Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jó ötlet barátom szülei...

Jó ötlet barátom szülei közelébe költözni?

Figyelt kérdés

A barátommal már több éve együtt vagyunk. Már felmerült az, hogy, ha elvégzem az egyetemet, összeköltözünk. Az egyetlen problémám, hogy az ő kis háza a szülei háza mellett van közvetlen, az udvar is egybe van nyitva, közös kutyák, macskák stb. :D És az igazat megvallva, valahogy nem így képzeltem el a jövőbeli közös életünket... Az ő pici házában még konyha, étkező/reggeliző, mosókonyha sincs (nem készült el), így mindig át kell járni ezek miatt, anyukája főz. Persze már nagy lelkesen tervezi ezen a helyiségek "pótlását". De ki tudja, mikorra lenne kész...


Persze ott van az is, hogy szeretnék konyhában kísérletezni, kitapasztalni dolgokat, a magam ura lenni, háztartás vezetésbe belelendülni, de persze így nem fog menni, mert nem ugyan az. Lehet nem tűnik nagy dolognak, de, így az igazi nagybetűs élet előtt állva, nekem az. :) Már pedzegettem neki, hogy szerencsésebb lenne máshova elmenni. "Nem tudom" volt a válasz. A szülei viszonylag kedvesek amúgy, de pontosan tudom magamról, hogy mindig szoronganék közvetlen mellettük és meg akarnék felelni, ezért lehet, képtelen lennék magam ott otthon érezni. :( Nagy kő esik le a szívemről mindig, ha huzamosabb ottlét után hazaérek, vagy, ha alapból nálunk vagyunk.


Szerintetek becsüljem meg ezt a helyzetet vagy inkább menjünk máshova majd? Esetleg legyen ez ideiglenes megoldás? Valaki volt már hasonló helyzetben?


2016. szept. 12. 21:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem ideiglenes megoldás. Kicsi időt ki lehet bírni, de egy idő után (pláne ha olyanok a szülei) beleszólnának az életetekbe, stb. stb... Mikorra pedig megvan rá az elegendő összeg, vegyetek egy nagy közös házat, vagy akár költözzetek albérletbe, ez már a ti dolgotok. De biztos, hogy én külön mennék.
2016. szept. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%
Már most is csak úgy működőképes a dolog, hogy te nem magadat adod. Ezt szeretnéd évtizedeken át?
2016. szept. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
39%

Egy kis időt ki lehet ott bírni. Mondjuk Öt percet! Futás!


Szóval: nagyon gyorsan olvasd el itt az oldalon anyós-após témában az idevágó kérdéseket! Amíg nem kezd el fájni! Benne lesz a válasz. Légyszi, tedd meg!

2016. szept. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%
Nem költöznék anyóshoz közel,ha a híd alatt kéne laknom is! Mi a párommal 6 év után költöztünk össze,mert az anyja sosem engedett volna náluk lakni! De kikellett bírnunk míg összekapargatjuk egy kis ház árát és most boldogok vagyunk hogy a magunk urai vagyunk!
2016. szept. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%

Semmiképp ne költözz oda! Anyám nekem is mindig azt mondta, "olyan messze költözzetek, ahová az anyós nem tud átmenni papucsban".

És igaza volt. Aztán anyósék költöztek ugyan abba az épületbe, amibe mi, csak egy másik lakásba.

Na azóta pokol az egész.

És ne gondold, hogy ha elkészül a párod lakása közvetlenül mellettük, akkor majd függetlenek lesztek.

2016. szept. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Varga Péte4 ***** válasza:
93%

Az a baj, hogy felejtenek az öregek és rendre elkövetik azt, amivel anno az ő felmenőik szívatták őket.

Normális esetben - ami sajnos fehér holló - kifejezetten előnyös kéne legyen a közelség mind az öregek, mind a fiatalok számára. Ha családalapításra gondoltok, a gyemekekkel kapcsolatos feladatok ellátásában sokat tudnak segíteni az öregek, plusz ha később ők szorulnak segítségre, akkor is egyszerűbb az ügymenet.

Persze embere válogatja. Szerintem egy próbát megér.

2016. szept. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%
Nem jó ötlet. Amint mondod már így sem vagy felszabadult, ha ott vagy, szerintem nagyon nyomasztó lenne így neked, állandó stressz. Lehet, hogy valakinél beválik a közös élet, de nem mindenkinek való. Csak magaddal szúrnál ki. Meg gondold el ott laksz, ha nem érzed ott jól magad menne a cirkusz, miért akarsz elköltözni. Meg ez tulajdonképpen majdnem hogy közös háztartás. A barátodnak is mondd meg mi a helyzet. Te külön életet akarsz és slussz. Jut eszembe, és ha közös pénzből hozzáépítetek aztán kiderül, hogy nem megy, még a lóvét is bukod. Higgy nekem sokkal nehezebb és bonyolultabb lelépni, ha már ott laksz, mint eleve külön életet kezdeni.
2016. szept. 13. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%
Azt te tudod milyenek a szülők (nyakatokra járnának - e) és hogy van - e annyi pénzetek, hogy azonnal el lehessen kezdeni az átalakítást, hogy meg legyenek a hiányos helyiségek, és ne kelljen anyósékkal közösködni. Max. addig nem költözöl. Véleményem szerint ha van külön konyha, fürdő és anyósék nem olyanok hogy lépten nyomon majd rajtatok ülnek, hanem ajtó becsuk és kész mintha nem is egymás mellett laknátok, akkor nem lehet rossz, sőt, sokat fogtok tudni félretenni saját lakásra (albérletet akkor ugyebár nem kéne fizetni). Mi két utcára lakunk az én szüleimtől de semmi gond nincs belőle, ha találkozunk előtte felhívjuk egymást. Van hogy találkozunk egy héten többször is, de van olyan is, hogy két hétig nem.
2016. szept. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
50%
jah igen és ha közös pénzből vállaljátok az átalakítást írjatok róla szerződést pl.: ha nem működik a kapcsolat, akkor x összeggel kifizet a párod... de a legszerencsésebb ha a párod vagy a szülei csinálnák meg a felújítást, mivel az ő telkük, te ne növeld meg az ő ingatlanuk értékét!
2016. szept. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
60%

Nálam is ez van, annyi különbséggel, hogy mi már házasok vagyunk és 9 éve együtt élünk. Csak sajnos családi tragédia miatt kénytelenek vagyunk odaköltözni anyósomhoz 2-3 évre.

Félreértés ne essék, imádom anyósomat és a sógornőmet is, de a saját szüleimmel nem szeretnék egy háztartásban lakni..... Most nekünk is el kell kezdeni alkalmazkodni újra :( és sajnos nem csak egymáshoz a férjemmel, hanem máshoz is.

2016. szept. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!