Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan vegyem rá az anyósom,...

Hogyan vegyem rá az anyósom, hogy még ne menjen nyugdíjba?

Figyelt kérdés

Anyósom óvónőként dolgozik, idén eljöhetne nyugdíjba. A kislányom viszont épp szeptemberben kezdi az óvodát. Úgy örülnék neki, ha anyósom még dolgozna, figyelemmel kísérné a kislányomat, óvónőként is foglalkozna vele. Anyósom viszont - számomra érthetetlenül- tiltakozik, és ragaszkodik ahhoz, hogy idén nyugdíjba jön.

Fogalmam sincs, miért ennyire makacs, ha én lennék a helyében, biztos vagyok benne, hogy még dolgoznék. Itthon a lehető legtöbb időt a kislányommal tölti, akkor miért zárkózik el mégis tőle?



2016. okt. 15. 12:02
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Azt meg ne akard nekem bemesélni, hogy rádolgoznál.

Hagyd békén anyósodat, a nyugdíj egy megérdemelt dolog.

Nem a te kislányodtól, az ő unokájázól zárkózik el, hanem harminc másik gyerektől, el tudom képzelni, mennyire herótja van már az egésztől.

2016. okt. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
100%

Tájékoztatásul közlöm kedves kérdező, hogy millió gyermek megkapta már a normális ellátást, nevelést idegen óvónőktől is, és nem lettek sorozatgyilkosok, mert nem a nagyi terelgette.

Én az anyósod helyében helyretenném cseppnyi eszedet rendesen, az biztos.

2016. okt. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
100%
Ne vedd rá sehogy. Hagyd abba a győzködést amíg béke van. Ne légy értetlen, el tudja ő dönteni, hogy mit akar, képzelem hogy unhatja a zaklatásod. Jó hogy nem még a végén személyes sértésnek veszed, hogy nyugdíjba megy és ezzel elzárkózik a lányodtól. Eszem megáll.
2016. okt. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk amúgy nem lehet rokonnal egy csoportba a gyerek. Szóval hiaba dolgozik oviba a mama ,nem abba a csoportba kerül a gyerek,mert ugy nem tud rendesen beszokni
2016. okt. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
82%
Egyrészt bemásolhatnám ide az összes eddigi választ egyetértésem jeléül, de túl sok helyet foglalna; másrészt áruld már el, hogy mi a jó francért vállaltál gyereket, ha nem akarsz vele foglalkozni, és az anyósodtól várod el(!?), hogy vele töltse az egész napot?! Nagyon sajnálom a lányodat, amiért ilyen pofátlan, szégyentelen anyja van, és azt sem értem, miért áll még szóba veled az anyósod.
2016. okt. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy most már nyugalomra vágyik, meg az is benne lehet, hogy nem akarja esetleg foglalni a helyet az újak elől. Ez az ő döntése, ha nem szívesen csinálná , amúgy nem feltétlenül lenne jó. Szerintem hagyd, hogy ő döntsön.
2016. okt. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
100%

Ilyet se sokat látni itt a gyk-n, hogy 4 oldalnyi válasz teljesen egybehagzik.


Gondold ezt át, kedves kérdező...

2016. okt. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy troll a kérdező. Pici IQ-val is rendelkező ember nem gondolkodhat így. Az anyós helyében leülnék veled, kedves kérdező, és elküldenélek melegebb éghajlatra. Borzasztó erőszakos és korlatolt ember vagy.

Remélem a gyereked érdekében, hogy legalább nem tervezel kicsinyes bosszút anyós ellen, mert az már a legalja lenne.....

2016. okt. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Ha szakmailag valamit is ért hozzá az óvodavezető, nem teszi az unokáját anyósod csoportjába. Éppen a gyereked érdekében.

Ha meg nem a csoportjában van, tökmindegy, hogy nagyi ott dolgozik-e még vagy sem. Inkább legyen nyugdíjas és ovi után foglalkozzon a kicsivel, vagy vigyázzon rá amíg beteg.

Úgy tűnik, anyósod érti a szakmáját, ezért is nem hatja meg a majd dajkálod az unokádat az oviban szöveget. Igazán elmagyarázhatná neked, hogy miért nem lenne jó ez a gyerekednek, biztosan jobban megértenéd, mint miket itt írunk neked ismeretlenül a gyakorin.

2016. okt. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, az én anyukám is oviba dolgozott de kizárt volt, hogy 1 csoportban legyünk. Otthon el lett szépen magyarázva, hogy mindenkinek megvan a maga helye ott, majd ha látjuk egymást integetünk, de neki ott kell vigyázni a többi gyerekre, nekem meg az én csoportomban kell lenni.Szerinted miért? Mert egészségtelen lett volna a szitu. Az ovinak pont az a lényege, hogy a gyerek elkezdjen szocializálódni, és ne fakadjon sírva ha nincs ott egy rokon.

Másrészt nem tudom hogy gondoltad azt, hogy akkor majd a gyerekedre több figyelem jut. Miért jutna? A többi gyerkőc is pont annyit ér mint a tiéd, ha szerinted meg nem akkor írasd valami drága magán oviba, de ne más gyerekek elől akarj "elvenni" egy óvónőt. Ez undortító.

2016. okt. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!