Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ez csak engem zavar? Titeket...

Ez csak engem zavar? Titeket zavarna?

Figyelt kérdés

Anyósomnak mindenről véleménye van, ami még nem is baj. De mindig elő is adja. Ami már neccesebb. Viszont a legidegesítőbb az, hogy átalában semmi sem tetszik neki, mindent és mindenkit leszól, kritizál, majd mindig, mindenhez gyorsan hozzáteszi, hogy persze ő nem szól ám bele, ő nem mondja meg senkinek mit és hogy csináljon, mindenkinek a maga dolga, ha nekik úgy jó, akkor úgy jó, neki ehhez semmi köze.


És ezzel mintegy bevédi magát és megvan róla győződve, hogy ő egy angyal, aki semmibe nem szól bele, mindenkhez jó és kedves és csak jó szót szól. Azért, mert ezt hozzáteszi a végére. Ha konfrontálódsz vele, te vagy a bunkó. Hogy lehet az ilyet kezelni?


Gyengébbek kedvéért szög egyszerű példa:


Anyósod megjelenik, szeme mint a rókáé, oh, oh, ilyen polcon vannak a cipőitek, ÍGY? Hát szerintem sokkal jobb ha nem ilyen a polc, hanem amolyan, és nem így van rátéve, hanem amúgy, az különben is sokkal olcsóbb lenne és jó is lenne ide, el is mentem volna kiválasztani veletek de Oh, jaj, hát engem ez nem zavar! Ha nektek jó, ez a ti dolgotok! Nincs ebben semmi, nekem semmi közöm hozzá. Másnap hoz egy katalógust, amiben benne van a polc, de hozzáteszi, csak megmutatja, ő nem szól bele, ha nekünk jó.


Na persze. Ezt emberekről is előadja a hátuk mögött, hogy elmondja ártatlan tekintettel, hogy az milyen rendetlen, buta alak, hogy mit hogy csinál stb. stb. majd hozzáteszi: De ez az ő magánügye, neki semmi köze hozzá. Mintha ez valami adu ász lenne, vagy feloldozás vagy nem is tudom mi a monológ végére. És csak ártatlanul pislog, hogy ő rosszat soha senkiről és semmiről, hát mindenkinek a magánügye, neki semmi köze hozzá.


Engem meg úúúúúúgy irritál! Oké, mondja, legyen véleménye, mondja el, de ez az álszenteskedés a végén, amitől meg van róla győződve, hogy ő soha senkiről semmi rosszat.


2014. júl. 31. 01:30
1 2
 1/12 anonim válasza:
71%
Én még fiatal vagyok ahhoz, hogy anyósom legyen, de ez tényleg borzasztó irritáló lehet. De lehet, hogy le kéne ülni vele, és ezeket elmondani. Ha nem működik, akkor szerintem ez már az ő gondja, ti legyetek boldogok, ő meg foglalkozzon mások életével, az övé gyorsan el fog úszni,ha ezt csinálja, de, az ő döntése.:)
2014. júl. 31. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%
Egyszer, a sokadik hasonló húzása után kikísértem anyóst a bejárati ajtó elé. Utána fél évig csak akkor jött hozzánk, amikor én nem voltam otthon.
2014. júl. 31. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%
Így van... Ki kell tenni anyukát a portáról is, azt annyi.
2014. júl. 31. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Egyik füleden be, a másikon ki.
2014. júl. 31. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
39%

Engem az a része nem, hogy elmondja ő hogy csinálná, szerinte egyszerűbb úgy..

Adig nem..

A katalógushozás viszint nagyon.. Mert onnantól kezdve már nem él, a "de neki mindegy"


Örülj, amíg nem valősítja meg..

Az én anyósom át is pakolja, eendezi, itt jobb lenne, és mr másutt is van,

Előtte "1 hétig" pakolok, hogy ne kössön bele semmibe, nehogy veletlenül alapja legyen akárminek, utána egy hétig viszont itt szőszerint értve pedig azért, hogy mindent visszategyek ahol volt.

Volt egy beszélgetésünk:

Air elmondtam hogy javaslatot tehet, de ha azt megakarom fogadni, akkor megkérem, hogy tegye oda, vagy inkább megteszem én, és akkor eendezgessen nálam, ha én is megteszem nála.. Ráébresztettem, higy neki hogy esne,ha a gondosan elrendezgetett növényei a távoztunkkor az én ízlésem szerint lenne..

Akkro úgy tűnt megertette..

Aztan jött az adú, de a "sfiamnak" biztos így jó, hiszen így tetszett neki akkor... Persze a "kisfia" mindent ráhagyott megevett nála nálam is, viszont amíg nekem ellmondta, hogy bizonyos ételeket nem kedvel, addig anyukájának nem, nah és mindig azt csinálná, amit nem szeret:)


A válaszom az vot, hogy a fiának van száj, és majd szól, ha szeretne vagy másképp szeretne valamit..

Azőta nem vagyok a kedvence

2014. júl. 31. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%

Egy kicsit ismerős a dolog. :)


És az megvan, hogy amikor előadja, hogy szerinte hogy lenne jó, onnantól kezdve azt nyomatja? :)) Ha elmondod, hogy nem így szeretnéd, mondja tovább, hogy "pedig ez így lenne jó, ezt így kell" - és a kedvencem: mert ezt így szokták! :D


Mondjuk nálunk nem nyomatja durván (a fia leszoktatta róla), de néha próbálkozik. :))

2014. júl. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
44%

"Ha konfrontálódsz vele, te vagy a bunkó. Hogy lehet az ilyet kezelni?"


Ha egyes szám második személyben beszélsz mások helyett, akkor kivetíted az énedet másokra. Értsd: nem én (és az összes olvasó) beszélek a te anyósoddal, hanem TE. Nem én (és az összes olvasó) vagyok a bunkó az anyósod szerint hanem TE.


A kezelési nem neve roppant egyszerű: ignorálás.


"Gyengébbek kedvéért szög egyszerű példa:"


Ha ilyen módon kezeled azt az embert, akitől valamit kérsz, akkor te sem vagy különb a bunkó anyósodnál. Ha kérsz, akkor ALÁZATOS vagy, és MEGKÖSZÖNÖD, amit kapsz.


Tudod, ezt a butábbjának úgy hároméves korban verik a fejükbe - az okosabbjai ezzel a tudással születnek. :)

2014. júl. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek túl sok felesleges problémát gyártanak maguknak.

Jól van anyuka, persze, hát hogyisne, ragyogó ötlet...

2014. júl. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
80%

Nekem anyukám ilyen.

Egyszer hozott egy kis dobozkát, mert zavarta, hogy egy sima cipősdobozban vannak a cipőpucoláshoz szükséges dolgok. AMikor visszaadtam neki, húzta a száját, de mondtam, hogy közel 40 évesen talán el tudom dönteni, mire van szükségem.

Számos ilyen példát tudnék mondani, ezek olyan típusú emberek, akik mindig mindent jobban tudnak, és vérig sértődnek, ha nem az ő "verziójuk" lesz a befutó.

2014. júl. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%
Bocs az off-ert, de olyan kíváncsi vagyok, 20-30 év múlva mi is ilyen minden lében kanál anyósok leszünk? :) szerintem a legtöbbünk igen; köztük én is... :D kitartás!
2014. júl. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!