Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért szólnak bele a párom...

Miért szólnak bele a párom dolgaiba a szülei?

Figyelt kérdés

Valamelyik nap volt a párom főnökének a nèvnapja. Anyukája felhívta páromat hogy felköszöntötte-e, ha nem köszöntse fel. Persze páromat ez nem érdekelte. Másik nap átmentünk ebédelni. Kiakadtak miért nem gyalog mentünk? (Hiába mondtuk ebéd után elmegyünk máshova is, oda kocsival) aztán felhozták miért nem köszöntötte fel a főnökét. Igaz, a főnöke se szokta őt. Meg hogy régen eljárt kártyázni, eljárt bulizni a barátaival. Pár éve már nem. Nos, azt a szülei is tudják, hogy a fiuk és a baráti társaság már 35 felettiek, legtöbb helyen van gyerek, csak nálunk nincs, párom januárt kivéve minden este sokáig dolgozik, sokszor hétvégente is. Ilyen a munkája. Szabadidejében szokott a barátaival találkozni, de már nem annyit mint régen. A szülei ezt nem tudják felfogni. Volt olyan párom elment a mosdoró és más családtagok előtt anyukája oda kiabált nehogy félre pisiljen. Párom csak vigyorgott, azt mondta őt ez nem zavarja.

Én 32, párom 42


2017. jan. 8. 22:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%

Az, hogy egy tizennyolc éves feltesz egy ilyen kérdést, az hagyján, de ti felnőtt, érett emberek nem vagytok képesek megoldani ezt a helyzetet? Rövidre zárva, határozottan, de udvariasan megmondani, hogy a ti dolgotok, hogy élitek az életeteket.

De ha párodat ez nem zavarja, akkor téged miért is? Ő az anyai intelmek célpontja, nem?

2017. jan. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Engem csak azért zavar mert már nem érzem magam gyereknek. Párom többször szólt már nekik ennek ellenére folytatják. Még sose találkoztam ehhez hasonló szülőkkel az az igazság.
2017. jan. 8. 22:58
 3/21 anonim ***** válasza:
85%

Az én anyósom dettó!!!

Vendégségben hangosan megkérdezi, hogy megköszöntük-e az ebédet; 6x megkérdezi megvette-e már a cipőt; amikor egyetemre járt, mikor vizsgázik, tanul-e, miért van facebookon....

25 éves, de mintha 12 lenne.

Rajtunk a 80 km távolság segített

2017. jan. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
86%
Kedves első, sajnos az ilyenen nem lehet elbeszélgetéssel csak úgy változtatni. 60 éves emberek mentalitását próbáld csak... Ha ez ilyen egyszerű lenne, nem lennének konfliktusok
2017. jan. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hogy a párom anyja nem érti miért dolgozik a párom. Hétvégén mikor átmentünk akkor miért nem dolgozott, hogy-hogy átmentünk? Én próbáltam elmagyarázni neki hogy most hétvégén nincsen neki munkája. És nem értette.
2017. jan. 8. 23:05
 6/21 anonim ***** válasza:

"Volt olyan párom elment a mosdoró és más családtagok előtt anyukája oda kiabált nehogy félre pisiljen. "

Ez most komoly?

2017. jan. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Igen 6-os! Akkor párom testvére oda is szólt az anyjuknak hogy ő ezt a 10 éves gyerekének nem mondja már. Az anyja ennyit mondott: ő a kicsi fiam és örökké az marad. Így azt mondok neki amit én akarok. Igazama van? Igazam van.

Persze erre senki nem mondott neki semmit. Én meg ott égtem mindenki előtt.

2017. jan. 8. 23:20
 8/21 anonim ***** válasza:
85%

Első vagyok, na ezt mondtam. Senki nem válaszol neki. Ha valaki megmondja neki, hogy nincs igaza, attól még nem tiszteletlen. Annyit kellett volna mondani, a gyereked vagyok, de nem úgy, mint öt évesen, kérlek, ne úgy bánj velem, mint egy óvodással. És ezt ha kell, ötszázszor.

Abból, hogy senki nem válaszolt neki, a mama azt gondolhatja, hogy mindenki egyetért vele.

2017. jan. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
87%
7: Meg kell neki tanítani, hogy: 1. ezzel lejáratja a fiát, mert nem illik másokat utasítgatni,kommandírozni, kioktatni más emberek előtt, mert az megalázás; 2. A fia nem a tulajdona, nem a játékbabája, joga van a saját méltóságához, tehát nem tehet meg vele bármit, amit akar, ezt pl. nem.
2017. jan. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

A félrepisilős dolgon amit a végén írtál kicsit eltöprengtem. Vajon csak viccből kiabált oda, vagy tényleg ennyire debil a helyzet??


Van egy hasonló kaliberű ismerősöm mint a párod, ő is 40 éves.És egy munkahelyen dolgozik magánvállakozásban a szüleivel. Én voltam ott tanuló náluk egy évig, ami ott ment az embertelen volt. A srác mint állat úgy beszélt az anyjával mert irritálta hogy az anyja kb úgy kezeli mint egy 13 évest.

Sokszor elgondolkodok ha ennyire kellemetlen valakinek a szülőkkel dolgozni akkor miért nem válik le tőlük és próbálja egymaga, hisz már nem 30 alatti. Ennél a kornál már illene önállóbbnak lenni.


A párod nyilván nagyon jóban van a szüleivel, bár még ilyen sztorit még nem hallottam mint amit leírtál. Ez a tipikus családi kötelék ami egyeseknél erős, másoknál meg olyan laza hogy jó ha évente egyszer látja a gyerek a szüleit.


Én azt mondom beszéld ezt meg a pároddal, mondd meg neki hogy zavar hogy az anyja ennyire anyáskodik még mindig, aztán valahogy Ő beszéljen az anyjával hogy egy kicsit hagyja élni, mert már nem gyerek. te ebbe ne avatkozz bele, csak a háttérből próbálj a párodra hatni.

2017. jan. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!