Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem tudom elviselni anyósomat,...

Nem tudom elviselni anyósomat, mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

Párom egyke... 34éves, most fogunk összeköltözni mert jön a baba. Anyósom mindenbe próbál beleszólni, milyen csempe legyen az új házba, melyik legyen a gyerekszoba, hol legyen ajtó, milyen ablak legyen.. egyszerűen mindenbe. Már nemtudok jópofizni vele, ráadásul saját ágyat vett a babának, hogy ha majd náluk alszunk legyen hova rakni.. hozzá teszem 10kmre fogunk lakni egymástól.. nincs szándékomban ott aludni.

Természetesen ha nem vagyok ott akkor tömi a férjem fejét mindennel amit jónak lát.

Egyszerűen nem tudom elfogadni.. kezdem megutálni.. pedig próbálok nagyon toleráns lenni de nem megy

Hogy tudnám elviselni?



2016. okt. 30. 01:19
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ja ami a legjobb .ne egy a vallásunk, Én vallásos családból származom.. ők nem azok.. De kijelentette hogy szeretnék ha meg lenne keresztelve a gyerek ... azt hittem a hajam eldobom.. mert nekik ez fontos.. csaj azért fontos nekik mert h mit szól a falu.. mindenbe csak pénzt látja.. rossz indulatú sajnos, amit szintén nem tudok elviselni
2016. okt. 30. 01:23
 2/17 anonim ***** válasza:
67%

Eddig nem laktatok egyutt? Párod mit válaszol ilyenkor?


Nekem 10 evembe kerult túllépni ezen, egy időben az volt a szokása, hogy mindenről ugy beszelt mintha csak a fiae lenne, holott mindent egyutt vettunk, kozos pénzből. Pl milyen színű is lett a lépcsőd a lakásodban? Ferjem unta meg elobb...



Most meg ha jon hozzánk itt allandoan hideg van, illetve mindig talál munkat... Mar csak ezt kellene azt kellene, mi cserépkályhat használunk szerinte a 27 fok a lakásban keves a gyerekeknek, egy időben ugy vágtam vissza, ha mentunk mindig azzal kezdtem hideg van(naluk max 20 fok van) valasz ra :mas a hőérzet 😂😂😂😂


Azota nem erdekel, hiába mondja ugyis en veszem meg illetve a ferjem.

Amióta elengedtem, hogy irritál volt olyan amibe igazat adtam neki, pl a konyham berendezésében tok igaza volt...



Az meg hogy neha ott alszotok vagy kesobb a gyerkőc nem olyan nagy baj am, legyél lazább lesz meg eleg mas bajod is 😊

2016. okt. 30. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
74%

Semmit.

Anyósod nem tudja elengedni egyetlen fiát (főleg egy másik nő miatt hajajjj....).

Fiadnak kell megértetni vele,hogy már felnőtt és saját családja lesz,de ettől függetlenül ugyanúgy szereti,mint régen.Nem lett "lecserélve",csak halad az életútján,mint más normális ember.

Ha a mama továbbra is kekeckedik,nem muszáj olyan sűrűn látni azt az unokát...

2016. okt. 30. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
68%

Először próbálj beszélni a pároddal, erélyesebben, hogy kezd nagyon fárasztó lenni a mama.

Neki kéne ezt helyrerakni, ha meg ő nem látja ezt így, na akkor...van a probléma, akkor sajnos egyedül kell megoldanod.

Bár annyira egy fiúgyerek se tud ragaszkodni egy ilyen anyukához, valószínű ő is örül, hogy lelépett onnan.

2016. okt. 30. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%

Neked semmit nem kell tenned. Férjednek kell odatenni magát és szólnia, hogy meddig szólhat bele az életetekbe. Kizárólag rajta áll minden. Ha ő nem szól, te hiába teszel bármit is, semmi nem fog változni, mert anyósod szemében az lesz, hogy a saját fia nem szól, akkor te miért akadékoskodsz?

De ha már ezt így le kell írni, férjed nem kapcsol, hogy sok neki amit az anyja csinál, akkor nagy a valószínűsége, hogy minden így marad. A kérdés: marad e ilyen a helyzet vagy az évek alatt csak rosszabb lesz?

2016. okt. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
51%

"Ha a mama továbbra is kekeckedik,nem muszáj olyan sűrűn látni azt az unokát..."


Persze, használjuk az unokát a mama megnevelésére, mintha egy tárgy lenne, szúrjunk ki vele, vegyük el tőle a nagyszülőjét! Gratulálok! Hányinger.

2016. okt. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
59%

"Anyósom mindenbe próbál beleszólni"


Próbál. De csak annyira sikerül neki, amennyire hagyod.


"Természetesen ha nem vagyok ott akkor tömi a férjem fejét mindennel amit jónak lát."


Elmondja a véleményét mindenféle dologról, mint ahogy korábban is tette, harmincvalahány éven át. Mi ebben a furcsa? Attól, hogy te megjelentél a színen, ők továbbra is anya és fia, továbbra is van igénye arra, hogy kommunikáljon a gyerekével.


"Hogy tudnám elviselni?"


A vallásod mit tanít erről? Az megvan, hogy "Atyádat és anyádat tiszteld!"? Vagy másik vallás követője vagy? A tisztelet nem jelenti azt, hogy minden tanácsát meg is kell fogadni, de szerintem az nagyon is benne van, hogy legalább hagyjuk, hogy elmondja, ő mit hogyan csinálna. Ennyi még vallástól függetlenül is megilleti őt a szólásszabadság jegyében, nem? Elmondja, megkönnyebbül, te meg vagy megfogadod a tanácsot, vagy nem, ha nem, akkor nem rugózol rajta tovább, hanem törlöd a memóriádból. Ha olyasmit kezdene szajkózni, amit már kívülről tudsz, elengeded a füled mellett és kész. Fel kéne nőnöd, úgy tudnád elviselni.

2016. okt. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
57%

Ugyan ez a helyzet 34 éves volt pàrom mikor összejöttünk és összeköltöztünk.

Hidd el te hiàba beszélsz anyósnak ha a fiacskàja nem rakja helyre.

Nàlunk pàrom tökös volt ahogy hozzàm egyre közelebb került ugy épitette le anyucit,nem volt zökkenömentes a dolog anyósnàl de ilyen az élet.

Most mondd még pàrodnak h àllitson az anyjàn mert ha màr meglesz a gyerek akkor te beleörülsz majd ebbe.

2016. okt. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
70%

Ha annyira vallásos lennél, mint állítod, ki sem írtad volna ezt a kérdést. Álszent vagy te, nem vallásos!


Mi bajod azzal, hogy az anyósod mire költi a pénzét? Vett egy ágyat a gyerekednek, mert ha legközelebb meg arról írnál kérdést hogy képes volt az ő ágyukra letenni a kicsit, mikor álmos volt.

2016. okt. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
39%
Tipikus probléma. Meny gyereket vár, tudja már, hogy nyeregeben van, kinyílik a csipája, uralkodni akar.
2016. okt. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!