Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek miért hoz anyósom...

Szerintetek miért hoz anyósom 1 adag ételt?

Figyelt kérdés

Előre szólok, nem akarom szidni, nagyon kedvelem, nincs bajunk egymással.

Majdnem minden hétvégén átjön egyik nap, unokázik, beszélgetünk, megebédelünk. Jól érezzük magunkat, a gyerekek is szeretik.


Ami nekem furcsa: minden alkalommal hoz valami főtt ételt, de mindig 1 adagot. Szerintetek miért?


2017. jan. 9. 10:11
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
30%

Valószínűleg tudja, hogy neked nem ízlik a főztje, a fiának viszont igen.

Lehet, hogy te más szempontok szerint főzöl és hoz a fiának egy kis "hazait"

Nem volt a főzés és az ételek már korábban téma nálatok?

2017. jan. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom. De én megkérdezném, hogy kinek hozta. A fiának? Az unokának? Vagy neked?

Ki szokta egyébként megenni? Őt zavarja, ha nem mindig ugyanaz eszi meg?

2017. jan. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 A kérdező kommentje:

Nem, nagyon jól főz.

Ha nekem nem hoz, az ok. De a gyerekek? Érdekes :-)

2017. jan. 9. 10:16
 4/63 anonim ***** válasza:
91%
Lehet hogy neki annyi 2-3 adagnyi. Az átlag ember nem is tudja, hogy kb dupla adagot eszik
2017. jan. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
86%

3: De honnan tudod, hogy kinek viszi? Mondja, hogy hoztam a fiamnak enni?

Lehet, hogy az unokának viszi.

2017. jan. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
89%

Gondolom, mivel te is szoktál főzni otthon, ezért nem akarja ő megfőzni és átvinni a komplett hétvégi ebédet-vacsorát. Egy adagnyi ételt nem gáz kiszedni egy dobozba, na de az már húzós lenne, ha minden alkalommal átvinne fél kiló rántott húst meg egy fazék rizst...

Gondolom nem ellátni akar titeket, csak egy kis kóstolót vinni a hazai főztből, esetleg pont annyi marad meg mindig, és inkább nektek adja, minthogy kidobná. Ha többet vinne, akkor meg nálatok maradna meg a kaja, mertugyehogy te is főzöl.

2017. jan. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
48%
Lehet ennyi maradt. Vagy kövér vagy és csak neked tűnik 1 adagnak. Vagy azt szeretnéd hallani, hogy nem kedvel téged? :)) Miért nem kérdezed meg tőle? Mond meg neki, hogy te is szeretnél enni abból amit főz, mert annyira finom.
2017. jan. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
74%
...és igen, lehet, hogy az csak neked egy adag, más meg simán enne belőle háromszor.
2017. jan. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom, csak tippelek.

Ha te mondjuk a csirkemellet preferálod, de készít egy köröm pörköltöt, vagy pacalt, akkor arra gondol, hogy jól esne a fiának.

Vagy egy csípős lecsót, amit a gyerekek nem esznek, de a fia szereti.

Esetleg te paleózol, vagy egyéb diétát követsz, akkor nem vihet neked sztrapacskát.

Esetleg átviszi a felesleget, aztán az eszi meg aki akarja, ha te akkor te, ha a gyerekek, akkor a gyerekek.

De a legegyszerűbb, ha tényleg rákérdezel, hogy kinek szánta és akkor még ez a tüske sem lesz benned.

2017. jan. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
83%

Miért nem kérdezed meg tőle?

Szerintem ezt nem lehet kitalálni.

Lehet, hogy ennyi marad, és nem akarja, hogy kárba vesszen. Aztán gondolja, hogy nálatok csak megeszi valaki.

Vagy arra gondolsz, hogy csak a fiának visz? Akkor legközelebb melegítsd meg és edd meg, amíg ott van, vagy add oda a gyereknek és figyeld anyós reakcióját :)

2017. jan. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!