Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párommal anyósnál lakunk, a...

Párommal anyósnál lakunk, a házhoz tartozik egy műhely is. Apárom a műhely egy részét (részletesen lent írom), rám akarja majd íratni. Örülnétek ti is ennek? Hogy fogadnátok ezt?

Figyelt kérdés
Páromnak van egy testvére,ő egyszer tett olyan kijelentést,hogy őt a ház,műhely nem érdekli.Évek óta nem lakik itthon.Párom felhozta azt,hogy a tesójára eső műhely részt jó lenne átvenni,hogy legyen ingatlan a nevemen.Természetesen,ha a párom tesója belemegy,nem ingyen kérnénk...
2016. márc. 21. 05:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért van erre szükség? Az anyósodék ingatlanjához tartozó műhely tulajdonrészével mégis mit kezdenél? Miért van erre szükség?
2016. márc. 21. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
ha a tesónak nem kell, és neked igen akkor ez így nagyon jó. Persze lehet hogy később a házból nem szeretné a tesó ha részesedést kapna a párod mert úgy gondolja hogy a műhellyel le vagytok tudva. Mindez megbeszélés kérdése.
2016. márc. 21. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

hát én biztos nem fogadnám el. ha annyira akarja a párod, hogy legyen ingatlan a neveden,akkor vegyetek ketten közösen egy lakást.de ez így elég pofátlanság, hogy a családi ingatlanból íratná rád. ha van egy kis esze a tesójának meg az anyukájának,nem is hagyják.

bár ez az én véleményem. èn anyósèkhoz se költöztem volna.

2016. márc. 21. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%
Hat szerintem ennek semmi értelme. Én nem fogadnam el.
2016. márc. 21. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
96%
Nem fogadnám el. Ezt nem is értem.
2016. márc. 21. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%

Lehet,hogy maradi vagyok,de nem lenne pofám a párom családjának a tulajdonából ilyent elfogadni. Főleg úgy,hogy "csak" a párod és nem a férjed.

Nem érezném magam tőle boldognak,hogy kaptam egy kis részt a műhelyből,úgy,hogy semmit nem tettem érte és nem is dolgoztam meg érte.

Egyébként meg a párod,ha annyira Rád akar íratni belőle egy részt,akkor miért nem a sajátjával teszi azt?

Aztán majd ha külön mentek,nézegethet....

2016. márc. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha az anyósod lnnék, ez fel sem merülne bennem, mint opció, és ha a fiam sezretné, akkor ő sem! kapná meg a műhelyt.


Miért? Mert lehet, hogy x éven belül szétmentek, és örökösödésnél, hagyatéknál, stb. (válás akár) piszok macerás a dolog rendezése... kivásárolni téged, ha el akarom adni a telket, nem lehet, miattad.


Gesztusnak szép, de semmi értelme, a párod ne anyjáéknál legyen nagyvonalú, hanem önálló dolgot akarjon.

2016. márc. 21. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Minek? Ez neked miért lenne jó?
2016. márc. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"Párom felhozta azt,hogy a tesójára eső műhely részt jó lenne átvenni,"


EZt most nem értem. Élnek a szülei, tehát egyelőre semmilyen tulajdonjoga nincs az ingatlanra. A szülők akár el is adhatják a házat, ki tudja mi lesz még az életükben.

Másrészt a párod miért akar rendelkezni a leendő feltételezett örökségével.

Minek ingatlan a neveden ilyen formában? Rá akar majd beszélni, hogy jelzálog hitelt vegyél fel?

Nem kerek nekem ez az egész.

2016. márc. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Másrészt a párod miért akar rendelkezni a TESTVÉRE leendő feltételezett örökségével.


BOcsi, kimaradt.

2016. márc. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!