Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért nem szeretik a gyerekeme...

Miért nem szeretik a gyerekemet? Nem a gyerek tehet róla, hogy nem vér szerinti unoka.

Figyelt kérdés

4 hónapos terhesen hagyott el az exem. 9 hónapos volt a lányom, mikor a mostani páromat megismertem.

Ő elfogadta, sőt imádja a lánykámat.


A szülei nem örültek annak, hogy egy vadidegen gyerekét visszük hétvégente magunkkal.

A kislány most 5 éves, érzi hogy a "mamáék" őt nem szeretik.

Mikuláskor, húsvétkor egy szelet csokit sem vesznek

neki. Születésnapra, karácsonyra úgy kap ajándékot tőlük,hogy én megveszem, és felcsempészem a lakásukba.

Ha beteg, ők nem vigyáznak rá, még csak telefonon sem érdeklődnek, hogy meggyógyul e stb.


Nekem is rosszul esik, és a kislány is néha sírdogál miatta.


2016. okt. 4. 18:34
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
29%

Remélem, ez csak trollkodás.

Semmi közük nincs a gyerekhez.

Az ő fiuk nem a gyerek apja. Te meg nem vagy a lányuk.

A gyerek nekik idegen.

Épp annyira, mint a szomszéd gyerekek.

Miért kéne csokit vagy bármi ajándékot venniük?

Szerintem az öregek nem követnek el semmi hibát azzal, hogy nem költik a pénzüket a te gyerekedre.

Hogy a fiuk elfogadott téged a gyerekkel együtt, az egy egész más téma.

Attól ők még nem lettek nagyszülők, hogy a fiuk 5 éve összejött egy egyedülálló anyukával.

Szerintem teljesen korrekt, ahogy viselkednek. Fogadják, mint egy vendéget, és ennyi.

2016. okt. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy az én készülékemben van a hiba.

Azzal nem tudok mit kezdeni, hogy a kislány szereti őket, mintha ők lennének a nagyszülei.


Azért egy 100 ft-os csoki nem pénzköltés :)

2016. okt. 4. 18:45
 3/66 anonim ***** válasza:
76%
Szegény gyerek. Beszélj pároddal, hogy ez nincs jó hatással a gyerekre, és valamit kezdjen a szüleivel.
2016. okt. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 anonim ***** válasza:
71%

Vannak olyan nagyszülők, akik a saját vérszerinti unokájuknak sem vesznek ajándékot.

Párodnak kellene beszélgetnie velük, hogy ez rosszul esik neked, a gyereknek, és neki is, hiszen így vagytok egy család.Lehet, hogy szeretik a gyereket, de ezt nem ártana kimutatniuk.

2016. okt. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 anonim ***** válasza:
86%

Első... egyáltalán nem korrekt!

Mivel a fiuk elfogadta a lányt gyermekének, vagyis úgy kezeli, ebből adódóan a férfi szüleinek is úgy kellene kezelni a gyermeket, mintha az unokájuk lenne, de legalább picit emberiebben.


Kezdjük ott, hogy ha gyakran jön hozzánk egy fiatal gyerek(aki nem tehet semmiről!), hiába idegen ugyanúgy megveszek neki egy pár ezer ft-os csomagot. Szimplán nem bírnám nézni, hogy ott a házamban egy kislány hetente, aki szeretettel fordul felém, én meg hideg kőszoborként leszarom.


Persze jogilag semmilyen kötelezettsége a "nagyszülőknek", azonban embernek kéne lenni... nem gyepesedett kőszobornak.

2016. okt. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 anonim ***** válasza:
26%

Egy 100 ft-os csoki nem pénzköltés?

Hát akkor micsoda???

Gondolom nyugdíjasok.

Joguk van eldönteni, kinek vesznek ajándékot.

Ha meg 100 ft-os csokit vennének AJÁNDÉKBA, akkor meg az lenne a baj, hogy milyen sóherek.


Nehogy már a pasi beszéljen a szüleivel, hogy csináljanak valamit.

NEM a nagymamája/nagypapája, hanem senkije az a két öreg a gyereknek.

Milyen jogon követeled ki az ajándékot?

Te veszel a kolléganőd gyerekének bármit a szülinapjára?

Mert kb annyi közük van hozzá. Semmi.

Ha a gyerek nem érzi ott jól magát, akkor nem kell odavinni.

Van annak a gyereknek apja is, vagy igazi nagyanyja/nagyapja.


Nem kell ráerőltetni a gyereket az új pasi szüleire.

Azt kéne felfognod, hogy a szeretetet nem lehet kierőszakolni!!!

2016. okt. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 anonim ***** válasza:
38%
Hát én sem értem a problémát. Nem az ő unokájuk. Azt meg nem hiszem hogy ha nem foglalkoznának vele akkor a gyerek kötődne hozzájuk.
2016. okt. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 A kérdező kommentje:

Ha azt az évi ma 5 alkalmat vesszük, az 500 ft.

Ennyit kb minden ember otthagy évente a boltban, postán amikor nem kéri el a 10-20 ft visszajárót.

2016. okt. 4. 18:58
 9/66 anonim ***** válasza:
29%

" a férfi szüleinek is úgy kellene kezelni a gyermeket, mintha az unokájuk lenne"


Miért kellene???

Semmit sem kell.

Ők nem kérték, hogy vigye oda a gyereket, csak nem akarnak bunkók lenni.

De ha óvatosan jelzik, hogy nem fogadják el unokának, amiatt nem hibásak.

Nem kell nézni...

És nyilván nem a gyerek tehet róla.

Hanem az anyja.

4 év alatt kideürlt már, mégis viszi a gyereket. Miért???

Azt várja, hogy megváltoznak a dolgok?

Nem egy 5 évesnek kell lépnie, hanem az anyjának kéne felnőtt módjára viselkednie, és elfogadnia a helyzetet.

Az öregek olyanok, amilyenek.

Ők már nem fognak megváltozni.

Én meg fiatal(abb) nőként, a gyerekem érdekeit szem előtt tartva!!!!!!! képes vagyok meghozni egy döntést: ha a gyerekemet ott nem látják szívesen, akkor nem viszem oda!!!

2016. okt. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim ***** válasza:
27%

Nem hagyják ott az emberek a boltban...


Amúgy tudod, mennyi egy csoki?

Tuti húznád a szád a 100 forintosra, mert nagyon gagyi.


Épp tegnap pislogtam, bementem egy Reálba, és egy táblás Milka 370 Ft volt.


Ne akard megmondani, ki mire költi a pénzét. Nem te dolgoztál meg azért, hanem ők!

2016. okt. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!