Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A barátom anyukája kikötötte,...

A barátom anyukája kikötötte, hogy többet nem aludhatok ott, mert nem akar nekünk "esélyt" adni arra, hogy babát csináljunk, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az anyósjelöltem aranyos hölgy, én nagyon kedvelem meg minden, és tényleg kötetlenül tudok vele beszélgetni, és multkor feljött a gyerek téma, és mondtam hogy az én anyukám mindenképp majd(!) szeretne unokákat, és ő mondta hogy nem akarna még.. és mondtam hogy sokan azzal varriálnak, barátnőm is gondolkodott rajta, hogy azért nem ment anno gimnáziumba, mert hamarabb szeretne szülni és akkor pl egy 20 évesen legyen egy szakérettségi a kezében. A kedves anyuka ezen rögtön kiakadt hogy nekem is ez a szemléletem. Én mondtam neki, hogy nem ezért nem mentem én is gimibe.. azt hittem fel is fogta.. de nem. A barátom fejéhez vágta hogy soha többet nem aludhatunk együtt mert én biztos kihaszbnálom a helyzetet hogy gyereket csináljunk és ne kelljen tanulnom..Szerintetek? Normális az ilyen reakció? Megmondtam a barátomnak, hogy oké, akkor ne aludjunk együtt.. de ez sem megoldás szerintem. A barátom is elmondta neki 100x hogy nem akarok én szülni, meg tanulni akarok fősulin is meg ilyenek..mit tanácsoltok, mit tegyek? 18L

2016. okt. 1. 09:17
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
95%
Ha ettől nyugszik meg a mama, akkor többet ne aludj ott. Azt gondolom ő is tudja, hogy nem csak a fiúi ágyban lehet nemi életet élni. Amíg az ő házában él a fia, addig lehetnek ilyen kikötései... Ha nem tetszik, akkor ott az albérlet, mint megoldás.
2016. okt. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
40%

Költözzetek össze.Ha ennyire együtt akartok lenni, akkor azért tegyetek is!

Marhára bírom a mai tizenéveseket...Fősulira/egyetemre akar járni, ez szép és jó, hozzáteszem.De anyuci-apuci tartsa el őket, plusz még ahhoz is asszisztáljanak a szülők, hogy a csemetéjük együtt alhassanak a barátjukkal.

Tessék menni dolgozni, mellette levelezőn csinálni a sulit, keresni egy albérletet, s máris meg van oldva a dolog.

Le lehet nyugodtan pontozni, de ha valaki az én korosztályomból kicsit is a dolgok mögé néz, akkor lehet látni, van némi igazság abban, amit írtam.

Ha a szexhez felnőttek vagytok, akkor egy önálló életre is.

2016. okt. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
61%
Mit tegyél? Többé ne aludj náluk, így ezek után. Én a helyedben nem magyaráznék neki semmit. Legfeljebb annyit, hogy a gyerek egy pár, vagyis két ember felelőssége, nem pedig az ő örömére készül. Gondolom, ha véletlenül lennél terhes, nem náluk laknátok. Sajnálom, hogy ilyen anyósod van. Rosszindulatú, és a fölfogásával is baj van.
2016. okt. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
43%

Hát, szerintem ehhez nem sok köze van a nőnek, nem az ő élete. Szerintem a barátod mondja meg az anyjának, hogy vagy ő is használhatja rendesen a szobáját arra, amire akarja vagy elköltözik.


Szerintem egy 20 éves felnőttnek ne szóljon már bele az anyja a szexuális életébe. Ez ultra gáz.

2016. okt. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
41%

#4-es

Valóban ne szóljon bele, de akkor fogja magát szépen a gyerek,(aki felnőttnek hiszi magát), és menjen albérletbe illetve dolgozni.

2016. okt. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
89%
Gyereket nem csak ejszaka lehet csinalni...ugyhogy erről ennyit. Ha nagyon akarnátok összehozhatnátok azt akárhol,akármikor.
2016. okt. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
79%

Megértem az anyukát, van olyan helyzet, amikor a szülőnek kell a sarkára állni a szerelemtől vak fiú helyett. Nálunk volt olyan barátnő, aki be se akarta fejezni a sulit, hanem odaköltözött volna mindjárt a fiamhoz az albérletébe, amikor elment egyetemre - én meg közöltem, hogy egész nyugodtan, de azt az albérletet onnantól kezdve nem én fizetem. Ő meg gondolkozzon el, hogy diplomát akar szerezni, és olyan életet élni, amit megálmodott, vagy 19 évesen a barátnőjét (majd később gyereket is) szeretné eltartani szalag mellett, túró pénzért robotolva - az ugyanis már kiderült, hogy a kislánynak nem fűlik a foga a munkához.

Elhiszem, hogy a te esetedben nem arról van szó, hogy mielőbb gyereket akarsz, de azért az ördög nem alszik. Az együttalvástól hülyeség eltiltani, úgyis megoldjátok, én azzal rágnám a gyerek fülét, hogy mindenképp használjon óvszert (nálunk ez amúgy is alap), te is talán ezel tudod lenyugtatni a mamát, hogy ezt megígéred.

2016. okt. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
63%

#5 szóval szerinted normális, hogy ha valaki nem tud elköltözni 20 éves, akkor az anyja mondja meg szexelhet e vagy sem?


Ráadásul az is vicc ebben, hogy ebben az országban a többség nem saját erőből tett szert a lakására, hanem örökség, szülői segítség, esetleg rendszerváltáskori olcsó lakás vétel. Szóval ezért sem fair, ha a szülő a gyerekével szemben olyan dolgot támaszt, amit ő sem tudott anno megugrani.

2016. okt. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
34%

Kedves #8-as

Én anno 17,5 évesen játszottam az agyam, hogy hú de marhára felnőtt vagyok.Aztán jött egy tragédia, tényleg fel kellett nőnöm, munkát keresni, lakhatást.20 évesen már bőven egyedül laktam.

Nem azt mondtam, hogy aki 20 éves, és nem tud elköltözni, (mert NEM is akar) az ne szexeljen.Szexeljen, de teremtse meg a feltételeket.Ha máshogy nem, menjen diákmunkára, béreljen egy szobát alkalmanként, és lehet élni a nemi életet.

2016. okt. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
72%

Itt nem a szexről van szó. A srác anyja egyszerűen nem akarja, hogy unoka legyen. Amiben valljuk meg tökéletesen igaza van. Hiszen a 2 fiatal akinek se munkája, se pénze, és tanulnak semmilyen háttere nincs, hogy ha baba jönne.

A srác anyja is tisztábban van azzal, hogy nem csak a szülői házban lehet szexelni, gyereket csinálni. Ennyire senki nem hülye, hogy azt higgye máshol nem lehet. De lehet! Csak ugye ha a mindennapi kényelem mint meleg otthon, puha ágy, megszokott környezet bizony sok fiatal felelőtlenül is gyereket gyárt, mondván: Van egy szép hely ahova jöhet a baba"

Így a srác anyja bebiztosítja magát. Ott nem aludhattok, így ti is rögtön kizárjátok azt a lehetőséget, hogy a "becsúszott a baba gyógyszer mellett vagy kiszakadt gumi mellett" és az anyós nyakára szüljetek.

Ennyi.

Hogy te mit tegyél?

Tartsd tiszteletben a srác anyjának döntését. Az ő házában nincs ott alvás, és kész. Azt is el kell fogadnod, hogy ha a sráccal fogod leélni az életed akkor az anyós nyakára soha ne tervezzetek családostul költözni.

Mindent a maga idejében.

Egyébként én már nagyon sokszor hallottam 18-23 évesektől, hogy a hátuk közepére sem akarnak gyereket, mert iskola, karrier, utazás fontosabb. Mégis a legtöbbnek babája lesz, és egyik szülőtől a másik szülő nyakában lihegnek kicsi babával együtt..

2016. okt. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!