Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Különbséget teszek az unokák...

Különbséget teszek az unokák között?

Figyelt kérdés

A fiamék messze laknak,ritkán látom ott a kisunokám.


Lányomék itt élnek a városba,az én panel lakásomba,én édesanyámhoz költöztem miután a férjem elhunyt h segitsek gondozni őt és ne legyünk egyedül. A lányoméknak így nem kell albérletet fizetniük.


A menyem szerint én durva különbséget teszek a lányom gyereke es a fiamé között.

Mert ott mennyivel több jut a gyereknek nem kell albérletwt fizetni a szülőknek,és én is gyakran veszek neki egy egy túró rudit,banánt stb... Sok kicsi meg sokra megy.

A fiam gyereke csak akkor kap vmit ha elhozzák és mivel gyakran jön át olyankor a lányom is a kicsivel már osztózkodni kell azon amit épp kap. Ünnepekre egy forma értékben vásárolok,egyforma összeget adok.


Menyem szerint úgy lenne igazságos ha mivel nem lakok a lakásva kikéne adnom albérletbe a befolyt pénz 60%át nekik adni, mert annyival több van költve az unokára Lányoméknál mint náluk.


Tényleg igazságtalan vagyok? Fiam is rákerdezett h ők hol laknábak ingyen ha ebbe a városba laknának.


2016. nov. 27. 14:11
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
84%
Na de ha vmi baj er teged akkor ki jon segiteni? Gondolom a lanyodek. Amugy meg nem volt kotelezo messzire koltozniuk. Irigyek. Ne foglalkozz veluk, nehogy mar meg te fizess merr ok messze vannak....
2016. nov. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
96%
Nos kizárólag a száraz tényeket nézve, igen a lányodék többet kapnak. De egyébként szerintem nincs ezzel semmi gond. Inkább a meny egy pénzéhes dög, és már rég nem az unokáról szól a dolog, hanem az ingyen lakhatásról.
2016. nov. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
85%

Kédrés: a fia albérletben lakik a családjával vagy sem? Mondjuk ha igen, akkor kicsit tényleg igazságtalan. Ha viszont meg van oldva a lakhatásuk, akkor puszta irigységről van szó. Minden család élete más. Aki jobban rászorul, annak nyilván többet kell segiteni. Én azért a menyét leállitanám. Elég pofátlanság ilyen kijelentést tenni, hogy akkor a befolyt pénz 60%-a mennyen nekik. Mintha lenne olyan előirás, hogy a nagyszülőnek mennyit kell költenie az unokára egy hónapban. Bocsánat, de szerintem a menye nyomást gyakorol a fiára, hogy pénzhez jusson.

Emigy, ha a másik unokát ritkán látnám, akkor neki bizony valamennyivel nagyobb értékben vásárolnék ezt azt. De mindent módjával. Senki ne szabja meg nekem, hogy mennyit lennék köteles adni, vagy hogy mennyit várnak el. Pofátlanság magas fokon.

2016. nov. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:

Fiamék albérletbe laknak. Ott több a fizetés azért költöztek el innen.


Én nem gondolom h annyival többet adok a másik unokámnak,az a 70ft os túró rudi heti pár alkalomnal miért szurja a szemét nem értem.


Ezen kapta fel a vizet h itt voltak és adtam az unokámnak túró rudit,befutottak a lányomék is kicsit,a kicsinek wc-zni kellett nagyon,sokat nem maradtak,és adtam neki is túró rudit. Menyem rám szólt h ö azt gondolta az csak az ő fiáé,hisz ritkán jönnek

2016. nov. 27. 14:30
 5/44 anonim ***** válasza:
86%
De irigy....foleg egy kisgyerekre...szomoru
2016. nov. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
91%
A menyed ossza be a saját fizetését, gazdálkodjon a saját vagyontárgyaival és köszönjön meg mindent, amit ő vagy a gyereke kap. Őszintén remélem, hogy egyik fiamnak se jut majd eszébe egy ilyen kis ostoba, pénzéhes, bunkó pitsát hozni a családba, aki egy kisgyerek szájából kinézi a nyamvadt túrórudit, és engem akar kioktatni, hogy mit csináljak azzal, amiért én dolgoztam meg.
2016. nov. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
100%
Undorító dolog különbséget tenni az unokák közt, de itt szerintem közel sincs erről szó. Nem az unokákról van itt szó, hanem a lakásról. Viszont erről nem ártana beszélgetni a lányoddal, mert ha már most ekkora hiszti van belőle, bele se merek gondolni mi lesz, mikor, ne haragudj hogy ezt mondom, te eltávozol és a meny tíz karommal veti rá magát az örökségre.
2016. nov. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
97%

A leírásod alapján egyáltalán nem érzek ÉRZELMI különbségtételt az unokák között. Az meg, hogy a közel lakónak több Túró rudi jut, természetes! (Miért, mit kellene csinálnod, feladni az "ő" Túró rudijukat postán vagy mi??) A menyed tényleg pénzéhes, és kicsinyes, hogy képes a Túró rudikat számolgatni!

Amúgy azzal a lendülettel raknám helyre a menyem, meg bárkit, ha előírná, hogy hogyan osszam be / használjam a javaim! (Milyen már, hogy előírná, hogy add ki a lakásod, és ennyi meg ennyi pénzt "adj le" belőle???)

A lányodtól albérleti pénzt kérni meg szintén elég beteges lenne - hacsak nem feltétlenül szükséges a havi kasszádba az a pénz...

2016. nov. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
94%
Hatos pontosan leírta, amit gondolok.
2016. nov. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
37%

Mondjuk az is furcsa, hogy a lányodék meg teljesen ingyen laknak a lakásodban.

Nem lehet, hogy fele bérleti díjat fizetnek neked?

Ezzel ők is jól járnánk, te is tudnál félretenni öreg napjaidra.

Furcsák ám a gyerekeid, a fiad is, meg a lányod is, hogy már felnőtt, családos emberként kotorásznak zsebedben.

Van arra garancia, hogy ha idős emberként lbetegszel, legalább a lányod ad neked egy tányér levest?

2016. nov. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!