Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan vegyem rá az anyósom,...

Hogyan vegyem rá az anyósom, hogy még ne menjen nyugdíjba?

Figyelt kérdés

Anyósom óvónőként dolgozik, idén eljöhetne nyugdíjba. A kislányom viszont épp szeptemberben kezdi az óvodát. Úgy örülnék neki, ha anyósom még dolgozna, figyelemmel kísérné a kislányomat, óvónőként is foglalkozna vele. Anyósom viszont - számomra érthetetlenül- tiltakozik, és ragaszkodik ahhoz, hogy idén nyugdíjba jön.

Fogalmam sincs, miért ennyire makacs, ha én lennék a helyében, biztos vagyok benne, hogy még dolgoznék. Itthon a lehető legtöbb időt a kislányommal tölti, akkor miért zárkózik el mégis tőle?



2016. okt. 15. 12:02
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
93%

Nem olvastam a többi komit,de nálunk csaladtag nem lehet a gyerekkel. Szóval ha maradna sem lenne egy csoportban a kislanyoddal.

Lehet,hogy jobb is. Eleinte nem lesz olyan könnyű a gyermeknek sem,de megszokja,viszont ha ott a mama akkor az lenne h mindig szalad hozzá.

Elhiszem hogy felted a kislànyodat,de hidd el nem rosszak az ovonenik es bizz a gyermekben,meg tudja ő állni a helyet es ki tud bontakozni mama nelkul is. :)

2016. okt. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
92%

"másrészt áruld már el, hogy mi a jó francért vállaltál gyereket, ha nem akarsz vele foglalkozni, és az anyósodtól várod el(!?), hogy vele töltse az egész napot?!"


Én pont az ellenkezőjét látom benne: ha nem lenne kötelező hároméves kortól az óvoda, akkor ő otthon tartaná húszéves korig, annyira félti...

2016. okt. 17. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 Eva Hagop ***** válasza:
100%
Amint a tobbiek mondtak: sehogy. Ha nyugdijba szeretne menni akkor menjen! Boven megerdemli!
2016. okt. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy mikor megy el nyugdíjba, ha megvan hozzá a szükséges idő, egyedül ő dönti el, másnak semmi beleszólása nincs. Oké, értem, megkérted, esetleg maradjon, mert jó lenne az unokájának, de szerintem ha ezek után is menni akar, akkor hagyd.
2016. okt. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
81%
Bocs de október van, ha a lányod szeptemberben kezdi az óvodát, akkor már elkezdte, nem?
2016. okt. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
77%
Erre mondják azt és még mémek is születtek, hogy "Mindenki nyugodjon le a pics*ba!", Nyilván provokatív, vitaindikáló kérdés, semmi reakció a kérdező részéről, valószínűleg hátradőlve jókat röhög, ha épp ráér. Ha meg majd visszaböfög ide valami szintén vitaindító választ a kommentekre, azt is csak a saját örömére teszi majd, hogy hőbörögjünk itt mi tovább. Nem tudom érdemes-e neki megadni ezt az örömet. (Farkast kiálltottam, majd jön hamarosan, hogy ezért és ezért nem ért rá válaszolni ésatöbbi, és beadagol egy újabb polgárpukkasztó agymenést, bár nem értem miért nincs/volt/lesz jobb szórakozása)
2016. okt. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
22%
Akkor meg jelentjük a kérdést, éstörlik.
2016. okt. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
50%
Ja, vagy troll vagy o az anyós, es tudni akarja, jol dont-e.
2016. okt. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
100%
Azért megy el nyugdíjba, mert ki akarja használni az előrehozott nyugdíjat, amíg még lehet, és vissza nem vonják. Igaza van.
2016. okt. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
88%
én úgy értelmeztem, hogy jövő szeptembertől megy oviba a gyerek, csak most akar nyugdíjba menni anyós (sokan mennek július-augusztus-szept. környékén nyugdíjba, mert negyven éve is júniusban értek véget az iskolák, így anyós munkaviszonya is nyáron vagy kora ősszel kezdődhetett).
2016. okt. 18. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!