Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A ti gyermeketek is különbsége...

A ti gyermeketek is különbséget tesz 2 nagymamája közt? Láthatóan, és érezhetően jobban kötődik az egyikhez? Konfliktushoz vezet. Hogy kell kezelni?

Figyelt kérdés
van egy 6 éves fiam,és láthatóan jobban szereti az anyósom mint anyám.anyósom igazi nagymama,aki játszik,mókázik,sütemény süt neki,meglepetésekkel várja.imád a fiam vele lenni.anyám soso játszott vele,bekapcsolja neki a mesét,és ennyi,csak akkor ad neki meglepetés(kis csoki v cukorka)ha átöleli,és puszit ad neki.nekem ez nagyon visszataszító.fiam egyre ritkábban megy le hozzá,pedig egy házban lakunk,de naponta nyaggat h menjük a másik mamához.ettől a ténytől,anyám iszonyat féltékeny és engem meg a páromat okolja h mindig oda visszük a gyereket,és tőle meg elfodítjuk.volt már más ilyen helyzetben?hogy lehet ezt kezelni?mit tegyek ha fiam is érzi,h nem szereti anyám őt igazán,hisz egyik unokája se látogatja már,ő meg nem is keresi őket.próbálom gyözködni a fiamat de napok telnek el,h nem megy le hozzá,de anyám se jön fel hozzá.ez azért nekem nem esik jol.
2015. szept. 14. 09:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Először is a saját anyukáddal kéne megbeszélni, hogy mivel tudna jobb kapcsolatot kiépíteni a gyerekkel. Nem a hatéves felelőssége, hanem a felnőtté! Másrészt igen, a hatéves is ember, és lesz, aki szimpatikusabb neki, meg aki nem. Szóval ne a fiadat győzködd, hanem az anyádat!
2015. szept. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

Igen. Nálunk egyszerű oka van. Az egyik nagyi jobban szereti, többet foglalkozik vele. Így jobban is szeret náluk, velük lenni. A másik nagyi van, hogy vasárnapi ebédre meghív minket, aztán direkt olyat főz, amiről tudja, hogy a gyerek nem szereti. Én nem erőltetem, hogy akkor ezt a nagyit is ugyanannyira kéne szeretnie :) A gyerekek nem hülyék, ők is látják, hogy milyen sok fajta ember van és igazodnak a viselkedésükhöz.


Szerintem nálatok az a helyzet, hogy mivel az egyik nagyi helyben van, ezért ő nem olyan "érdekes", "izgalmas" mint a másik nagyi, akit nem láthat bármikor. Szerintem te se erőltesd, ha ennyi idő alatt nem alakult ki szoros kapcsolat anyukáddal, úgy hogy ott van a közelben, akkor már nem is fog. Viszont anyukád a felnőtt, nem kéne megsértődnie, hanem változtasson a viselkedésén, ha nem tetszik neki a reakció a mostani viselkedésére.

2015. szept. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
próbáltam anyámmal beszélni,hogy ő változtasson,neki kéne máshogy állni a gyerekhez,de ő ugy érzi mindent megtesz ami tőle telik.ez mondjuk igaz mindenre.igy ahelyett hogy megpróbálna olvasni,játszani vele,inkább minket és anyósom szidja h mi tesszük ezt a gyerekkel.ő sose,semmibe nem hibás,ő mindeng mindet jol tesz csak mi nem.
2015. szept. 14. 09:33
 4/16 anonim ***** válasza:
82%

"ő változtasson,neki kéne máshogy állni a gyerekhez,de ő ugy érzi mindent megtesz ami tőle telik."


Az sem segít, ha konkrétan megmondod: "Józsika imádja ezt a mesekönyvet, olvasd neki te is!" ?


Amúgy na csodálkozz, te magad sem vagy az anyukád lelkes rajongója, miért akarod a gyerekedet a saját hozzáállásoddal szemben álszent viselkedésre nevelni?

2015. szept. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
14%
Ez a konfliktus csak a te lelkedben van. A gyerekek nem egyformán kötődnek a felnőttekhez, ebben nincs semmi probléma, és főleg nem lehet semmiképp erőltetni az egalitást, valamiféle versengés és egymáshoz hasonlítgatás révén. Azért anyukád nem "rosszabb" mint más.
2015. szept. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
azért mert az én vagyok,a gyerek külön egyéniség,nem terheltem a mi kapcsolatunkkal a fiamat és nem vetítem ki rá,hisz nem lenne helyes.azért mert én utálom a húslevest,még a fiam szeretheti.mindig pozitívan beszélek róla ha a fiammal beszélgetünk,és a fiam is szereti ezt mondja is de az anyósom imádja.nem konkrét dolgokat mondok neki,hanem h egy ilyen gyerkőcnek nem elég h csak bekapcsolja a tv-t neki.anyám pl morog rá h összeszedi a párnákat és bunkert épít magának.próbáltam megmagyarázni neki h miért baj ez.konkrétan nem tud felelni rá,de ne hordja össze a párnákat és kész.nem tisztaság és rend mániás egyébként,ez csak egy példa volt.
2015. szept. 14. 10:03
 7/16 A kérdező kommentje:
sajnos nem csak az én lelkemben van,anyám ezt naponta konfliktus helyzetté teszi,sokszor a kicsit is szidva h miért a másik nagyanyádhoz mentél,stb.a kicsi egyébként meg is jegyzi a gyermeki őszinteségével hogy a másik mamát miért szereti jobban,amin persze anyám szintén megsértődik.hiába mondom anyámnak hogy mi naponta eljátszuk hogy ma apát jobban szeretem mint téged stb.nem szabad ezt komolyan venni,de nem tudom neki megmagyarázni sajnos.
2015. szept. 14. 10:41
 8/16 anonim ***** válasza:
78%

Nekem igazi szupernagyim van a mai napig, anyukám anyukája. Apué sajna korán meghalt, őt nem ismertem, viszont a mostohamamámat nem szerettem, se a család. Mindent az ő gyerekeinek akart, mikor hozzájuk mentünk mindig csak a veszekedés volt, nem is szerettem ott lenni.


Viszont a másik mamám... minden gyerek ilyet akar. Benn volt minden játékban, minden buliban, nála mindent lehetett, mindig azt főzte amit kértem, mindig volt nála valami meglepi, ő jött kirándulni, biciklizni, leste minden gondolatomat. Egy jó nagymama él hal az unokáért és nem a TV-re hagyja őket. Sőt nekem a mai napig nagyon jó és mély a kapcsolatom a nagyimmal.


Szóval anyukáddal kéne beszélned, hogy nyisson jobban a gyerek felé, és a legfontosabb, hogy minden amit tesz, azt szívből és szeretettel tegye, mert egy gyereket nem lehet ilyen téren átverni.

2015. szept. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
67%

Igen! A nagylányom jobban szereti az anyósomat. O is játszik vele, sut, foz amit a gyerek megkíván, szolval kívánságmusor van az anyósnál. Sógornom anyossal él, ezért egy percet sem unatkozik a lányom.

Anyámnál meg elvan. Sokat ellenkezik anyámmal, mert anyám sem hagyja rá a dolgokat (van amit nem is kell, de a kis butaságot sem hagy szó nélkul). Anyámnál nincsen fullban édesség, anyósnál viszont roskadásig a szekrény. A gyerek orommel tolt el akár egy hetet is anyósnál. Anyám meg már megjegyezte, h nálam még nem is aludt (ja, meg sem kérdezte a gyereket).

A kicsi meg mindenkinek orul, o még csak 2 éves lesz.

2015. szept. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
15%

Én is jobban szerettem anyu anyukáját. . Anyuek úgy oldották meg, hogy minden csütörtökön volt egyik mama, minden szombaton másik.

Szombatokat emiatt nem is kedveltem, de elvitt, úgyhogy el kellett menni. Sztem nem volt erőszak, elvégre heti 1x a szüleim is akarták látni a mamát.

Neked is ezt javaslom, kötelező jelleggel elmenni anyadhoz. Így ő se szólhat, a gyerek meg egyszerűen csak megszokja, nincs mit tennie /ha nyűgös, max hamarabb eljottok/.

Ha meg felnő, majd eldönti kit látogat szívesebben.

2015. szept. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!