Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak szerintem igazságtalan?...

Csak szerintem igazságtalan? Mit gondoltok az apámról?

Figyelt kérdés
Én 18 éves lány vagyok. Van egy nővérem, ő 23 éves. Az apám állandóan nyomja pénzzel, több száz ezer forintokat utal neki a számlájára. A nővérem egyedül él már, én még anyukámmal élek. Szüleim elváltak. Nekem semmi pénzt nem ad az apám, amikor felhozom ezt neki, hogy neki miért ad és nekem miért nem, azzal indokolja meg, hogy én nem élek egyedül és nem vagyok annyi idős mint a nővérem. Ez így jól van? Miért csinálja ezt hogy nekem nem ad egyáltalán pénzt? Nekem is lenne szükségem pénzre attól hogy anyukámmal élek. Annyira gáz mindig kéregetni anyukámtól. A tesóm dolgozik, van fizetése, neki mégis ad, nekem egy fillért nem ad. Én még tanulok. Ez így igazságos szerintetek? Jogos lenne ha nem beszélnék vele? Annyira rosszul esik. (Dolgozni nem tudok menni ha még nincs olyan iskolai végzettségem.)
2016. aug. 20. 02:07
 1/8 anonim ***** válasza:
39%

téged eltartanak a tesodat nem

neked bulira meg sminkre kel pénz neki lakbére meg kajára

2016. aug. 20. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem járok buliba, egészségügyi gondjaim vannak arra is kell pénz
2016. aug. 20. 02:29
 3/8 anonim válasza:
100%
Hát szerintem az lenne a legjobb ha ezt megbeszélnéd apukáddal vagy legalább megpróbálnál megbeszélni vele.
2016. aug. 20. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 egybaba ***** válasza:
86%
Lehet hogy anyukád elleni bosszúból nem segít téged. Elválás után sokszor csinálnak ilyet hogy így próbálják a másikat nehéz helyzetbe hozni , hogy a vele élő gyereket se támogatják - nem a Te hibád
2016. aug. 20. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Andizsuzsi ***** válasza:
79%
Édesanyádnak ad pénzt?
2016. aug. 20. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%
Tartásdíjat sem fizet? Mert akkor jogos a kérésed.
2016. aug. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
tanulsz van biztositásod nem kel ilyenre pénz 18 évesen
2016. aug. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

"téged eltartanak a tesodat nem

neked bulira meg sminkre kel pénz neki lakbére meg kajára"


Na kezdjük azzal, hogy attól hogy engem "eltart édesanyám" nem "eltartanak", nekem is van szükségem pénzre, nem csak a nővérem eszik, s fizeti a rezsit, stb, mi is fizetjük a számlákat és én is eszem valamit, nem csak a nővérem. Ha bemegyek egy boltba nem ingyen adják oda az ételt, tőlem is elkérik az árát mindennek. 2. És mi van, ha sminkekre is kell a pénz? Szentté ne avasd, ő is költ sminkekre, a több száz ezer forintokból bőven jut minden jó cuccra az ételen kívül és a szálláson kívül. :)


Amit írt alul az 1. Válaszoló, arra annyi a válaszom, hogy nem középiskolában tanulok már, más dolgokat tanulok, vagyis nincs ingyen biztosításom, fizetjük a Tb-t... De képzeld el, ha valami olyan betegség merül fel, hogy nem elég a háziorvos, hanem beutalnak a kórházba (ahol sokszor szarnak az emberre), akkor nincs időm éveket, fél éveket várni mire rámkerül a sor, ha beteg vagyok, akkor MOST vagyok beteg, rögtön meg kell tudni az okot --> magánorvos, ami drága...


Írtátok, hogy akkor lenne jogos ha édesapám nem fizet tartásdíjat. Ha nekem lenne 2 gyerekem, UGYANÚGY illeti mind a két gyereket IGAZSÁGOSAN ugyanaz az összeg. Nem illik kivételezni. De igen, a kérdésetekre válaszolva, nem, nem fizet tartásdíjat sem, évente 1x fizet valami pénzt, nem havonta, de volt olyan, amikor egyáltalán semmit nem adott.

2016. aug. 21. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!