Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csináljak, ha ez engem zavar?

Mit csináljak, ha ez engem zavar?

Figyelt kérdés
Anyósékhoz hetente egyszer átmegyünk a gyerekkel. Apósomnak sajnos még mielőtt megismertem a párom volt agyvérzése. Menni csak bottal tud, a fél oldala sérült és a beszédközpontját érintette ez a baleset, csak 2 szót tanult meg az évek során. Érteni ért mindent úgy látszik. Az a problémám, hogy anyós elég csúnyán beszél vele és ez engem eléggé zavar, érzékeny vagyok az ilyenekre. Ha próbálna valamiben segíteni, akkor anyós megjegyzi "persze, majd pont te fogod megcsinálni". Meg ilyeneket mond mindig, ha esetleg útban van neki, hogy "te is mindig jó helyen vagy" meg "neked is most kell ám bejönnöd". Ha valami próbálna mondani, akkor "te ne akard megmondani.." stb. Szóval így beszél vele előttünk és gondolom akkor is, hami nem vagyunk ott. Tudom, hogy nekem ehhez semmi közöm, nincs beleszólásom, meg hogy ennyi év ápolás anyósomat is megviselhette, de akkor is már nagyon megviselő átmenni hozzájuk. Páromnak már jeleztem ezt, ő azt mondta, régen sokszor szólt az anyjának emiatt, de akkor csak az anyja neki is visszaszólt valamit és nem változott semmi, úgyhogy most már elengedi a füle mellett. Mit csináljak ha ez engem zavar?
2017. jan. 17. 19:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
15%
Valaki nem ért a szép szóból..
2017. jan. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%
Gondolom anyósod belefáradt mert hatalmas teher lehet amit nem könnyű kezelni
2017. jan. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
8%
Lekeverni egy jó nagy mafflást, mert nem ért a szép szóból. Ez egy gyökér! Először szépen elmondanám, hogy ne, ha nem ért belőle, leordítanám a fejét és lehordanám a sárga földig! A férje előtt.
2017. jan. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
35%

Jaj hát ez szörnyű, hogy így beszél a férjével... :(

Sajnos nem tudtok mit tenni max beszólni anyósnak hogyha ne adja isten ő is így fog járni, akkor ő se számítson tőletek jobbra.

2017. jan. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%
Semmit. Nem egyszerű érzelmileg és idegileg ez a helyzet, így adja ki magából. Ezt mondd el apósodnak, hátha attól te is jobban érzed magad, egyébként meg engedd el a füled mellett.
2017. jan. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%

Gonosz és csúnya dolog olyanért bántani, amiről nem tehet. De ha sérült, csökkent képességű, fogyatékos családtaggal/baráttal élsz együtt, akkor bizony elvész néha a türelem... hiába nem akarod bántani, hiába nem akarsz beszólni neki, mikor 0-24-ben te gondoskodsz róla, te foglalkozol vele, te tűrsz el MINDEN nehézséget, ami az állapotával jár, és eközben néha akadályoz a saját dolgaid elvégzésében, és egyetlen nyugodt perced sincs, mert még elalvás előtt is az jár a fejedben, hogy nem e fullad meg álmában, nem e felejti nyitva a bejárati ajtót másnap reggel míg te boltba mész, stb...

Minél több évet húzol le így, annál gyakrabban veszíted el a türelmed. 10-20-30 év így nem megvisel, nem, ez tönkretesz idegileg. Elképzelésed sincs, hogy mennyire nehéz annak, aki a saját szerettével akaratán kívül így viselkedik, mert hiába szereti (mert anyósod sem lenne köteles apósoddal lenni ám, ha annyira elege lenne belőle...), odavannak az idegei az állandó stressztől. Neked nyomasztó odajárni, juj de sajnállak, de belepusztulnál abba a felelősségbe és bűntudatba, amivel anyósod minden nap megküzd. Valóban semmi közöd hozzá, de ha téged ez zavar, akkor inkább járjatok át gyakrabban, és segítsetek be, amiben tudtok, hogy anyósod 40 év beteggondozás után leülhessen 5 percre pihenni. Mindjárt kedvesebb lenne mindenkivel.

2017. jan. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A 6-ost nem tudom miért nullázták ki, nagy igazságot írt, még ha kicsit nyersen fogalmazott is.
2017. jan. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
48%

Igen, az szerintem is jó ötlet, hogyha egy héten csak egy délután (2-3 órára) ki tudna szakadni anyósod ebből a mókuskerékből, akkor talán lelkileg feltöltődne.

Habár.... vannak olyan feleségek, akik ebbe nem mennének bele, mert mártírszerepben vannak, és a mártírszerepben tetszelegve cseszegetik a szerencsétlen beteget.

2017. jan. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Mint értem, megértem, ha ebbe a helyzetbe belefáradt, de szerintem akkor se kellene így beszélnie egy beteg emberrel. Amúgy após nagyon sokat jár el otthonról csak sétálni, otthon is inkább elvonul tv-t nézni, nyilván neki is nagyon fáj már ez az egész.
2017. jan. 17. 21:34
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem úgy kell elképzelni, hogy anyós egész nap csak ápolja apóst. Van szabadideje, sokat mászkál a városban. Inkább abban látom a problémát, hogy nincs egy barátja se, akivel beszélhetne (nyilván ez a természetéhez is köthető).
2017. jan. 17. 21:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!