Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha férjetek olasz nemzetiségű...

Ha férjetek olasz nemzetiségű volna, akkor ti ragaszkodnátok ahhoz, hogy a közös gyereketek univerzális nevet kapjon, vagy inkább választanátok egy szép olasz nevet a gyereknek?

Figyelt kérdés
2012. dec. 10. 18:53
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
93%
Vagy keresnénk olyat, ami magyarul és olaszul is ejthető, használható, vagy két nevet választanék, egy magyarosat és egy olaszosat. De inkább az első megoldás :) Sok szép olaszos hangzású név van :)
2012. dec. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
21%
Biztos nem cikiznék szegény kis Giorgio-t élete végéig.
2012. dec. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
27%

Nekem mindenem a Kende név, ha fiam születne, ahhoz ragaszkodnék. Abban benne lennék, hogy a másik neve olasz legyen. A lányneveknél kompromisszumképes vagyok.

Egy biztos, szegény gyerek nem lenne Andrea.

2012. dec. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%
Én nem pont Giorgo-ra gondoltam. DE lányok közül lehet olaszosan ejteni pl. Ágnes, Alexandra, Adriána, Bella, Eliza stb. Fiúk közül: Ádám, Benjámin, Konrád, Dávid, Donát stb.
2012. dec. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%
Leginkabb attol fuggene, hogy hol fog elni az a gyerek. Magyarorszagon inkabb univerzalisat, mert mondjuk egy Rosetti Istvan vagy Cinelli Gyongyike eleg furan hangzana, Olaszorszagi letelepedes eseten viszont olaszt.
2012. dec. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszoló: én a kérdezőnek írtam, nem neked. De azért köszi a negatívat :)
2012. dec. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
100%
Én vagyok az első válaszadó, és soha nem pontozgatok senkit, se fel, se le, mert szerintem ez itt nem normális dolog. A válasz válasz, akár egyetértünk, akár nem. Szóval akárki is nyomott piros kezet, nem én voltam.
2012. dec. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
91%
Ki nem állhatom a latincigány neveket. Apuka vezetékneve úgyis olasz, ehhez egy ősmagyar név (pl.Kende) nagyon nem passzolna. Élőhely szerint választanék én is valami rendes, nemzetközileg is tolerálható nevet.
2012. dec. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

Az olasz csak egy példa volt.Lehet akár francia is.Módosítom a kérdést:

Ha egy nő másik országban él és abban az országban megy férjhez egy hazai nemzetiségű férfihez,akkor elítélendő,ha nem ad magyar nevet is a gyereknek?

2012. dec. 10. 19:37
 10/39 anonim ***** válasza:
100%

Erre nem az elítélendő a legjobb szó, mert mindenki azt csinál, amit akar. Inkább furcsa. Az ismeretségi körömben több vegyes házasság van, és azt vettem észre, minél intelligensebb valaki, annál inkább hajlik az "univerzális" név felé.

Valljuk be, Magyarországon sem az értelmiség nevezi Brájennek meg Dzsesszikának a gyerekeit.

2012. dec. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!