Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan vegyem rá az anyósom,...

Hogyan vegyem rá az anyósom, hogy még ne menjen nyugdíjba?

Figyelt kérdés

Anyósom óvónőként dolgozik, idén eljöhetne nyugdíjba. A kislányom viszont épp szeptemberben kezdi az óvodát. Úgy örülnék neki, ha anyósom még dolgozna, figyelemmel kísérné a kislányomat, óvónőként is foglalkozna vele. Anyósom viszont - számomra érthetetlenül- tiltakozik, és ragaszkodik ahhoz, hogy idén nyugdíjba jön.

Fogalmam sincs, miért ennyire makacs, ha én lennék a helyében, biztos vagyok benne, hogy még dolgoznék. Itthon a lehető legtöbb időt a kislányommal tölti, akkor miért zárkózik el mégis tőle?



2016. okt. 15. 12:02
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
98%
Mert már elege van a munkából
2016. okt. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 A kérdező kommentje:

Alapvetően szereti a munkáját, épp ezért érthetetlen számomra a döntése.

Annyira szeretném, ha még ott lenne az oviban a kislányommal.

2016. okt. 15. 12:07
 3/51 anonim ***** válasza:
100%
Ez most komoly kérdés?Anyósod gondolom minimum 40 évet lehúzott,és csodálkozol?Tudod milyen fárasztó tud lenni minden nap egy tucat gyerek?Nem lenne ideje rendesen foglalkozni az unokájával,mert ott van még 15 másik.Otthon is tud foglalkozni vele mint óvónő.Egyébként biztos vagyok benne,hogy 60 évesen nem mondanád ezt majd.Ne erőltesd.Ha ő nyugdíjba akar menni,akkorne szólj bele.
2016. okt. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:
Tudom, tudom, 40 év tényleg hosszú idő, de sokkal nyugodtabb lennék, ha anyósom még dolgozna, jobban odafigyelne, irányítaná, óvná-nevelné, mint egy átlagos óvónéni, saját gyerkőcre mindenki jobban odafigyel.
2016. okt. 15. 12:13
 5/51 anonim ***** válasza:
100%
Rohadtul nem ugyan az 1 gyerekre vigyázni, mint napi 8 órát 30 után rohangálni. Nehogy már te próbáld megszabni, hogy mikor mehet nyugdíjba. Hol élsz te?
2016. okt. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez hadd legyen már az ő döntése, és ne szólj bele...
2016. okt. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:
A végső döntést úgyis ő hozza meg, de folyamatosan győzködöm, hogy maradjon, szerintem mindketten jól járnának, a lányomnak is több figyelem jutna, ő pedig az egész napot az unokával töltheti.
2016. okt. 15. 12:19
 8/51 aHermann ***** válasza:
97%

Szia!

Azért azt vedd figyelembe, hogy dolgozott már 40+ évet, szeretne egy kicsit pihenni.

Másrészt lehet, hogy pont azt szeretné elkerülni, hogy hozzá kerüljön az unokája, mert nem tudná ugyanúgy kezelni mint a többi gyereket. Az pedig lehet, hogy a lányodnak se tenne jót, hogy a szerető nagyi, az oviban sokkal szigorúbb.


A mama még segíthet Neked sokat, ha a lányod minden betegséget összeszed, mert az első ovis év inkább a hiányzásokról szól (ha volt bölcsis, vagy van nagyobb tesó, akkor kevésbé).


Az én anyukám bár nem óvónő volt, de ő év végéig szeretett volna dolgozni, aztán nyugdíj. Az élet úgy hozta, hogy már tavasszal nyugdíjas lett. Már mondogatja, hogy élete legjobb döntése volt tavasszal eljönni, és élvezi a pihenést, unokázást.

2016. okt. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
98%
És még az anyóst szídja mindenki mindenhol. Vedd már észre mekkora tahó vagy. Legalább 60 éves nő, aki 40 évet alulfizetett munkahelyen gürizett. Sok pofátlan szülővel (mint amilyen te is vagy már most), illetve neveletlen kölykeikkel.
2016. okt. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
100%
Bakker. Nem lehetsz ennyire önző. Szerinted majd a gyrekeddel kivételezni fog, csak azért mert az unokája? Értem ez alatt azt, hogy nem fog elvonulni vele egy sarokba és ott külön foglalkozni vele, amikor van ott még jó pár gyerek, akik szintén igénylik az óvónéni figyelmét. Ez visszatetsző is lehet a többi szülő számára. Ha nyugdijba vonul, akkor több ideje lesz majd úgyis, amit eltölthet a gyerekkel.
2016. okt. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!