Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti mit tennétek, ha nem...

Ti mit tennétek, ha nem kedvelitek a férjetek szüleit, mert teljesen más a mentalitásuk, mint amit ti megszoktatok? Mennyire törekednétek a jó viszonyra?

Figyelt kérdés
Van egy kislányunk is,akit érthetően gyakran szeretnének látni a férjem szülei,akik tőlünk 50 km-re laknak.De én nem szeretek sokat náluk lenni,sokat veszekednek egymással,és nekem túl hideg,távolságtartó a viselkedésük.Én szeretek őszinte lenni,nem szeretem a merev szabályokat,náluk berögzött,számomra begyöpösödött szokások vannak (pl.minden vasárnap reggel mindenkinek muszáj templomba menni,stb.)A férjem szeret náluk lenni,anyósom kiszolgálja mindenben,de engem nem nagyon szeretnek,inkább csak elviselnek.Nekem ez azért is fájó,mert apukámat elvesztettem pár éve,belerokkant a családunk minden szempontból,és nagyon hiányzik egy támogató,szeretetteljes családi légkör.A férjemmel amúgy jól megvagyunk,csak a család miatt van állandóan vita.És mivel ő érzi és tudja,hogy nem szívesen megyek a szüleihez - pl. a házasságunknak sem örültek -, ő sem kedves az én anyukámmal,és úgy érzem,ez egy ördögi kör.Mit tegyek?
2017. jan. 26. 20:47
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
14%
Akkor miért nem írtad le részletesen ezt az egészet? Most mindenki fölöslegesen csesztetett, mert te hülye voltál. Legközelebb próbálj meg nem hülye lenni, ha tudsz. Ha nem tudsz akkor mi sajnos nem tudunk rajtad segíteni. Az anyóséktól valóban nem szép, hogy így viselkednek. Erre csak annyit tudok mondani, hogy azt a havi pár alkalmat mosolyogva próbáld átvészelni. Legalább a férjedért és a lányodért tedd meg. Take it easy, keep smiling! Valószínűleg az anyósodék se piskóták, ilyen emberekkel veszekedni nem éppen racionális cselekedet.
2017. jan. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
59%

Hát akkor szakítsd meg velük a kapcsolatot teljesen, nem vagy köteles szenvedni, már, ha neked szenvedés a társaságuk. A férjed majd viszi egyedül a gyereket a nagyszüleihez néha, te nem vagy köteles ott lenni. Amúgy szerintem beszéld meg a férjeddel is, hogy mit érzel ezzel a helyzettel kapcsolatban. Ő beszélhetne a szüleivel erről az érdekedben. De ne alázkodj meg.

Szerintem ha kellemetlenül érzed magad egy helyzetben, akkor nem kell benne lenned.

2017. jan. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
86%

A tanácsom:

- Ne agyalj előtte, hogy milyen sz*ar odamenni, hanem lazíts, gondolj arra, hogy az emberek nem egyformák, ők ilyenek, de a férjedért teszed, aki nagyon szereti őket.


- Különösen ha hívő ember vagy, nem eshet nehezedre a kedvükért beülni vasárnap a templomba és mindenki boldog lesz.

Ne meditálj azon, hogy ők miért és mennyiszer járnak oda!

Hagyd rájuk!


- Hívd fel néha (mondjuk 2 hetente egyszer) őket és kérdezd meg hogy vannak!


- Kérd el az anyósod almáspite, - vagy mit tudom én minek a receptjét - mert neked az legutóbb nagyon ízlett.


- Születésnapjukon, névnapjukon, házassági évfordulójukon köszöntsd őket!


- Ha nagy vihar volt a környékükön, kérdezd, hogy nincs e semmi baj!


- Ha valami egészségügyi problémájukról hallasz, pár nap múlva kérdezz rá, hogy javult e a probléma


- Ha mentek, kérdezd meg, hogy mire van szükség, vigyetek e valamit, ... stb. stb


Ezek gyakorlatilag semmiségek, pénzbe sem kerülnek és hidd el, az idősödő embereknek nagyon jól esik!

Meg fognak szokni, meg fognak szeretni, ha kicsit többet kerülnek veled kapcsolatba.

Higgy nekem, tapasztalatból beszélek! :)

2017. jan. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
87%

Az senkinek sem szur szemet, gogy a férj milyen rohadt gyerekes ezzel a "ha te sem kedveled a szüleimet, én feszt sem fogom anyádat"- mentalitással? Szánalom, komolyan...


Kérdezö, ez van, neü vagytok egyformák, aki vallásos, az igen, el dog járni a templombe, de neked pl attol még nem kell. Nem értem, ez miért szurja a szemed. Sokkal nagyobb merevség az pl., ha pontban ekkpr KÖTELEZÖ kajálni, sem elööb sem késöbb nem lehet.

2017. jan. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
88%

Kompromisszumra törekednék. Pl ha vasárnap mentek, akkor menjetek mise után.

Hívjátok át őket magatokhoz.

Néha menjen csak a férjed és a lányotok.


A te anyukádról pedig beszélj a férjeddel. Ha van valami oka az ellenérzésének, az jogos, ahogy a tiéd is. De ha csak durciból csinálja, az nagyon gyerekes és nem fér bele egy jól működő kapcsolatba.

2017. jan. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
18%

Én értelek téged! A férjem családja vallásos meg minden de akkora szinházat produkálnak még egymás között is amitől én hányingert kapok. Van nekünk is 1 lányunk. Hozzáteszem soha fel nem hivna az anyós hogy jol van az unokája. Talán eszébe jut a névnapja a gyereknek vagy a szülinapja telefonom. Egymás elől titkolóznak aztán ha kiderül meg az anyósom azt sem tuda hogy nyalja a fiai senekét.

én már 1x összevesztem vele mert a férjemet nem keresi sosem ha ő nem hivja de semmi eredménye nem volt.

Ezt én úgy oldom meg menjen az apja a gyerekkel ha akar engem meg hagyjanak ki.

Mert gusztustalan dolog ez a szinházi viselkedés mindenki felé, ugye a facebookon meg aztán ő a szuper nagyi....

lehet neked is igy kéne megoldani, hogy had menjen a férjed a gyerekkel ha persze a gyerek is menni akar aztán te addig kicsit lazitassz!

Én legalábbis akkor megyek a férjemmel ha minden kötél szakad.

Pedig segithetne mert már nyugdijas és fitt de anyámnak kell szólni hogy kéreszkedjen el ha valami baj van.... ugyan ez volt mikor gyógyszer kellett a férjemnek. Nekem kellett a gyerekkel, mert éppen a masik fia akkor békélt meg vele és kikellett nyalni a valagát.

Nah uhhh szóval ha nem szereted őket és ők sem téged ne eröltesd rájuk magad!

Ne menj és kész!

2017. jan. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
34%

Hát, ha már a házasságot is ellenezték, akkor nehéz neked bármilyen kompromisszummal előállnod.

Én simán leszoktam a élettársam szüleinek a látogatásáról, de aztán lassan vége is lett a kapcsolatunknak, mert ők maradtak erőszakos tahók, akik nem bírták elviselni, hogy valaki ne csillogó szemmel nézzen rájuk.

(ők spec nem vallásosak voltak, sőt épp ellenkezőleg, szóval az kb. lényegtelen)

A férjeddel együtt el kell fogadnod a hozzátartózóit is.


Valahogy vezesd azért rá, hogy revánsból ne legyen ellenséges anyáddal, ha ő nem ellenezte a házasságot, és nem utasítja el őt.

2017. jan. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
68%
Egyszerűn elfogadtam őket a férjem miatt. Elfogadtam hogy nem változnak , hogy ők teljesen más mentalitásúak. Engem is utáltak, tudtam. De mivel a férjem kiállt mellettem, így egy idő után nem érdekelt hogy utálnak. Aztán a sors mindig úgy hozta hogy voltak mindig közös ügyeink, főleg az ő részükről betegségek. Ilyenkor mindent félretettem és segítettem.pl injekció, orvoshoz menetel akár a sürgősségire. Pár éve volt a családjukban egy nagy baleset ahol szintén csak mi voltunk és odaálltunk, itt hónapokról majdnem évről van szó. Ez olyan szinten összekovácsolt minket hogy meglepődtem hogy tudnak máshogy is állni hozzám. Ami meg a természetükből adódó rigolyàk azokat meg elfogadom. Szóval a férjed és a gyerek miatt tedd fel a pléhpofát és csinálj úgy mintha minden rendben lenne. Színészkedj. Én is elitélem ezt de itt most a családról van szó. Majd megszokjátok egymást.
2017. jan. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 mi a fene ***** válasza:
12%
A templomba járásról nem fogod őket leszoktatni, már csak azért se, mert az egy társasági esemény is.Én pont igy voltam, mindig beszóltam, sokszor elleneztem, ha vitték a lányaimat, de kár volt, mert utólag kiderült, ők élvezték.Most az unokáimat vinném, nem akarnak, és a szülők se nagyon mennek. Nem tudom befolyásolni. Nálunk nem arról van szó, hogy minden vasárnap kötelező !!!!!!csak mondjuk néha vas. este, vagy nyáron reggel, vagy este, amikor az anyuka ráér, mivel nyáron nem dolgozik. Szomszédban van a templom, és mégse, inkább punnyadnak a tv. vagy számitógép előtt, pedig a hittan órát szereteik.
2017. jan. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!