Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Első közös karácsony a családd...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Első közös karácsony a családdal! Mit illik?

Figyelt kérdés

Párom hivatalos hozzánk szentestére, én pedig az ünnep többi napjára hozzájuk. Ez lesz az első ilyen alkalom, így elég bizonytalan vagyok. Úgy gondolom, illene valamilyen ajándékot adnom a családjának, de ötletem sincs, hogy mi legyen az... Semmiképp sem szeretném elintézni egy doboz csokival, de bizonytalan vagyok.

Arra gondoltam, az anyukájának készítenék kézzel egy képkeretet, és benne lenne az egyik közös képünk a párommal - még nincs neki rólunk, és mikor először náluk voltam, akkor közölte, hogy ő most engem le fog fotózni, hogy legyen rólam kép, szóval arra gondoltam, ennek biztos örülne. :) Bár ezzel is bizonytalan vagyok, nem túl tolakodó-e, hogy a közös képünket tolom az arcába, lehet egyszerűbb lenne az üres képkeret kidíszítve...

Viszont az apukájának és a nővérének fogalmam sincs, mit adhatnék. Apukája nagyon magának való, vele nem beszélgettem szinte egyáltalán, nővére aranyos, de gőzöm sincs az ízléséről.

Milyen ajándékot szoktak adni ilyen alkalomra? Egyáltalán kell-e, illik-e, vagy én stresszelem rajta túl magam? Elvégre nyilván én se kapok tőlük semmit, illetve párom se az én szüleimtől, és szerintem ez így természetes, mert nem azért jön/megyek, de mivel én leszek a vendég, ezért nekem mégis illene valamit...

Mit gondoltok? Máshol ez hogy szokás?



2015. dec. 14. 12:17
 1/8 anonim ***** válasza:

A kozos bekeretezett kep nagyon jo otlet! Az eleg mindannyiuknak.

N

2015. dec. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem kikerekedett a szemem, bevallom... sose adnék önmagamról képet ajándékba, ez olyan nárcisztikus dolog... ("én magam vagyok az ajándék").

Viszont ha kifejezetten kért képet, akkor adnék csak úgy, külön, a karácsonyi ajándékozástól függetlenül... bár nem arról volt szó, hogy képet kér, hanem arról, hogy lefotóz, és a közös ünneplés alkalmával egészen biztosan készülnének képek (rólad is).

Akiket nem ismersz, azoknak egyértelműen csak személytelen ajándékot tudsz adni... italt, édességet, kozmetikumokat, stb. Szerintem túlstresszeled, ilyenkor kb. valami jelképes apróság várható el részedről.

2015. dec. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#2 Nekem is hasonló jutott eszembe, azért gondoltam az üres (mármint kézzel készült, de kép nélküli) keretet, de az meg olyan fura, adsz egy képkeretet, és nincs benne semmi... azért gondoltam a közöset, mert páromról se nagyon készülnek képek (utálja, ha fotózzák), de azt hiszem, igazad van. Nem tudom :/

Abban igazad van, hogy nem lehet igazán szívhez szóló ajándékot készíteni, de a személytelent is lehet személyessé tenni. Mármint, ha mondjuk már bonbont adok ajándékba, akkor egy saját készítésű díszdobozban, vagy ilyesmi... :) De pl. ez eleve kilőve, anyukája beteg, nem ehet édességet.

Lehet, tényleg én gondolom túl a dolgot. De az meg olyan ciki, ha odaállítok ajándék nélkül. :/ Főleg, hogy van egy kisgyermek is a családba, neki meg nyilván viszek valamit, mert neki az még fontos...

2015. dec. 14. 12:28
 4/8 anonim ***** válasza:

nővérnek egy arckrém tökéletes, anyukának jó a képkeret, adhatod üresen kidíszítve, vihetsz egy közös képet, és megkérdezed, hogy akarja -e bele, viccesen, nem akkor mikor odaadod az ajándékot, hanem majd utána. Ebből nem jöhetsz ki rosszul, jól kell tálalni...humor..

Apukának 1 üveg bort. Gyereknek valami játék.

Ennyi.

2015. dec. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a közös kép aranyos, nem a te magányos modellfotód lesz, hanem a fia is ott van rajta.

Nincs ebben semmi túlzott magamutogatás, pláne, ha még tudod is, hogy szeretett volna ilyet.


A párodtól kérdezd meg az apját, a nővérnek meg valami kisebb bizsu (csak találkoztál már vele, láttad, miket hord, ha hord) vagy smink.

2015. dec. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

En csoki fondu készletet vettem a baratom csaladjanak, szerintem ez tuti otlet:D

20l

2015. dec. 15. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%

"En csoki fondu készletet vettem a baratom csaladjanak"


Nem, ez nem "tuti" ötlet, ha elolvastad amit a kérdező írt!

Rendkívül tapintatlan dolog lenne ilyesmit adni, ha a mama NEM ehet édességet.

A nővérnek a kis bizsu jó tipp, a gyereknek meg valami korához illő játék.

Kérdezd meg a barátodat, hogy iszik-e a család alkoholt! Ha igen, apukának tényleg vehetsz egy jóminőségű bort.

A kézzel készült képkeret is kedves figyelmesség, és ha az anyuka már úgyis beszélt róla, nyugodtan tedd bele a kettőtök fényképét.

Ha ez nem tetszik a mamának, a ráma akkor is megmarad, beleteheti azt, amit ő készít Rólatok.

Kellemes ünnepeket! :)

2015. dec. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket :) Azt hiszem, sikerült összeállítanom a listámat, már csak meg kell valósítanom ^^
2015. dec. 15. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!