Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Apukám összejött a mamámmal,...

Apukám összejött a mamámmal, aki anyukám édesanyja, ebből adódóan rengeteg a konfliktus, kérhetek sok-sok tanácsot ezek elviselésére? (részletesen lent)

Figyelt kérdés

Úgy kezdődött hogy meghalt a papám és el kellett adnunk a házunkat ahol a nagyszüleimmel anyukámmal és a tesómmal laktunk. Miután eladtuk a házat a mamám apukámhoz költözött aki anyukámnak az anyukája, mivel a szüleim még rég elváltak. Nem is volt vele probléma de 1 évvel ezelőtt szóba hozott apukám olyasmit hogy legyünk úgy náluk (apa és a mamánál amikor már ugye össze voltak költözve) mint egy család, hogy tartsunk össze. Hát nekem ebből olyasmi nem jött le hogy ők "összejönnek" undorító gusztustalan módon, és rá pár napra megláttam őket akkor amikor elmentem valahova és vissza szaladtam, hupsz egymás karjaiban had ne mondjam tovább... Kiakadtam, összezavarodtam, nem tudtam mitévő legyek, eljöttem otthagytam mindent nem tudtam hova tenni. Ezt lerendeztük utána, 1 évig magamba folytva így éltem velük, persze mindig csak napokat voltam velük 1 héten, mivel anyukámmal lakok és suli miatt is... Mindigis bántott magamba, de hiányoztak nekem és félre tettem.

Na a jelen... Szóval sokszor éreztem úgy hogy a mamám amolyan vetélytársként néz rám, sokszor ordibált és kiabált, piszkált amikor elmentem hozzájuk, úgy éreztem magam hogy nem akarja hogy ott legyek, de volt olyan is hogy direkt szította köztem és apa közt a tüzet. Jelen pillanatban apukámmal 3 hete nem beszélek főként miatta, mert anya és apa gyerektartási hülye pénzelései köztem mennek át mint valami posta és a félreértések miatt ki a hibás? Én! persze.. Ki más? Gondolom a mamám rátett 20 lapáttal, rám beszélt, minden. Egy nap utána elmentünk hozzá, feljött erről a szó, apát védte, hatalmas vita lett, engem úgy megbántott, olyanokat vágott a fejemhez hogy csak a pénze miatt kell nekem apa és hogy hozzá is csak enni megyek mert főz (anyukám 2%-ot lát és nem tud főzni, kihasználja hogy ő tud...)mindent a fejemhez vágott, iszonyú rosszul esett, és betelt a pohár, megmondtam neki hogy nézzen magába, a papa mit szólna ha látná mi lett belőle, hogy szégyellje magát... Ezután eljöttünk inkább mert nagyon vitatkoztunk, nem akartunk tovább veszekedni eljöttünk, hallottuk hogy elkezdett sírni utána és kiabálta hogy rohadjak meg. Azóta sose látogattam meg( 2 hete már) csak 1x 1x vittem ki a testvérem hozzá hétvégén de semmit nem beszéltünk kb, azonban ma szintén elvittem a kistesóm hozzá, influenzás 39 fokos lázzal kellett elvinnem mert ő nem képes érte eljönni (nem idős, (60) van jogsija, fitt, fiatalos) kértem jöjjön el érte mert nagyon szédülök így nem akarok autóba ülni de nem nem nem, vigyem én. Vittem, hát előttem ment akkor ért haza , mégis csak volt képes autóba ülni, csak az én kérésemnek ne tegyen eleget. Testvérem mondta neki 6 éves létére hogy mama miért nem jöttél el értem? És mert hogy én úgyis hozom, meg barátoméknál voltam hétvégén akkor ide is el tudom hozni. Közöltem vele barátoméknál voltam igen, hogy ne legyek egyedül itthon betegen (mert anya nem volt itthon) ők nagyon rendesek voltak, mamája főzött nekem húslevest, adtak mindent, sose éreztem ilyen szeretetet mostanában. Ezt közöltem vele, erre megkaptam hogy "én nem főztem levest?!?" - engem nem hívott fel hogy főzött, nem hivott hogy menjek, pláne azok utánhogy mennék hogy kijelentette hogy enni megyek hozzá... Többit nem részletezem így is hosszú a sztori, telefonba anyukámmal közölte miután haza értem hogy ekkora egy hülye vagyok hogy megint beteg vagyok és hogy el sem hiszi, mindig beteg vagyok, és mindent amit el tudtok képzelni. Ezek után én sírtam itthon, hogy nekem ilyen mamám van... Nem hiszem el.. Nem tudom feldolgozni, imádom őket, apát és a mamát is, de egymásnak valók tényleg. Mégis valami ötlet? Nem megyek hozzájuk el többet az biztos, tesómat megoldom bárhogy de nem viszem őt se, max eljön érte. Annyira leamortizál engem ez, érettségi előtt vagyok és minden este sírok már mert egyikük mindig bántott az elmúlt hetekben. De semelyiküket nem akarom látni, mégis hiányoznak. Kérlek adjatok tanácsot mit tegyek, ez nem normális dolog amit leírtam de nem tudom felfogni hogy ez az én családomban van :(



2016. márc. 7. 23:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Ne foglalkozz velük.Ismerek ugyanilyen helyzetet, sõt az anya a lányának a férjével jött össze, az anya, anyja meg az anya férjével,tehát az anyósával.Undoritó igen.
2016. márc. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nem egyszerű helyzet. Az emberek nagyobbik része ilyen.

Nem akarok tanácsot adni, mert ezt Neked kell eldöntened, hogy mitévő legyél.

2016. márc. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ti mit tennétek a helyemben? Csak nem tudom elképzelni emiatt kérdem :(
2016. márc. 8. 00:24
 4/15 anonim ***** válasza:
95%

En anyukadat nem ertem... O, hogy viseli ezt az egeszet, nincs ra semmilyen hatassal, hogy az anyja a volt ferjevel van?

Az o helyebe tuti korlatoztam volna a lathatasokat, ez nem normalis, latszik az irasodon is, hogy ossze vagy zavarodva, frusztralt vagy ettol a helyzettol. Ezek utan meg vegkepp lebeszelnelek arrol, hogy talalkozz ezekkel az emberekkel...

Amugy tenyleghanyagold oket, debilek.

2016. márc. 8. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:

Szerintem beszéld meg anyukáddal az egészet. Nagyon sajnállak :( Lehet,amit mondok az nem a leghelyesebb,de szerintem ne beszélj egy ideig velük,ha télleg törődnek érted,akkor felkeresnek,de legeslegelőbb,beszélj anyuddal,tudd meg,hogy a te oldalodón van.

Ha majd van kedved,akkor írj nekem,szeretnék majd segíteni.

2016. márc. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

Minek állsz szóba még a vén kval???

Nagyon jól tetted hogy a képébe vagtad, szégyellheti is magát, és a tesót se vinném. Ha akar valamit menjen ö... Ha nem tetszik neki, akkor így jáz, rá kell tenni a telefont.


Én pl már fele ennyi genyózásnál ráb*tam volna az ajtót, azt majd max a temetésére elmennék, de tuti nem csicskáznék neki!!!

2016. márc. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%
Cool story, bro.
2016. márc. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
64%
Nagyon beteg sztori! Imádtam!
2016. márc. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
36%
Minden családban volt, van hasonló "beteg" történet. Igazából csak azt tudom mondani, hogy Te még csak most kezded a felnőtt kort, most kezded tapasztalni és látni az emberi viselkedés normális és abnormális példáit családodon belül és kívül. Látod, hogy nálad sokkal idősebbek sem tudnak felelősségteljesen, felnőttek módjára gondolkodni, viselkedni. Nem neked kéne ezt a helyzetet rendezni, hanem nekik kéne közeledniük feléd. Próbálj a tanulásra összpontosítani és kicsit zárd ki őket az életedből. Akinek fontos vagy, az úgyis keres, normálisan fog közelíteni. Akinek, meg nem, azokért kár még sírni is, bármennyire fájdalmas a hiányuk. Látszik, hogy érzelmes, szeretettel teli emberke vagy, hiszen hiányoznak azok az emberek, akik bántanak és foglalkozol a helyzettel. Hidd el, ezt nem neked kell megoldani. Most a jövőd fontosabb.Próbálj megnyugodni és azokkal foglalkozni, akik téged is szeretnek.
2016. márc. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Hát anyukám amikor megtudta akkor nem akadt ki annyira mert azt mondta hogy ez 1 év együtt élésük után várható volt, és kiderült hogy távolabbi rokonok és poénkodtak ezzel hogy nevetségesek stb.. Lényeg hogy mindenki sejtette csak én nem. Anya azt mondja hogy nem tudok ezzel mit csinálni, mert ha össze veszik a mama apával egyből nekünk panaszkodik és nekünk sír hogy egyedül van és öngyilkos lesz.. És mindig ilyenkor én futottam hozzá hogy nyugodjon le meg hívtam apát hogy mi a rohadt élet van nyugtassa már meg mert én cseszhetem! :(

Még az hogy kiskoromtól végig a mamámmal voltam, régen is ilyesmi stílusa volt de ennyire úgymond nagyképű és kibírhatatlan nem volt, vagy talán azért mert kisebb voltam és akkor még ennyire nem mert durva lenni. Apa meg, ő volt mindig a mindenem, imádtam mindig... És hiányoznak de gyűlölöm őket akkor is... :(

2016. márc. 8. 10:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!