Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Most én hogy viselkedjem, ha...

Most én hogy viselkedjem, ha anyós rossz anya volt?

Figyelt kérdés

Három éve vagyunk házasok a ferjemmel, van egy egyéves kislanyunk. En 35 vagyok, a ferjem 40. A ferjem nővére (38) hét eve ment férjhez, nincs gyerekük. Eleg rossz a házasságuk is.

Ferjem elmondása szerint eleg rossz volt a gyerekkoruk, nem mintha vertek volna oket, de eleg ridegtartasban voltak érzelmileg, anyós irányította apost is, es eleg zsarnok volt a gyerekeivel. Sogornom le is lepett otthonról, par hónappal a 18.szuletesnapja elott. Egy ideje járnak anyosekhoz a férjével megint.

En csak 4 eve kerültem a képbe, jol kijovok anyosekkal, en nem azt a rideg embert latom, mint ok.

A ferjem egyszer elmondta a szüleinek az összes sérelmet, es egy ideig nem nézett feléjük. Nem tokeletes a kapcsolatuk, de tűrhető.

A sogornom viszont mar azt is rosszul viselte, hogy anyossal jóban vagyunk, de a terhessegem alatt (elotte volt egy vetelesem) mar neha eleg meredeken viselkedett, a gyerek pedig betette a kaput, mert nekik nem jott össze.

Ha egy társaságban vagyunk, folyton beszól az anyjának (bezzeg nekem nem csomagoltal uzsonnát a suliba, elfelejtettel bemenni a szülőire, nem csodaltal meg az iskolai színdarabban, stb.). Ez eleg kellemetlen, hogy szinte a kislanyommal rivalizal.

En megértem ot, de a lányom nem tehet az egészről, megis feszültség van, de akkor is, ha anyósom megdicser valamiert.

En is szoktam kedveseket mondani neki, de ugy erzem kozben, hogy a sogornom utal ezekért. Pedig nem nyalizok, csak orulok, hogy jóban vagyunk, es latom, mennyire odavannak a kései, egyetlen unokajukert.

En nem tudok bocsánatot kérni, sem megbocsátani a történetben, elfogadom a sérelmeket, de mondom, en mar mas embert ismertem meg anyosomban. (Após elegge a háttérben van.)

Van valaki hasonlo helyzetben? Mindkét oldal erdekelne. Koszonom.


2016. okt. 29. 17:25
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
A kérdés: legyek visszafogottabb anyossal? Mit csinaljak, ha sogorno beszologat?
2016. okt. 29. 17:30
 2/14 anonim ***** válasza:
24%

Igen, szerintem legyél visszafogottabb. Ez az ő meccsuk. Ne a sogi előtt nyaljatok egymást. Meg a gyerekkel se vágj föl, hogy nektek van. Gondolhatod milyen érzés lehet neki, hogy neki nem lehet.

Rossz lehet látni azt is, hogy oda van a gyerekedert, látja,bhogy ő mit kaphatott volna az anyjától.

2016. okt. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Veled egykoru vagyok, nalunk hasonlo a szitu, csak nalunk apos a feketebarany. En viszont egy nagyon jofej, kedves embernek ismerem ot. Nalunk mondjuk nincs ebbol feszko. Szerintem a sogornod sertettsege a sogornod es a szulei dolga, neked nem dolgod ezt a valladra venni. Te viselkedj ugy anyossal, ahogy szetinted megerdemli. Nem erdemes az evtizedek ota tarto jatszmaikba beszallnod. Tudom, h neked is beszol a sogornod, de ez ellen nem tudsz tenni. Ez az o dramaja, rossz gyerekkor, sikertelen babaugy, nem csoda, ha nem kiegyensúlyozott. De te nem tudod az o problemajat a valladra venni. Ez szivtelenul hangzik, tudom. Persze ha van erre igenyed, baratkozhatsz a csajjal, hatha ettol enyhul a lelki kinja. De a szurkalidasait ne vedd magadra, nem neked szol, a sajat serelmei miatt csinalja.
2016. okt. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%

Anyósod és a sógornőd közötti konfliktus, az ő dolguk. Neked semmi okod nincs arra, hogy az anyósoddal fennálló korrekt kapcsolatodon bármit változtass.

Ami a múltban történt, azt csak ők tudják, ki tudja mi miért történt.

A sógornődnek nem lehet gyereke, mindig is féltékeny lesz a tiédre, bármit is teszel.

Úgy kell felfogni, hogy sajnos ezt dobta nektek a gép. Te ezen változtatni a világon semmit sem tudsz.

2016. okt. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Első: miért kell ilyen primitiven irni? Nem "nyaljuk egymást", es nem vágok fel a gyerekemmel, egyszeruen csak létezik.

Tudom, milyen lehet a sogornomnek, nekem is csak sokára jott össze a gyerek.

Te amugy melyik oldalon vagy érintett?


Másnak: rossz erzes, hogy valahogy olajnak erzem magunkat a tűzre. Szerintem is anyós es sogorno meccse, csak van nemi bűntudatom, hogy en könnyen vagyok jofej vele, nem engem bántott meg sokszor.

2016. okt. 29. 18:01
 6/14 anonim ***** válasza:
80%
off, de a férjednek húga van, nem nővére...
2016. okt. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%

Most lehet hogy hülye vagyok, de neked miért kellene valakire fújnod akivel másnak volt problémája? Nem az óvodában vagytok hogy kollektív haragszomrádot játsszatok valami sérelemért ami téged nem is érint közvetlenül.


Úgy vélem a férjed korrekt módon kezelte az ügyet, elmondta a szüleinek mi bántotta, nem vont bele kívülállókat. Ez a felnőtt elintézési mód. A sógornőd meg ahelyett hogy a kislányt hozza kellemetlen helyzetbe, az anyja elé állhatna, és megkérdezhetné: Mi volt az oka az akkori viselkedésének? Ugyanis jó eséllyel nem ok nélkül volt olyan amilyen. Na nem mintha ettől könnyebb élete lett volna férjedéknek, de ha ismerik az okokat, akkor talán el tudják engedni a múltbeli sérelmeiket, és megkönnyítik a saját életüket.

2016. okt. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem semmit nem kell valtoztatnod es a sogornod dolgaira sem kell reagalnod.


Egyebkent meg annak a valaszadonak uzennem, aki szerint nem kell felvagni a gyerekkel : szerinted hogyan lehet felvagni egy gyerekkel? Hogy letezik ezert ot is viszik csaladi esemenyekre? Otthon kene hagyni mert sogornorknek meg nem jott ossze a gyerek? Vagy hogyan kepzelted?


Nalunk is az van, hogy ugy latom a szuleim tobbet foglalkoznak a gyerekemmel mint anno velunk. Most akkor legyek ra feltekeny? Akkoriban sokkal tobbet dolgoztak, probaltak megteremteni az egzisztenciajukat, fiatalon talan turelme sincs annyi egy szulonek. Mostanra mindenuk megvan, nem kell megszakadniuk es igy tudnak koncentralni az igazan fontos dolgokra, az emberi kapcsolatokra.

2016. okt. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
26%

bezzeg nekem nem csomagoltal uzsonnát a suliba, elfelejtettel bemenni a szülőire, nem csodaltal meg az iskolai színdarabban, stb.). Ez eleg kellemetlen, hogy szinte a kislanyommal rivalizal.


Egy éves a gyerek, tehát nem vele rivalizál.. kinek csomagolt, kit csodált?

2016. okt. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Igen, húga, bocs, csak a 35-38 miatt írtam rosszul, de egyebkent is a férjemet nézik altalaban fiatalabbnak.

Egyebkent nincs náluk szervi ok, ami miatt nem jon a gyerek.

2016. okt. 29. 19:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!