy kell csinalnom stb.

A párom elvárja a rendet de ő maga nem tud rendet tartani, szétdobál, perget, locsol mindent nem is értem miért de folyton ha itthon van utána kell takarítanom hogy minden az elvárásaiknak megfelelő legyen. Plusz ott a kisbabám akiről gondoskodom. Kicsit úgy érzem néha amikor még ezután is a kritikákat kapom, hogy nem bírom ezt tovább, sosem fognak velem megelégedni, akárkit felhívtam eddig ide, aki nem a rokoni kör, mindenki kérdés nélkül mondta, hogy micsoda rend risztaság van nálunk, egyedul anyosom nem hagy békén. A páromat megkértem hogy figyeljen oda mert nem győzök ennyi mindent utána cselédkedni, kozben nekem nincs életem lassan. Megértette és próbál odafigyelni de általában visszaesik. Ti mit tennétek? Szülés után mikor a kórházból hazajöttem le lettem oltva hogy milyen rumli volt /állitolag/ a lakásban. Mert anyosom termeszetesen takaritott kéretlenul is. Nem tudom mit tegyek ennél jobban már nem tudom csinálni amit csinálok! Szerintetek hogyan zárjam ki anyósomat az életünkből?



2016. aug. 29. 10:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Anyósa megmondod, hogy nálatok ő vendég, te pedig otthon vagy, így majd te eldontod, mit hogyan csinálsz. A párod meg segítsen takarítani
2016. aug. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%

En kozolnem a kedves anyossal, hogy kivul tagasabb! Eloszor is te a neje vagy, es nem a 10 eves lanya, hogy ossza az eszt es parancsolgasson. Aztan az a te otthonod, nem az ove! Amig a gyerek tisztasagban van es jol ellatod, hat uram bocsa ha eppen par nadrag vagy cipo szet van szorva! Attol nem kap senki fertozest! Tehat kozold vele, hogy vagy megtanul veled emberi hangon beszelni, vagy addig ne jojjon hozzatok!

A masik, hogy te anya vagy es feleseg, nem hazicseled! Ha a ferjed megkoveteli a rendet, akkor o is tartsa be!! Konnyen nagy a pofaja, mikor te szeded a mocskat! En ezt sem engednem!

A sajat lelki beked vegett igenis emeld fel a hangodat, es oszd ki oket! Elnyomnak teged meg cselednek tartanak!

2016. aug. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
én férjem az elején nyafogott hogy én nem úgy hajtogatom a ruháit mint a kedves anyja, erre odaadtam a ruhákat a kezébe és közöltem akkor hajtogasson a kedves mama:d mosogatásnál nyafogott hogy foltos a pohár(semmi baja nem volt csak otthon anyuka mosogatógéppel mos és nem kézzel), mire átadtam neki a terepet hogy akkor mosogasson el ő ha jobbat tud(párom rögtön vett inkább egy mosogatógépet). Ha párod megint elkezd hisztizni, hogy de a mama ezt meg azt mondta akkor közöld vele, hogy oké a mama biztos jobban csinálja,de akkor ő is jobban takarít hisz ő az ő fiacskája ezért pár napra elmész anyádhoz pihenni(vagy wellness-be) addig oldja meg egyedül és úgyis megtudod ha az anyós besegített neki.
2016. aug. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Igyekszem betartani a javaslatokat. A gyermekem teljes tisztaságban és ellátásomban, figyelmemben részesül. Nagyon figyelek rá hogy ő legyen az első. A férjemnek már megmondtam hogy változtasson magán, mert addig oké, hogy kimosom kivasalom a cuccait, de ne én szedjem már fel a foldrol, hanem rakja a szenyesbe. Ez egy darabig működik, majd aztán abbamarad és újra szólnom kell. Nagyon megalázónak tartom hogy ennyire semibe veszi azt amit én itthon csinálok. Én sosem veszem semmibe amit ő tesz értünk, hogy dolgozni jár, eltartja a gyermekünket, jólétet teremt...tényleg mindent megkapunk amire szükség lehet. Nemsokára elköltözünk és remélem változik a helyzet.
2016. aug. 29. 10:31
 5/16 anonim ***** válasza:
89%
A költözéssel mamát ki tudod iktatni, a férjed viszont nem lesz rendtartóbb, azt előre megmondom. Ilyen pasi mellett tényleg alap a mosogatógép, a házimunka pontos beosztása (mikor, ki, mit csinál). A szennyessel kapcsolatban azt csináltam, hogy csak a szennyestartó tartalmát mostam ki, ami nem volt benne, koszos maradt. Következetesen ez van, előbb-utóbb megtanulja, hogy ha tiszta ruhát akar, akkor nem dobálja szét, hanem kiviszi. (Egyébként ez valami genetikai defektus lehet a pasiknál, egy csomó ismerősöm panaszkodott hasonlóról.:-))
2016. aug. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
52%

amiket írnak, azok elméletileg jók. nem tudom hányaknak van valóban anyósa a válaszadók közül....

gyakorlatban, nem fogsz ilyet tenni, mondani, mert tudod, hogy azzal egy életre elmérgesítheted a viszonyt nem csak közted és az anyósod közt, de a férjed és közted is.

esetleg lehet egy olyan, hogy megoldás, hogy egyik füleden be a másikon ki. abban a pillanatban úgyse fogsz nekiállni takarítani, mondd azt, hogy köszönöd, majd a következő takarításnál figyelni fogsz rá. szerintem ezzel ő is megnyugodna. hisz ha beleképzeled magad a helyébe, mit is akar? hogy a kis fiacskájának ugyanolyan jó legyen, mint vele volt, illetve a másik, hogy érezze, hogy azért ő is fontos, neki is lehet valami kis szava. aztán, hogy megcsinálod, vagy se, az majd a következő takarításnál kiderül. ha esetleg mégis ragaszkodna hozzá, hogy azonnal legyen úgy, akkor mond, hogy "tessék benne segíteni, mert most egyedül nem győzöm!" meglátjuk, hogy segíteni fog e? vagy visszakozik.

a férjeddel sokat nem tudsz csinálni, esetleg kisebb ultimátumot adhatsz, hogy amik a szennyestartóban vannak, azokkal tudsz foglalkozni, amik csak szanaszét a lakásban, azokkal nem. meglátod, hogy 3-4 nap után amikor minden cuccát ugyanott találja, talán rájön, hogy merre is van a szennyestartó.

2016. aug. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Igen, nem kizárni, akkor másképp fogalmazok. Hogy érjem el hogy tiszteljen, mint az unokája édesanyját? Mint gyermeke választottját? Mert én nem akarom feszt a kívánságait lesni. Nem vagyok a kutyája és eddig sem működött ez az elv. Nameg...nejéz eset egyébként is.
2016. aug. 29. 11:09
 8/16 anonim ***** válasza:
93%

Nekem anyósom azt mondta anno h tisztára lelakjuk a házat és h cigány putri,közben különb volt az övénél csak glettelve lett a fal egy két helyen és nem volt azonnal kifestve.

Párom tökös volt és helyrerakta az anyját.

Sajna ha párod nem partner abba h anyuka csak a saját háza táján sepregessen akkor sokmindent nem tudsz tenni :(

2016. aug. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
86%
ugyan itt nem fogod tudni elérni hogy tiszteljen, persze megpróbálhatod hogy leülteted őket és elmagyarázod a problémádat, aztán ha semmi nem változik, elkönyvelheted, hogy az életben nem is fog. És ha anyóst nem sikerül jobb belátásra bírni akkor marad a férj. Én ugye ellentámadásokkal értem ezt el leépítettem a fene nagy önbizalmát(persze csak az egészséges szintig, nem jó ha teljesen elnyomod az önbizalmát egy férfinak),de szépen felvázolod neki, hogy neki ez+ az lesz a feladata különben ott hagyod a ruháit a földön pl. és akkor rohadt ruhákban mehet dolgozni. Ez van a férfiak is nagy gyerekek és nekik is szükségük van határokra :D
2016. aug. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%

Magyarázd el neki szépen, hogy nem a lánya vagy, a fia az, akit meg kellett volna tanítania rendes életet élni.

Ott még van mit tennie.

2016. aug. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!