Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem jutunk egyről a kettőre....

Nem jutunk egyről a kettőre. Önzőnek érzem magam, de van itt kiút?

Figyelt kérdés

Párommal anyagi okokból nem élünk együtt - én otthon szülőknél, ő meg a barátaival lakik együtt egy albérletben, amit a munkahely biztosít nekik.

Átlagosan keresünk mindketten, 130-150ezer Ft körül, párom részéről azonban terheli hitel, amit még a szüleinek vett fel, amíg otthon lakott.

Három éve együtt vagyunk, és nagyon aktuális lenne az összeköltözés (plusz családot is terveznénk előbb-utóbb), de egyszerűen annyi pénzünk sincs, hogy félre tudjunk tenni. Én otthon lakva most nyilván hazaadok mindent (apukám meghalt, szóval ketten vagyunk anyámmal, így kell neki a plusz pénz), meg párom is küldi haza a pénzt.

Én már beszéltem anyámmal erről, ő megérti, sőt, örülne is neki, ha elköltöznék - van saját párja, esetleg összeköltöznének, tehát megoldaná az életét nélkülem is. A párom viszont nem akarja az összeköltözést, mert egy albérletben csak nyomorognánk ilyen kevés pénzből. Meg igazából az a fő ok, hogy akkor nem tudna úgy pénzt hazaküldeni, mint most, és hát otthonra az a pénz KELL. Dolgozik az apja, anyja már nyugdíjas, van egy bátyja, aki meg otthon él, de igazából tőle nem várnak el semmit... Kevés a pénz, és kell a segítség, de szerintem nem ennyire. És párom ki van borulva, hogy mi van, ha a bátyja elköltözik otthonról a barátnőjéhez, meg akkor ki fogja segíteni a szülőket, és nincs pénz, és már ott tart, hogy haza akar költözni, még a munkahelyét is itthagyná, mert segíteni kell otthon.

Amúgy nem ilyen mamapicifia, csak borzasztó nagy felelősséget érez a szülők iránt, és hiába beszélgetünk a dologról, nem jutunk előre. A szülőket előrébb helyezi a saját életénél, egyrészt persze tök jó, hogy így segíteni akar, és kell is segíteni a szülőknek, de a saját kárára, kárunkra? Felnőttek vagyunk mindketten, de hogy tervezzünk családot, ha még az összeköltözéstől is félni kell?

Amúgy nagyon jó a kapcsolatunk, de félek, hogy erre rá fog menni, mert nem érzem, hogy lenne jövőnk. És emiatt egy önző dögnek érzem magam.

Más volt már hasonló helyzetben? Mi volt a megoldás?

26N 30F



2017. jan. 6. 14:25
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy párom édesanyja természetesen elvárja a segítséget, és leginkább az ő nyomása a dolog - tehát kéri rendszeresen a pénzt, és le is szólja a páromat, ha nem tudunk éppen segíteni, hogy elszórja itt a nagyvárosban, és nem tudja beosztani.
2017. jan. 6. 14:26
 2/26 anonim ***** válasza:
96%
Így nem lesz jövőtök. Ha a mamának annyira kell a pénz menjen el nyugdíj mellett melózni. Eddig is neveltek 2 gyereket most egyel kevesebb van nehogy már ne jöjjenek ki úgy h a hitelt is a párod fizeti. Sajnos önzőnek kell lenni mert így csak akkor lesz saját éléetetek ha ne adj isten a párod szülei már nem lesznek ami még azért pár évtized.
2017. jan. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
86%

Az ész megáll!


30 éves a párod, és még mindig nem nőtt fel a feladathoz, hogy saját egzisztenciát teremtsen, és családot alapítson.

Ha 30 évesen még nem értette meg, sanszos, hogy már nem is fogja. Csak az idődet pazarlod vele.

2017. jan. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Kettőtöknek van 300 ezer forint havi jövedelme. Ebből ki lehet fizetni egy nemluxus albérletet és szerényen megélni, tehát el lehet indulni. A párodnak most is kell albérletet fizetnie. Mennyit kell hazaadnia a párodnak?És miért csak az egyik gyerekre terhelődik a teher a párod családjában? Nem vagy önző dög egyáltalán, és az életkorotok alapján is itt lenne az ideje a döntésnek. Sajnos nekem az az érzésem, hogy nem biztos, hogy a párod feltétlenül veled képzeli el a jövőjét. Bocsánat, ha nagyon őszinte voltam.
2017. jan. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
94%
Igaza van az utolsónak, a számból vette ki a szót. Nektek nincs jövőtök, ha 30 évesen sincs arra igénye, hogy a saját életét élje, és ne a szüleit szolgálja, akkor jobb, ha belátod, hogy vele sose lesz jövőd, és nem pazarolsz rá több időt.
2017. jan. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
98%
Ez nem önzőség. Úgy sosem lesz saját életetek, ha mindig másokat finanszíroztok. Csak az a megoldás van, hogy ezentúl a saját céljaitokat helyezitek előtérbe, nem másét. Mind a ketten. Pont.
2017. jan. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
89%
"...párom részéről azonban terheli hitel, amit még a szüleinek vett fel, amíg otthon lakott...." - minden bunkóságtól mentesen, aki pénzügyileg ennyire befolyásolható és buta, azzal nehogy közös életet tervezz vagy közös terhet vegyél a nyakadba! A saját érdekedben (nem mintha a pasid ehhez amúgy felnőne az elkövetkezendő 10 évben).
2017. jan. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
86%

Le kell ülni hármasban a kedves anyukával és elmondani neki, hogy szeretnétek továbblépni.

Mondjátok el neki, hogy a lehetőségeitekhez mérten megpróbáljátok majd ezentúl is segíteni őt, amennyire lehet, de 30 évesen ideje a párodnak is a saját lábára állni.

Ha a munkahely biztosítja neki az albérletet, akkor ha összeköltöznétek, gondolom ez nem szűnne meg. A barátom és én is összesen kb. 300-350-et keresünk, más ebből gyereket nevel. Mi kényelmesen kijövünk. 90+rezsi az albi, jó helyen, normális lakás (ehhez nagy szerencse kell), jut mindenre, szórakozásra, kajára.

2017. jan. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
49%

7, a kérdező pont ugyanolyan életképtelen, befolyásolható anyucipicilánya, mint a srác!

Nektek nincs közös jövőtök, megsúgom.

2017. jan. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
68%

figyelj 30évesen miért nem éltek együtt? így van jövő?

mi a kedves párod terve? külön éltek még pár évtizedet?

neked mi a terved? így élni?

és ha pl nem tudtok együttélni, akkor elcsesztél egy csomó időt a semmire.

külföld?jobb meló? szobabérlés? haverokkal élni? akármi?!

2017. jan. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!