Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyagi hátráltatás? Valaki ötlet?

Anyagi hátráltatás? Valaki ötlet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kicsit hosszú lesz,elnézést..


Első ízben 1-2 dolog,mert később fontos lesz.

Párom még régebben meggyőzött,hogy költözzünk le vidékre (Pest megye,de kihalt rész) a szüleihez,hogy tudjunk spórolni,mondjuk kb fél évet,és utána kicsit könnyebben menne az élet,vagy akár 1 kis lakást is vehetnénk.


Sok huza-vona után beleegyeztem,nagy sajnálatomra.

Előtte ő költözött oda hozzám meg édesapámhoz(édesanyám előtte kb 4hónappal hunyt el) az albérletünkbe.Nem éltünk fényesen,de pont kijöttünk a fizunkból,nem éheztünk,nem párizsin éltünk azért.


Anyósom apósomról 1-2infó:

27év házasság után elváltak,mert anyósom (45éves) megcsalta apósom egy 20éves(!!) sráccal.Elváltak,de egyelőre még 1 házban élnek.

Apósom volt rákos,majdnem meghalt..nehezen,de felépült belőle.

Elég jómódúak,mindkettőnek jó,stabil,jólfizető állása van.Összesen a kettejük fizetése alaphangon-túlóra nélkül 400ezer körül mozog..plusz itt van a mama,neki 80e a nyugdíja.(Jah,igen,és anyós+apósnak 13.havi fizetése is van.)

Hitel van a házon,kb 100e a törlesztő.



LÉNYEG!!

Úgy érzem-főleg apósom,de anyósom is- hátráltat minket anyagilag.

Konkrétan alig tudtunk félre rakni,kb 60ezret a több,mint 1 év alatt.Páromnak jólfizető állása van,tehát ez nem lehet gond.Én is itthonról dolgozgatok.

A rezsibe beleadunk.A ház nagy,100körül van a rezsi.

Veszünk kaját is.Kettőnk fizuja kb kijön olyan 230ezerre. Tehát ha 50 a rezsirészünk,és mondjuk 30ezerért vásárolunk kaját..esetleg cigi egyebek,akkor is havi 100simán félremehetne.

De apósom rendszeresen tarhál pénzt a páromtól.Megjátsza magát,mártírkodik,hogy rákos volt stb..és látom hogy párom sajnálja.Emellett finanszírozza a hugicát is,1kis 18éves tinip*csát,mert 8osztályt végzett,aztis végigbukdácsolva 18éves koráig.De neki cigi,ruha,most fizetik neki a barátjával az albérletét,de egyiksem dolgozik-ehhez nekünk mi közünk,hogy emiatt nincs pénz?

Anyós dugja el a pénzt,jól keres,elrakja a mama nyugdíját is-az ő édesanyja..de semmit nem vesz neki.Hűtőbe se vásárol.Én veszek szegény mamának mindig enni,bort,péksütiket,kenyeret,cérnát a kötögetéshez-konkrétan mindent.


A házon hitel van,oké: de ehhez semmi közünk.Anyósom mindig ezzel jön,hogy fizetni kell a hitelt...Párom+huga volt kb 12éves mikor felvették..


Apósnak van 1 új nője,elvált,pénztelen 1 gyerekes anya.Úgy huzza le apósom,ahogy van,ezzel meg minket is..A f*rkánál fogva vezeti.Kocsikázás,nyaralás 2hét,gyereknek minden -ott a gyerek apja is,csak elváltak,de fizet rendesen mindent.


Most is párom kért kölcsön a cégétől pénzt,albérletre 60ezret.Abból elment 40ezer forint apósomékra.


Ebből lett elegem.

Látom,hogy rengeteget beszél após a párom fejével,hogy kialakítják nekünk az emeletet,leválasztják,stb..hogy maradjunk.De én már nem bírom..

És párom őrlődik kettőnk között.

Én megértem,édesanyám rákban hunyt el,édesapám szerencsére jól van,de ez már sok.


Most is,ez bunkóság tudom,de nem lehet se 1 jót veszekedni,se 1 jót fingani,se 1 jót szexelni,mert mindenki hall mindent.

Én ezt tudtam is,hogy ez lesz,de nem gondoltam,hogy így bekavarnak,jófejek alapjába véve.



Tudna valaki normális tanácsot adni,mit tegyek?

Ez már nem élet.Jó végzettségem van,de itt semmi munkalehetőség nincs,3műszakba meg nem fogok elmenni-egyelőre..hisz nem is vagyok rászorulva.

Hogy győzzem meg párom?Vagy mit tegyek?

Én nem vagyok manipulátor tipus,de itt mindenki az,mindenki mártírt játszik,hogy jaj,ha elköltözünk ki fogja fizetni a rezsit stb..párom meg ezt elhiszi,mikor eddig is ketten fizettek mindent apósék.

Nem akarom,hogy válasszon após meg közöttem..de nem tudom mit tehetnék.


(Mielőtt valaki félreértené,nem az a "lakjunk otthon 30éves korunkig" típus.Laktunk már együtt az albérletembe fél évet,és nagyon jó volt-még ugy is,hogy apum is ott élt velünk.)


Köszönök mindent,akár pozitív,akár negatív kritikát.


L



2015. szept. 28. 05:57
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%

Egy megoldást látok: vagy mind a ketten mentek albérletbe, vagy csak te, de akkor dobd a palit. Onnantól nem oké, hogy egy év alatt 60 ezret tudtatok félrerakni, mert a többit felélte más. Gondolok itt elsősorban a hugi cigijére.

Én is hasonló cipőben járok, keservesen megy a gyűjtögetés, mert a család többi tagját is nekem kéne pénzelnem, bár a kéziféket már én behúztam. Húzd be te is: költöztök, vagy költözöl, slussz.

Azt írod, nem akarod hogy válasszon. Pedig választania kell, mert nem várhatják el tőled, hogy feladj mindent, értük.

2015. szept. 28. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
62%

Hogy lehet 30 ezer a kaja 2 emberre? Az egy embernek elég, ha főz.



Most akkor házasok vagytok vagy sem? Az íród, hogy a párod, nem férjed, közben meg após/anyósról beszélsz.


Eleve nem kellett volna az Isten háta mögé költözni, ezt te is írtad.

Én jönnék vissza apámhoz Pestre, keresni valami munkát, után gondolkoznék a különköltözésen.

2015. szept. 28. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:

Ha 5en élünk 1 háztartásban,akkor gondolom ha mindenki fejenként költ csak 15ezret kajára,bőven elég.De itt az a probléma,hogy csak mi költünk,ezért írtam 30ezret-ez a mi részünk.

Mivel közösen főzünk-mert közös a konyha,így mindenki eszik ha pl csinálok 1 lasagna-t vagy húslevest.Nem tudok csak kettőnkre főzni,nem lehet megcsinálni közös konyhában sajnos..mert megpróbáltuk,de mikor láttam hogy nem ettünk és fogy a leves,akkor mit csináljak?Ordítsak,hogy hova lett 1 tányér leves?:/


Elnézést,vőlegényemről van szó.Azért anyós-apósozom,hogy ne kelljen nevekkel bíbelődni.

2015. szept. 28. 06:31
 4/40 A kérdező kommentje:

kb 30km-re van Bp-től..de a bérlet 25-30ezer,plusz a BKV.


Ki a fene gondolta volna,hogy itt ragadunk..?!


Én egyébként a főzést elég jól meg tudom oldani,nagyon jól főzök,ahogy mondják: küszöbből is finomat:)-hála édesanyámnak.De mindig minőségi kaját főzök,természetesen..nekünk elég lenne ennyi pénz is,nem vagyunk nagy zabálógépek..itt a többi emberrel van gond.


Igen 1#,azt kellesz:( Csak mikor látom,hogy a közös kis dobozunkból tűnik el a pénz..

2015. szept. 28. 06:35
 5/40 anonim ***** válasza:
100%
mondd meg a párodnak, hogy te még idén elmesz mas varosba, ahol van tobb munkalehetoseg, es nem kell másokhoz alkalmazkodni. ha szeret akkor megy veled, ha nem akkor ennyit is ért, maradjon otthon és nyalja mindenki seggét. bocs de albérlet mellett is tudtok évi 60ezret sporolni. ez 5E forint havonta 2 fizubol... ebből akartok lakást venni? 100 ev múlva talán osszejon, ha itt maradtok továbbra is.
2015. szept. 28. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:

Igen,nagyon arra hajlok sajnos..:(


Természetesen nem úgy gondoltam én sem,hogy 60ezer lesz 1év után. Ha jól számolom,és tudtunk volna spórolni,akkor most kb 1-1,5milliónál tartanánk. Legyen "csak" 1 millió,mert mindig van 1 betegség vagy más egyéb kiadás.

Abból már lehetett volna kezdeni valamit.Akár hitel,önerő,bánom is én.Vagy albérlet akár..

Valamint inkább önkormányzati lakásokat néztünk 4-5millióért,valamint felújítandó lakásokat-édesapám kőműves 40éve,nem 1 házat felhúzott már,pikk-pakk megcsinálta volna.Tehát nem 15milliós palotákat néztünk mi:)

2015. szept. 28. 06:45
 7/40 anonim ***** válasza:
91%
Arra azért vigyázz, hogy a párod a szoknyád szélére fekszik és csak telnek a szép éveid és semmi. Szóval el nem vesz feleségül, családot sem akar.Ha ilyen akkor inkább szakíts vele mert kiszaladsz a korból és hol kapsz hozzád való fiatal férfit.Ez így már, nehéz, hogy összeköltöztél vele, de nem leheteten. Csak erősnek kell lenned.Ne csak az anyagi oldalát nézd a kapcsolatnak.
2015. szept. 28. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:

Igen,sajnos többen mondták már ezt..:/

Köszönöm a hozzászólást és az intrikát!

2015. szept. 28. 07:00
 9/40 anonim ***** válasza:
8%
Csillagjegyeitek mi?
2015. szept. 28. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
100%

Le kell ulni megbeszelni a volegenyeddel, hogy mi a helyzet. Felvazolni neki azt amit itt leirtal. Eltelt egy ev, lathatoan nem tudtatok sporolni egy fillert sem, ugyhogy a tobbgeneracios egyuttelesnek hivott szenvedesre semmi szukseg az egvilagon.


Megmondod hogy neked ez igy nem megy, ertelmet sem latod, a csaladjat nem akarod finanszirozni, oldjak meg egyedul.


Ha nem koltozik veled, akkor elkoltozol es kesz. Kulonben osszehazasodtok es soha nem fogtol egyrol a kettore jutni.


Amugy meg soha nem ertettem hogy egy fiatal parnak miert kellene kikoltoznie videkre? Pont valami nagyvarosba kell menni, keresni kell egy kis olcso alberletet, es ott elni kettesben! Nem am anyukaval-apukaval osszekoltozni meg megcsinaltatni az emeletet...


Ez persze azt jelenti hogy nem veszitek oda a te apadat sem... Kulonben nem lenne mire hivatkoznod. Mert ugye az sem biztos hogy az a fel ev ameddig a faterod veletek elt annyira nagyon-nagyon jo volt a baratodnak...

2015. szept. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!