Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Apóskérdés! Túl részletesen...

Apóskérdés! Túl részletesen érdeklődik, hogyan lehet jól lereagálni?

Figyelt kérdés

Apósom szeret részletesen elmesélni dolgokat, és ugyanilyen igénye van a velünk kapcsolatos információkra is. Valószínű onnan ered, hogy a másik fiával minden este legalább félórát beszél telefonon, kimerítik azt a témát is, hogy ki mit evett aznap milyen salátával, stb. A férjemmel heti egy-kétszer beszélnek, nem több mint 5 percet. Persze ha van történés após életében vagy a mienkben, akkor hosszabban, de ha simán munkával telnek a napok, akkor nincs mivel kitölteni fél órát.


Időnként felhív engem após, mert esetleg keveset beszélt a férjemmel, és olyankor töviről hegyire elkérdez mindent. Nem akarom megsérteni azzal, hogy nincs infoértéke a kérdésének (például, hogy az én öcsém mikor megy vissza az egyetemi városba, stb.), így velem is elbeszélget legalább 20 percet.


Valaki hasonló helyzetben? Hogyan lehet jól lereagálni az ilyen helyzeteket?


2016. okt. 3. 17:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%
Finoman a tudtára adnám, hogy majd személyesen beszélgetünk sokat, mert az ingen van, de a telefonszámláját nem szeretnéd növelni.
2016. okt. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj a férjeddel, hogy ő beszéljen az apjával. Biztosan nincs jobb dolga az apósodnak. Esetleg kitalálhatnátok neki valami elfoglaltságot.
2016. okt. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
A férjemnek már nincs türelme hozzá. Sokszor már úgy veszi fel a telefont, hogy hallani a hangján az érdektelenséget. Sokszor mondom neki, hogy nem sok az az 5 perc, legalább azt töltse ki szívvel, de valahol őt is megértem, mert amolyan beszámoló-jellegű minden beszélgetés az apjával: "Hányra érkeztél haza? Volt nagy forgalom? Mikor kell újra útra menned?" (fuvarozó a férjem). Valahogy úgy érzi a párom, hogy felnőtt már, nem kell beszámolnia mindenről az apjának és ezt meg is értem.
2016. okt. 3. 17:53
 4/15 anonim ***** válasza:
86%
A húgom is ilyen. Én a következő taktikát vetem be egy ideje: mindenfélét mesélek neki, "levegővétel" nélkül. Nem hagyom szóhoz jutni, csak mondom, mondom és végül közlöm: na jót beszégettünk, szia! És leteszem.
2016. okt. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
ezzel semmit nem lehet kezdeni. nálunk anyám ilyen és a húgom is, arról beszélnek másfél órát, hogy a munkahelyéről hogy jött haza, melyik boltba ment be és mit látott, amit végül nem vett meg, milyen folt volt az almán, most akkor mit fog vele kezdeni, mekkora kosz volt a hűtő mögött, amit elhúzott a hétvégén... stb stb. ez egy embertípus, apósod előbb-utóbb belátja, h a másik fiának ez természete, a férjednek meg nem. Anyám is belátta, h erről a húgommal lehet "jót" beszélgetni, velem meg nem.
2016. okt. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%
természetes*
2016. okt. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
23%
Van akire meg rá sem bagóznak,hogy mi van vele?!
2016. okt. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
7. kinek mi, ugye. szerintem a törődés és a szeretet nem ez. De aki szeretné elmondani, hányszor mosott fel és hányszor cserélte a felmosóvizet, mire tiszta lett a padló a hűtő mögött, hát hajrá. abban a 20 perc - félóra-órában. én inkább elolvasok egy cikket vagy folytatom a könyvem vagy a filmem, amit félbehagytam. Vagy felmosok addig. csak ne kelljen még beszélni is róla :)
2016. okt. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk is ilyen a család, a falnak tudtam volna menni tőle, hogy anya képes volt megkérdezni még azt is, hogy pl. aznap merre sétáltunk. Aztán feltűnt, hogy a párom örül neki, hogy megkérdezik tőle, merthogy ő teljesen máshogy nőtt fel. Náluk nem kérdezték meg soha, hogy milyen volt a napod, hogy ment az állásinterjú/dolgozat/bármi, neki új és örömteli volt, hogy valakit érdekel és boldogan mesélt. Azóta én igyekszem kicsit más szemmel nézni az egészet - persze azért még nem teljes a siker :D Elhiszem, hogy minden nap fárasztó lehet, de legalább kétnaponta vegyetek erőt magatokon és fárasszátok le az apóst :)
2016. okt. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Megjegyzem, amikor a merre jottel haza a munkabol kerdeskoron tul elmondram, h epp munkahelyet valtottam, es idegen volt az uj kornyezet, ezzel egy idoben szakitottam es megviselt mert nagy szerelem volt, anyam annyit mondott ket perc utan " Nem erek ra,mennem kell. Remelem, rendbe jon az eleted" :-D
2016. okt. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!