Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom elkezdte lopkodni a...

Anyósom elkezdte lopkodni a női higiéniás termékeket tőlünk, semmi bocsánat, csak mert nem engedi apósom hogy ilyesmit vegyen a közös pénzből? Mit gondolnak az ilyen emberek?

Figyelt kérdés

1 éve költöztünk saját lakásba, korábban is kérdezgette ha náluk voltam, hogy van-e nálam betét, tampon. Nem olyan jó a viszonyunk hogy beavassam, a férjemmel főleg nincsenek jóba, de akkor sűrűbben jöttek valamiért. Miután elmentek mindig láttam, hogy valaki hozzányúlt a dobozokhoz (egy külön vászon tasakba tartom ezeket a wc melletti polcon, tehát nem feltűnő hogy ott van, tudatosan bele kell nézni), látszott hogy jópár darabbal kevesebb lett. Két hét múlva ismét és pár hónap múlva megint, utána eltűnt egy doboz kompletten. Azért azt csak fejben tartom hogy még van egy teli doboz vagy már csak egy fél,ha pár hiányzik vagy csak pár van... :D

Aztán rajtakaptam anyóst ahogy egy maréknyi cuccal tart a táskája felé! Számonkértem, semmi sajnálom vagy bocs, csak hogy hát hát hát apósom nem engedi neki hogy ha együtt vásárolnak és ilyesmit betegyen a kosárba/vele együtt vegye meg, mert hogy az milyen neki... illetve a közös kasszából költsön ilyenre... Ti mit szólnátok? Férjem hazaküldte őket azonnal, hogy mit képzel, oldja meg az ilyesmit ő maga!

Őszintén nem sajnáltam meg, ha ennyire nem képes kiállni magáért vagy megoldani... Szerencsére a férjem nem ütött az apjára, az endo műtétem után elment ilyesmiért, egy rossz szava nem volt, teljesen természetesnek fogta fel.


2017. febr. 2. 14:47
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Van jövedelme persze, mindkettőjük fizetése az ő számlájára érkezik amúgy, após csekket és egyebeket nem fizet be, az szerinte a nő dolga, ő csak a tv előtt ül, komolyan, mindig meséli hogy hazaér és onnantól mit nézett lefekvésig, haza sietni kell ha kezdődik valami. Anyós meg behordja neki oda a kaját. Ha vásárolnak (voltunk velük régen párszor) és valamire após nemet mond mert neki nem kell de pl anyós enne, akkor egyből visszateszi, hogy akkor nem. Ilyesmiknél is hogy mit gondolnak mások ha ilyesmit tesz a kosárba pl betét, gusztustalan, intézze ezt nélküle de vele meg a közös pénzből ne, mert após ugye nem használja...

Azt nem tudom hogy tudtak egy gyereket így összehozni... az nem volt gusztustalan?!

2017. febr. 2. 18:19
 12/22 anonim ***** válasza:
84%

Hát ha apósod tényleg ilyen,akkor ott nagyon nagy gondok lehetnek más területeken is.

Én adnék legközelebb anyósnak egy nagy adag betétet és tampont. Lehet 64-es kiszerelést is kapni. És nyilván megmondanám neki,hogyha kell neki ilyesmi,akkor szóljon nekem és adok, de NE kezdjen el kutakodni és vegye el engedély nélkül.Inkább szóljon és adsz szívesen.

Apósról meg inkább nem mondok semmit, a trágárságszűrőn nem menne át

2017. febr. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
66%
Nem sajnálnám tőle, egy idegentől sem. Sajnálom, hogy ilyesmire kényszerül. Sőt, lehet, hogy a hiba bennem van, de én ha rajtakaptam volna is, úgy csináltam volna, mint aki nem is látott semmit. Azt is el tudom képzelni, hogy azt sem tudja milyet kell vennie, tájékozatlan, és mivel az após azt sulykolta belé, hogy ilyen dolgot szégyen venni, az eladót se meri kérdezni. Vagy ő maga is szégyell ilyen dolgot venni. Valószínűnek tartom, hogy ha máshová megy vendégségbe, onnan is elemeli a tampont és betétet. Számomra inkább szomorú ez! :(
2017. febr. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
90%

Biztos, hogy após nem ad rá, és nem csak kamu volt, mert ő maga sem tudja a magyarázatot? Van egy hasonló korú nőismerősöm. Konkrétan felveti őket a pénz. Rendszeresen megfogják a hipermarketben, ahogy filléres dolgokat lop (tampon, csoki, rágó, ilyesmi), miközben több tízezres értékben megrakott bevásárlókocsit tol.


Anyósom pedig ugyanez. Tőlünk ugyan nem lop, de mindent gyűjtöget, szállodából mindent elhoz, és cigánykodik a kuponokkal, akciókkal mindenhol. Az ő anyagi helyzete sem indokolja. A pofámról a bőr lesül miatta néha. Szerintem ez betegség, nem rosszindulat, de te ismered.

2017. febr. 3. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Ma bementünk a keriszülőkhöz, mert anyukámék felé laknak. Hát érdekes dolgot mesélt, pedig nem mondtuk neki ezt a dolgot. Keri elmondta, hogy szilveszter utáni hétvégén voltak anyósomék náluk és ő pont jött ki a wc-ről amikor meglátta hogy anyós egy csomó felnőtt pelenkát (keripapáé mert baleset érte) tuszkol a táskájába, mellette pedig Metformint is eltett 1 dobozzal!! Nagyon kiakadt, amúgy se szereti őt, hát még most.. Egyrészt hogy csak úgy elemelte tőlük ezeket, másrészt a gyógyszer, nem szed ilyet, vényköteles, minek neki (elvileg hogy fogyjon azt mondta) és ebből annyit kapnak amennyi ki van számolva havonta, plusz a felnőtt pelenka se csak úgy van. Megmondta hogy nem akarja látni, mert ki tudja mi lesz a következő.

Teljesen lefagytam, aztán meséltem el ami nálunk történt, mondta hogy az igaz hogy apósom nem engedi hogy ha együtt vásárolnak ilyet vegyen, mert hogy az női cucc, intézze maga, közel 400ezret keresnek, a saját részéből vegye meg és nem akarja hogy mások megnézzék mit vesz (ő se tudja ezt hová tenni...) de az durva hogy gyógyszert ami nem játék simán eltett!

2017. febr. 3. 16:07
 16/22 anonim ***** válasza:
40%
Az még nem jutott eszedbe, hogy leülj vele és normálisan, számonkérés nélkül megbeszéld vele ezt a dolgot? Lehet, hogy olyan probléma áll a háttérben, amire nem is gondolsz. Semmiképpen nem normális ez a viselkedés, és nyilvánvaló, hogy nem a pénz az oka.
2017. febr. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Nem lehet vele, nem akar, az látszana rajta ha gondja lenne, férjem is próbált vele beszélni korábban, amíg ki nem akasztotta őt is, hát... hát... hát.. ennyit mond és hogy mennek, sietnek, terel. Régen az volt a hóbort hogy elfogadott / kért mindent, aztán eladta, pl anyukám is haragszik rá, megkérdezte mit kér szülinapjára, anyukám megvette, anyós meg eladta pár nap múlva, feltette a facebookra a hirdetést ahol anyukám is látta...

Miután ő folyton keresztbe tett nekünk, nem is akarok már, elhiheted, nem véletlenül lett köztünk ekkora távolság. Keri nagyon jól ismeri, már 25éve, mondta hogy nincs semmi baja, világ életében ilyen volt amúgy, hogy kihasznált mindenkit és minden kell ami ingyen van, pl sódert, babaruhákat (se építkezés, se gyerek a családban, csak hogy legyen és másé ne legyen), csak most már önkiszolgálót csinál, ami már nem járja.

2017. febr. 3. 16:28
 18/22 anonim ***** válasza:
49%
Uristen...
2017. febr. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
61%

Nagyon is joltetted. En anyosom lenne jol elkaptam volna az biztos.

Cukorgyogyszert lopni meg egyenesen undorito.

O ilyen ok el kell fogadni. Hat a madikat is neki is el kell fogadni. Ha nem viselje a kovetkezmenyeket.

Teljesen igazad van.

2017. febr. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

De mi az, hogy após nem engedi? És évtizedekig mi volt?

Én a helyedben vennék neki egy doboz tampont meg egy nagy csomag betétet, és befejezném a témát.

2017. febr. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!