Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Amikor elköltöztetek a szüleit...

Amikor elköltöztetek a szüleitektől, mennyibe időbe tellett, mire megszoktátok azt, hogy mindent önállóan kell intéznetek?

Figyelt kérdés
Például bevásárlás, főzés, hivatalos ügyek intézése, stb.
2014. aug. 15. 17:34
 1/10 anonim ***** válasza:

Hamar ment. Muszáj volt, mert külföldre költöztem. Amúgy én főztem otthon is, sokat jártam bevásárolni is. Nem volt semmi extra.


24/N

2014. aug. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Semennyibe,mert nem csináltak meg helyettem mindent.Elég önálló voltam,gyerekként is kellett segítenem.Ha pedig valamit nem tudtam mondjuk hivatalos ügyek intézése felhívtam anyukám és elmondta.
2014. aug. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Gyorsan ment minden:)

14 éves koromban költöztem el otthonról koliba, és addig is önállóságra voltam nevelve.

2014. aug. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

14 éves korom óta mindent magamnak intézek. Esetleg azt nem amihez a szülő aláírása kellett, de néha azt is. ;)

Jó messzire mentem gimibe, de jó volt rengeteg mindent megtanultam, így nem igazán van nagy különbség most, hogy már teljesen külön vagyok.

2014. aug. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is már 14-15 éves korom óta egyedül intézem a hivatali ügyeket (ha kellett aláírás szülővel, akkor eseti megbízatással), simán elmentem bevásárolni, ebben nem volt újítás. Főzés főleg a barátnőm reszortja, én lassan tanulgatom, lelkes laikus vagyok egyelőre :D


Csekkbefizetés, hasonló dolgok nem igazán játszanak, minden szolgáltatásunk e-számlán van, átutalással megy. Telefon előfizetésemet (2000 Ft) megegyezés után nagymamámhoz irányítottuk, ő fizeti, ezzel támogat :)


Az egyetlen, ami eleinte kissé nemakarom módon ment, az a mosogatás :/ Amikor édesanyám terhes volt a féltestvéremmel, feküdnie kellett, így rám maradt, akkor (15 évesen) megutáltam, ezt azóta se nőttem ki. Hál'Istennek a barátnőm kész levenni ezt a vállamról, ő speciel utál fürdőszobát takarítani, én meg azt csinálom szívesen, szóval ez nagyjából el van intézve.

2014. aug. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
én is 14 évesen kollégiumba mentem, szoval nem volt mit megszoknom, mikor 19 évesen elköltöztem. bevásárlás szerintem az alap, azt már 7-8évesen én csoináltam, kaptam egy listát én meg megvettem :D a fözés detto, mindig anyum mellé voltam állitva a korházba..
2014. aug. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Megközelítőleg 3 percbe sem, mivel előtte is szoktam már bevásárolni, főzni, takarítani, számlákat feladni. Imádtam később önállónak lenni. 18 évesen költöztem el.
2014. aug. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Gyorsan ment. Főzésben néha segített anyám a távolból, mert tudtam már pár dolgot főzni, de sok mindent nem. De abba is hamar belejöttem. A többivel még ennyi gond se volt.
2014. aug. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%
Emlékszem a földön napokig kerülgettem egy leesett papírzsepit, mert még nem szoktam meg, hogy nem veszi fel senki helyettem. Fura volt. Akkoriban még mindent a férjem intézett, nekem csak a főzésbe, takarításba kellett belejönnöm. Eleinte voltak fura ízű ételek, de élveztem a helyzetet. Kb. 2-3 hónap alatt belerázódtam.
2014. aug. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyetemre kerültem,egyből albiba. Előtte is jártam egyedül bevásárolni, főztem is egyedül és intéztem hivatalos ügyeket (mármint saját diákomat, vagy csekket befizetni), szóval nem voltam teljesen nyomi, amikor elköltöztem:) De tény, hogy pl. főzésben sokat fejlődtem, mióta kettőnkre együtt főzünk és annyira fun az egész. De kb. ennyi.:) 27N
2014. aug. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!