Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem igazságtalan, hogy a...

Nem igazságtalan, hogy a szüleim pénzelik a bátyámat az egyetemen, nekem pedig azt mondják, hogy nemtudnak támogatni, és vegezzek el egyelőre inkább egy kurzust?

Figyelt kérdés
Idén érettségiztem, bátyám pedig az ELTÉ-n végzős. Két éve azt tervezem, hogy suli után az orvosira megyek. Csak sajnos a szüleim nemtudnak támogatni benne anyagilag. Mindez nem is esne rosszul, ha nem tudnám hogy a bátyámnak fizetik a tanulmányait és az albérletét, plusz 2éve még a jogsiját is kifizették. Nem dicsekvésképpen, de én mindig is jobb tanuló voltam mint a testvérem, most mégis inkább őt támogatják. Nekem azt mondták, hogy sajnos én nem férek bele a keretbe, és inkább csináljak egy ápolónői kurzust, és dolgozzak az egészségügyben amig meg nem keresem a tanulásra valót.

2016. aug. 4. 16:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
72%

Hát ez elég szomorú, de lehet, hogy attól féltek, hogy hiába vagy jó tanuló, nem vagy kitartó és akkor még a költségeket is vissza kell fizetni.

Ha nagyon elkötelezett vagy az orvosi mellett, akkor belevághatsz még, persze, ha megvan a megfelelő számú pontod, Diákhitellel, szabad és kötött felhasználásúval..

2016. aug. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
59%
Nem igazságosság kérdése ha egyszer nincs meg rá a pénz. A bátyád már végzős, te még el sem kezdted az egyetemet, logikus, hogy ő van előnyben. Neked lehet mondani, hogy gondolkozz más irányban is, de annak, aki már utolsó évben van, nem mondhatják, hogy hagyd abba, vesszen kárba az elmúlt x év, mert a testvéred orvosira akar menni.
2016. aug. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
80%
Egy évet ki tudsz várni. A fizetősön milliókba kerül egy félév az orvosin. Szerinted te be tudsz kerülni az állami oktatásba? Vagy olyan jó?
2016. aug. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
75%

Igazságtalan, tényleg. De meg lehet érteni. A bátyád is dolgozhatna az egyetem mellett, hogy legalább az albérletét állni tudja, de ha eddig nem kellett neki, valószínűlegvl utolsó éven se akarna. Egyelőre fontosabb, hogy ő jól befejezze, mint hogy te elkezd. Ezért én azt csinálnám a helyedben, hogy halasztanék egy évet, addig tanulnék gőzerővel és készülnék rá (még egy kis meló is beleférne, hogy legyen egy alapod, és ne kelljen diákhitelt felvenni). Jövőre pedig nekivágnék az egyetemnek, amikor a bátyád már befejezi. De ehez az kell, hogy mindenképp tanulj, ne ess ki a gyakorlatból.

Sajnálom, hogy neked most nem sikerül követni a terveidet, de ha nincs pénz, tényleg nem sokat lehet tenni. Egy év halasztás még belefér. Én legalábbis ezt tenném.

2016. aug. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
94%
Én is átéltem hasonló helyzetet. Aztán önerőből lábra álltam és jómódú is lettem. Ekkor ért a meglepetés mert mikor már nem volt rá szükségem akkor elkezdtek pazarul támogatni és mondták hogy azért teszik mert ez nekik jól esik és sértésnek vennék ha nem fogadnám el. A végén még a szülői ház is az enyém lett. Persze a mai napig arra gondolok hogy akkor kellett volna támogatniuk amikor nagyon is rá lettem volna szorulva. Szó szerint tisztességtelennek tartom hogy akkor támogattak amikor már nem is voltam rászorulva. Persze hasonlót tapasztaltam az ismerőseim esetében is, vagyis amikor szegény voltam akkor belém rúgtak, amikor gazdag akkor meg nyaltak. Még akkor sem sértődtek meg ha megkérdeztem hogy miféle alávaló emberi tulajdonság ez hogy lefelé rúgnak felfelé meg nyalnak és még jól is esik nekik.
2016. aug. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
77%
Lehet, hogy csúsznak lefele a szüleid pénzügyileg, csak nem osztották meg veled ezt. Megértelek teljesen mértékben, és sajnálom - ami nem elég. Viszont a bátyád most fog végezni... Habár én mindig diákmunkával tartom magam fenn a Barátommal.
2016. aug. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
95%
3: orvosin a fizetősre is ugyanannyi pont kell mint államira
2016. aug. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
65%

Nyilván nem "igazságos", de feltételezem azt is, hogy ők is sajnálják a helyzetet, és nem erre számítottak.

A bátyád, ha már végzős, jó eséllyel egy teljesen más helyzetben kezdett még el tanulni. Az utolsó évben nem dobjuk el az egyetemet, szóval egyértelmű, hogy ezt fél lábon is ki akarják húzni, de egy orvosi nagyon drága.

Sajnálom, ha most ez nem jön össze, de biztos vagyok benne, hogy nem gonoszságból nem fizetnek be téged, hanem mert tényleg nincs rá keret.

2016. aug. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
81%

Valamilyen szinten érthető.

Tényleg az is játszhat, hogy esetleg kevesebb a jövedelmük, csak nem tudjátok

Esetleg a félre tett pénz elment a bátyádra...

De tényleg meg kell érteni, hisz a pénz sajnos ilyen

Tanács: kerülj be állami támogatásba v. ha nem sikerül menj el OKJ-s képzésekre! Olyan témában amit egyetemen Mert: Mire végzel vele, lehet a szüleid tudnak majd támogatno egyetemen. Tanulod azt, amit később szeretnél, így magadon segítesz. Esetleg rájössz, hogy ez a szakma nem neked való. Végül pedig pontokat is kapsz az egyetemi bejutáshoz, így a későbbiekben is pályázhatsz az állami támogatásra.

2016. aug. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem sokan félreértik: a kérdező nem fizetősre menne orvosira, csak szimplán el kéne tartani amíg egyetemre jár. Kolit/albérletet fizetni, kaját, stb. Egyszóval ha koliba be tudnál kerülni, akkor havi 20-al többet kéne rád költeni. Ha most el tudnak tartani, akkor NEVETSÉGES, hogy ezzel az indokkal pattintanak le. Kifejtem, hogy miért:

- Diákhitel: nem muszáj az egészet lehívni, lehet csak havi pár tízezer forintot is felvenni. Ilyen jó kondíciókkal sosem fogsz hitelt kapni, ráadásul csak végzés után kell fizetni, ami ugye orvosin egyből munkát jelent.

- Bátyuska úgyis végez, kereshetne legalább diák munkát, az utolsó szemeszterekben már alig van órája egy átlagos egyetemistának. Mehetne albi helyett koliba/kereshetne olcsóbb albérletet.

- Szociális ösztöndíj, tanulmányi ösztöndíj, havonta több tízezer forintot lehet ezekből összekalapozni.

- Diákmunkázhatsz te is egyetem mellett, Bp-en kb. végtelen lehetősége van egy diáknak. És igen, orvosi mellett is belefér havi pár nap alkalmi munka.

- Ha ennyire rottyon vagytok anyagilag, akkor úgyis kapnál kollégiumot, annak a költsége havi 9-13 ezer forint átlagban, plusz havi 1-2 oda-vissza utat kéne állniuk, ezen felül semmilyen plusz költséget nem jelentenél.

2016. aug. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!