Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti átmennétek anyósékhoz...

Ti átmennétek anyósékhoz karácsonykor? Elfogadnátok ezt békülési szándéknak, vagy ragaszkodnátok a bocsánatkéréshez?

Figyelt kérdés

Anyósomék a kezdetektől nem szerettek. Azt mondták, hogy csak a fiuk pénzére megyek.

Amióta összeköltöztünk, azaz 5 éve nem találkoztam velük. A fiukkal beszéltek néha telefonon, de mivel nem volt hajlandó hinni nekik és elhagyni, így csak veszekedtek.


Év elején a férjemnek balesete volt. Azóta nem dolgozott. Kemény időszak volt, főleg lelkileg és fizikailag. Úgy tűnik anyósomék megértették, hogy nem a pénzét szeretem.


Idén először meghívtak minket karácsonyra. Nem kértek bocsánatot, nem ismerték el hogy hiba volt lek..vázniuk.


Ti mit tennétek?


2016. dec. 12. 09:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
A férjed miatt mennék el. Nem lehet jó neki a haragtartás. De csak udvariassági látogatás, mint idegeneknél. S ha a családi asztalnál ismét kezdi a kekeckedést - az ilyeneknél könnyen jön -, akkor a jövőt is megoldja.Még a szokásosnál is légy békésebb, mosolygósabb, mert nézik, hogy leolvassanak valami ellenérzést az arcodról!Ismerős a szitu, bár én már nem békülök többet.
2016. dec. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 acelsziv ***** válasza:
91%
A férjed mit gondol erről?
2016. dec. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%

Neked kell eldönteni, hogy mit akarsz, mi nem mondhatjuk meg helyetted.

Én a saját tapasztalataimat megoszthatom, hogy én mit tettem. Egyébként engem akkor aláztak meg a legjobban amikor megszületett a fiam, és az anyósék bejöttek a kórházba. Azt hittem, hogy békülés miatt, mert a 4 év házasság alatt többször nyíltan megmondták, hogy utálnak, nem ilyen menyecskét akartak. Én azt hittem a kórházi látogatásuk célja, hogy végre béke legyen, mégis csak az első unka született. De a következő történt. (Tudni kell, hogy 4 ágyas szobában voltam, ahol minden ágyban volt egy kismama, és ők is szemtanúi voltak az esetnek.) Anyósom bejött az ágyamra dobott egy nagy buborékos borítékot, majd közölte, hogy a borítékban X millió forint van. Fiatal vagyok, ennyi pénzzel már tudok mit kezdeni. Fogjam a pénzt, és tűnjek el végleg. A válást majd a férjem megoldja, a fiamat meg ők fel fogják nevelni, de az én képemet nem akarják látni soha.

Én ott akkor olyan szinten ledöbbentem, hogy szólni sem tudtam. Az egyik kismama (akinek azóta is hálás vagyok) pattant fel, és zavarta ki az anyósomat. A kérésemre a borítékot is hozzávágta. Mi jó messzire költöztünk, bár a házasságom 14 évig tartott, de addig nem is találkoztam anyósomékkal. Még apósom temetésére sem mentem el. Viszont amikor elváltam, akkor anyósom felkeresett, és akkor 14 év után kért bocsánatot az elmúlt évekért. Majd megköszönte, hogy sosem tiltottam el az unokáját akit szívből szeret. Ma ott tartunk, hogy évente 1-2 alkalommal meglátogatom, elbeszélgetünk, ő meg pityereg egy kicsit, hogy mennyire sajnálja az elmúlt éveket.

2016. dec. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
4%
Szerintem ha ilyen rossz a kapcsolat ne tedd tönkre a kqrcsonyukat.
2016. dec. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Anyóssal többször nem beszéltünk mert durva dolgokat mondott. Most jön az unoka anyós mézes mázas beszélünk vele de nem várok túl sok jót tőle általában fél évig tart a jó viszony utána irányitani akar minket bele szól mindenbe stb. Menj el ha érzel annyi türelmet magadban de ne várj túl sokat szerintem. Minden csoda 3 napig tart nekem ez a tapasztalatom.
2016. dec. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
25%

Én mindenképpen adnék nekik egy esélyt. de a férjemmel elötte megbeszélném, hogy ha elkezdenek megint kötözködni vagy szidni, akkor azonnal felállunk és hazamegyünk.


Szabályos bocsánatkéréshez nem ragaszkodnák, mert az idösebb korosztálynál ez nem szokásos és ezért nem is jut igazán eszükbe, számukra a meghívás = bocsánatkérés.


Nem tartom kizártnak, hogy ez a helyzet tényleg megváltoztatta rólad a véleményüket - van olyan ismerös, ahol hasonlóan indult a téma (a pénzéért van vele a feleség), és egy hasonlóan komoly helyzet után az anyósék rájöttek, hogy a fiuknak a felesége a lehetö legjobb választás. Ettöl kazdve az anyós megváltoztatta a hozzáállását és a "fia felesége" a "lánya" lett. (Ennek már sok ideje, de azóta is igen jó köztük a kapcsolat)


Az egyik válaszoló által leírt pénzes eset szerintem egyáltalán nem hasonló helyzet, kár volt elöhozni (nem elsö alkalommal teszi, minden lehetöséget megragad, hogy elmesélje, ha passzol, ha sem).

2016. dec. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem menj át.

A férjed mit akar? Mert ez nem csak rólad szól, hanem róla is.

2016. dec. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%
En elfogadnam. Nem csak szoban lehet bocsanatot kerni, tettekkel is. Persze feszengenek es folyton azt figyelnem, mikor kapok egy beszolast, de hat ez ilyen :/
2016. dec. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
86%
Lehet, hogy számukra ez jelenti a bocsánatkérést. Én elfogadnám, aztán persze majd kiderül, hogy a későbbiekben már normálisan állnak-e a dolgokhoz. Az esélyt megadnám.
2016. dec. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
57%
Menj át hozzájuk. Viselkedj velük szelíden kedvesen, nyugodtan lehetsz kicsit tartózkodó. Régebbi értékrend szerint sajnos könnyen osztható kb. minden mai nőnek a k..va cimke. Elég ehhez annyi, hogy már élt korábban együtt másik férfiakkal is.
2016. dec. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!