Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért jön a nevelési módszerei...

Miért jön a nevelési módszereivel, mikor láthatóan nem váltak be?

Figyelt kérdés
Anyósék 1 utcára laknak tőlünk, hetente egyszer átmegyünk, mert különben sértődés van, meg amúgy belefér nekünk. De férjem nem igazán vágyik haza, nem is érzi igazán jól magát ott. Ha ott vagyunk is, elfoglalja magát a számítógépen vagy velem foglalkozik, az anyjával nem igazán. Az anyja próbál neki mindig mesélni, hogy mi történt vele a héten meg bármiféle beszélgetést kezdeményezni, de ezek nem szoktak jól elsülni, mert férjem nem mutat túl nagy érdeklődést. Amúgy se jár át, pedig itt vannak nem messze, telefonon se hívja. Ennek az az oka, hogy ahogy ő fogalmaz "tönkre tették a gyerekkorát", most miért legyen toleráns velük. Elmondásából kiderül, hogy már egész kicsi korától kezdve verést kapott, ha valamit nem úgy csinált, ahogy szerették volna, az ő igényeihez egyáltalán nem alkalmazkodtak, neki mindig meg kellett felelnie a szüleinek. Sokszor azért is verést kapott, ha ügyetlen volt vagy feledékeny. Emiatt elvileg iskolában magatartási gondok is voltak vele (én nehezen tudom elképzelni, mert a legnyugisabb ember, akit ismerek, de persze lehet, hogy így volt), de ezekért is kapott otthon. Szóval sose volt jó kapcsolatuk. Most a 2 éves kislányunkkal járunk át,akit teljesen másként nevelünk. Mi folyton szeretgetjük, persze ha valami olyat tesz, amit nem szabad, akkor rászólunk, de sose kiabáltunk vele, nem is ütöttünk rá. Vannak szabályok, de nincs minden megtiltva és teljesen alkalmazkodunk a gyerek igényeihez. Egyszerű példa, hogy a gyerek délutáni alvását tiszteletben tartjuk, aludhat,amíg ki nem alussza magát és nem érdekel, hogy anyós megjegyzéseket tesz, hogy már megint milyen későn jöttünk, mert hagytuk gyereket aludni. Szóval időről időre megjegyzéseket tesz, hogy máshogy kéne nevelnünk, mert túlságosan az ő igényeihez alkalmazkodunk, több szigor és fegyelem és bizony néha 1-1 verésre volna szükség, hogy rendesen legyen nevelve ez a gyerek. Csak nem értem, miért ragaszkodik még mindig az ő elveihez, mikor látszik, hogy csődöt mondtak. Szerencsés az a látogatás,amikor nem vesznek össze valamin. Elég durva beszólogatások mennek, amit én sose mondanék a szüleimnek, de nekem szeretetteljes a kapcsolatom velük.
2016. dec. 4. 20:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy valamit nem értek: mit kerestek ott minden héten ha senkinek nem jó? Sértődjön meg, majd megbékèl! Ha ennyire muszáj menni, havonta 1x bőven elég lenne.
2016. dec. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Minek mentek, ilyen gyakran, ha úgyse érzitek ott jól magatokat. Ha anyós rákezdi, állítsátok le azzal, hogy felnőttek vagytok és tudtok gyereket nevelni, ha pedig tanácsra lesz szükségetek majd szóltok.
2016. dec. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azért megyünk minden héten,mert itt lakik a szomszéd utcában és unokázni akar. Meg azért a fiát is akarja látni, hiába lesz sokszor veszekedés a vége. Én az unokázástól nem akarom megfosztani, ahogy a lányomnak is szeretném ha lenne mindkét mamája. Amúgy vele kedvesen viselkedik, mondja is, hogy a mi dolgunk hogy neveljük, csak akkor nem értem a megjegyzéseket.
2016. dec. 4. 21:21
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én sem mennék a helyetekben ennyit.

Nálunk annyiban hasonlít a szitu, hogy engem is vertek, szidtak sokat, sosem voltam elég jó - ma 43évesen sem vagyok jó.

Mivel én soha nem ütök nem kiabálok, igy a gyerekeimnek szerintük csak "enni adok" de nem nevelem őket.

Már rég tervezem megkérdezni, hogy ha szerintük ők neveltek engem, akkor miért nem lettem olyan amilyennek lennem kéne és miért elégedetlenek folyton?

A gyerekeimmel semmi baj amúgy, kitűnőek, nagyon bizalmas a viszonyunk, mindent megbeszélünk. Talán ez fáj nekik.

Nem tudsz mit tenni, mert idősek a szülők, egyre inkább a sok negatívum kerül előtérbe :-(

2016. dec. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
92%
Én csak annyit tudok hozzàfüzni hogy ahhoz képest hogy egy utcàval odébb laknak adj hàlàt az égnek hogy ti mentek heti 1x és nem anyósod jàr àt napi szinten "kioktatni" a gyereknevelésröl.
2016. dec. 5. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 babyboom567 ***** válasza:
100%
Mert ő nem látja be,vagy nem akarja belátni,hogy csődöt mondott.
2016. dec. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésedre a válasz: ő nem tudja, hogy csődöt mondott. Ő felnevelte a férjedet tisztességesen. Ő ezt tudja. Azt nem, hogy a fia hogyan élte meg a gyerekkorát.
2016. dec. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!