Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Kinek milyen a Karácsony a...

Kinek milyen a Karácsony a családdal?

Figyelt kérdés
Nem tudom miért teszem fel ezt a kérdést,talán csak a magam megnyugtatására vgay tapasztalatcsere miatt, de érdekel ki hogy kerüli el Karácsonykor a kínos helyzeteket, miképp rázza le sértődés nélkül a gúnyos célzásokat vagy hogyan próbálja fönn tartani a gyenge lábakon álló családi idillt?

2016. dec. 20. 13:20
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
85%
Biztos szanalmasnak fog hangaznin amit irok: de en direkt le fogok betegedni. A 24-et kettesben toltjuk a ferjemmel, es ennyi. Apammal evek ota nem beszelek, anyam dolgozik, de vele se vagyok joba, a sogornom majd ugyis kiveri a hisztit, hogy o maganyos es at akar jonni, de akkor vagy 5 napig nem lehet kirobbantani, ingyeb es bermentve eszik, iszik?), furduk orakat napokig, es ha o jon a sogorom is akar jonni, akinek komoly gondjai vannak a duhevel, tavaly Karacsonykor verekedett is. Ferjem csak a szulei miatt megy at Szenteste masnapjan, akik nagyon negativak, nagyon megjeseredettek, allandoan kiabalnak mindenkivel. Elkeseredetten vissza akarja allotani a nem letezo csaladi idillt, es nem katja be, hogy erre senki nem vevo. Nekem nincs tobb felaldozhato idegsejtem.
2016. dec. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Nekem jó a családdal a karácsonyom. Olyanokkal nem találkozunk ekkor sem, akik gúnyosan célozgatnak, kínos helyzetbe hoznak, s a családi idill sem áll gyenge lábakon emiatt.


Egyszer lehet megpróbálni készakarva bántani, másodszor már annak a hibája, aki tűri. Karácsonykor azokat a szülőket és testvéreket látogatjuk, akik nem viselkednek bántó módon. Aki azt tenné, azzal nem érintkezünk.


Fölösleges elébe menni a pofonnak és karácsony ürügyén, valamiféle tanult tehetetlenségre hivatkozva hagyni, hogy tönkretegyék a hangulatot vagy sértegessenek. Az ilyen emberekre senkinek semmi szüksége nincs.

2016. dec. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
73%

Az szuleimmel, testveremmel, sogorommal jo.

Anyosomekhoz iden nem.fogok atmenni. Tavaly apos a kocsmaban volt, nekem nem volt mit enni, mert olyan kajat fozott anyos, amit nem szeretek,.ferjem sogora meg egy tablo, aki a telefonjat nyomogatja egesz vegig mikozben sorra bontja fel a soroket.

Ott nincs semmi karacsonyi hangulat, igy iden inkabb itthon maradok.

2016. dec. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
95%

Nalunk szuper.

Szentesete kiscsalad zenelunk enekelunk kartyazunk

Masnap kozos kirandulas a jo hidegben.

Nem iszunk nem zabalunk egyszeru konnyu etel van.

Ha lehet korcsolyazni megyunk kutyaval setalni este kozos tarsas es kartya.

Egy fajta suti van ennyi az extra

Este egy kozos filmnezes.

Ajandekokat nem veszunk a csalad kap egy uj tarsas jatekot.

Takaritani mindig szoktunk igy nincs extra stressz.

A hangulat jo mindenki mesel valamirol.

Tavaly elmentunk es egy erdei hazikot vettunk ki se tv se net csak csond volt es friss levego.

2016. dec. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
89%

Fiatal felnőtt vagyok, a szüleimhez haza szoktam menni 24-ére, van egy 7 éves kistesóm. Anyám nagyon erőlteti, hogy most igenis mindenki áhitatba esik, most szeretet van, most mindennek tökéletesnek kell lennie, ebből kifolyólag szokott lenni egy-két nem komoly vita, kiabálás. :D


De összeségében jó, jó visszagondolni ezekre a napokra.


Most a párommal leszek szenteste és sétálni fogunk, játszani, együtt főzni-sütni, filmezni és persze ajándékozni nulla veszekedéssel.

2016. dec. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
91%
Budapesten lakunk. 24én négyesben karácsonyozunk (feleségem, 2 gyerekünk és én). 25én átmegyünk az anyámhoz majd másnap a tesómékhoz (mindkettő Bp, de sajnos egy régebbi vita miatt nem beszélnek egymással évek óta). 27én elutazunk Egerbe anyósomékhoz 3 napra, majd 30án hazajövünk. Szilveszter otthon, mert picik a gyerkőcök.
2016. dec. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
93%

Idén nagyon jól jön ki mert egyikünk sem dolgozik 24-étől Újévig. Szenteste előtt kitakarítunk és megveszünk minden hozzávalót, aztán 24-én együtt főzünk és díszítjük a fát, megajándékozzuk egymást és sétálunk a környéken.

25-én megyünk az ő szüleihez, 27-én az enyémekhez.

Remélem eltaláltam az ajándékát, de az a legfontosabb hogy idén együtt tudunk lenni.

Gúny vagy veszekedés nálunk nem szokás, nagy szerencsém van az egész családdal.

2016. dec. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk eddig még soha semmi probléma nem volt. A karácsonyok mindig szuperak voltak. Az egész család együtt van, beszélünk, filmezünk, társasozunk. Aztán délután valaki megterít, valaki meg a vacsorát készíti. Soha nics semmi rohanás, mindenki elkészül, szépen felöltözködik. 5kor leülünk az asztalhoz. Menü minden évben tejszínes ponty (egész család kedvenc receptje), közösen megeszünk egy darab almát ami az összetartozást mutatja, végül pedig a sütemények, amiket sütöttünk. Amikor mindenki befejezte az evést, átvonulunk a nappaliba és ajándékozunk.

Ennél szebb nem is lehetne a karácsony. Egyetlen nap az évben, amikor tényleg mindenki egy asztalnál ül és boldogan egymás társaságát élvezzük.

2016. dec. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk mindig nagy vidámság és sok nevetés volt minden családi ünnepen, főleg karácsonykor.

A gyerekek kaptak ajándékot, a felnőttek közösen sütöttek-főztek.

Egészen addig, míg a nagybátyám néhány évvel ezelőtt el nem vesztette a feleségét.

Más özvegy is van a családban, egyedül ő ront el minden ünnepet, nem vásárol semmit, csak pénzt ad, hogy a többiek vegyék meg az ajándékokat. Még arra sem hajlandó, hogy egy kész tortáért bemenjen egy cukrászdába vagy pékségbe.

Pedig nyugdíjas, ideje lenne.

De nem, minden ünnepünket elrontja a mogorvaságával és a keserű megjegyzéseivel, néha még a gyerekeket is megríkatja.

Nem lehet nem meghívni, mert közeli családtag, egyedül van, és régen vidám, jókedvú, bőkezű nagybácsi volt.

Most - a bánata címén - senkit nem hagy örülni.

Nem szeretnék ilyen lenni, ha megöregszem.

Már előre félek újabb ünneprontásától. :-(

Elnézést, hogy ilyen hosszúra sikerült, de a kérdés elevenembe vágott, és jó volt kiírni magamból.

2016. dec. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
91%

Hát nálunk vegyes. 24-én hazamegyek anyámhoz, valamin mindig kitör az idegbaj nála, de ezt már megszoktam, összességében az a nap szerintem rendben lesz.

Másnap megyünk mamámhoz, na ott síri hangulat lesz, mert minden annyira negatív nála mostanság. Aztán este apámék, ott majd hallgatom, hogy szerinte milyen rossz az életem, 26. pedig a mostohaanyám családja, akiket amúgy nagyon szeretek, de hosszú és fárasztó lesz ott.

Összességében mégis várom és próbálok úgy hozzáállni, hogy jó lesz.

2016. dec. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!