Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti hogyan kezelnétek egy...

Ti hogyan kezelnétek egy igénytelen, "anti-higiéniás" anyós/após kombót?

Figyelt kérdés

Rettenetesen nagy retek van náluk, moslék a konyhaasztal alatt félig cefre állapotban szinte már fortyog magában, koszosak az evőeszközök az edények a poharak, mert felültessen vannak elmosva.

Akkor a wc-ről és fürdőről már nem is merek mondani semmit...

A lényeg hogy ha megyünk hozzájuk már nem tudom mit találjak ki arra, hogy a gyerekek miért ne egyenek az ételből, vagy miért ne igyanak üdítőt.

Az evőeszközökön rászáradt kaja maradékok vannak, a tányérokon szintén, a poharakon meg nem lehet átlátni mert a zsírtól meg ki tudja még mitől teljesen homályosak.

Nem vagyok egy tisztaság mániás de félek hogy az 5 és 7 éves gyerek egyszer elkap valamit, ami ebben a közegben nem is lenne olyan nehéz.


Hogyan lehetne kezelni egy ilyen helyzetet úgy, hogy senkit ne érjen sérelem?

Párom (amúgy én vagyok a férfi) is tisztában vele hogy ez így nem mehet tovább mert már kínos, hogy mindig otthonról hozunk innit a gyerekeknek.

Meg mielőtt megyünk inkább bekajálnak otthon, hogy ott max csak sütit egyenek vagy 1-1 szelet rántott húst kenyérrel.


Egyébként jó emberek, nincs velük semmi gond csak rettentően igénytelenek lettek az elmúlt években.

Most lenne majd az első nyár, hogy 1 hétre mennének nyaralni a gyerekek, de addig valahogy le kéne tisztázni ezt a dolgot...mert így biztos nem hagyjuk majd ott őket, de hogyan?



2016. dec. 29. 00:16
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
82%
El kell velük beszélgetni. Őszintén, nyíltan, direkt módon, de tapintatosan.
2016. dec. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
32%

Persze , elbeszelgetni, lehet is az ilyenekkel es hoz is erdeményt a tapintatos diszkret beszed .

Lenne sertödes , semmi ertelme . Nem kell odamenni

2016. dec. 29. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
81%

# 2 Nagyon intelligens és érzékeny megoldás egyszerűen nem odamenni. Idős emberekről és kisgyerekekről van szó, ez érzékeny téma. Hogy magyarázod el egy öt éves gyereknek hogy azért nem jártok mostantól a nagymamához mert igénytelen?


Ez nem megoldás, ezt meg kell beszélni.

2016. dec. 29. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
75%
Meg lehet próbálni beszélni, mégis családtagok, nem árt segíteni, de amíg nem lenne viszonylagos tisztaság (én se takarítok valami sokat, de azért nem ez van, mondjuk a konyhára kényes vagyok, így se habtiszta, sokat vagyunk ott), én be nem tenném a lábam és a gyermekeimet főleg nem vinném oda. Inkább elhoznám a nagyszülőket autón a saját házamba minden alkalommal, de disznóólba nem megyünk, már bocs.
2016. dec. 29. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
6%
Kombót?????
2016. dec. 29. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
52%

Gondolom a párod sem halt bele a körülményekbe, egészséges felnőtt lett belőle. Elismerem hogy gusztustalan, nálunk is ez volt amikor még otthon laktam, borzasztóan fel tudott húzni amikor hallottam hogy a mosogatás (de a kézmosás is) annyiból áll, hogy 2 másodpercre megnyitják a csapot, aláteszik az edényt, csap elzár, edény a helyére aztán jöhet a következő. Undorító, én meguntam egy idő után és eldobható evőeszközöket használtam. Ennek ellenére azt mondom, hogy nem kell túlfélteni a gyerekeket, mert ezekhez a baktériumokhoz hozzászokott már a szervezetük, semmi bajuk nem lesz tőle.

Hogy a kérdésedre is válaszoljak, beszélhetsz velül szépen, csúnyán, hangosan, ezerszer is akár, nem fognak megváltozni. Valószínűleg nem újkeletű ez a dolog náluk, ne is reménykedj, hogy a több évtizedes szokásaikat megváltoztatják pár látogatás miatt.

2016. dec. 29. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
64%
Ne engedd le őket. Apám szülei voltak ilyenek, épp ezzel az indokkal amit írt valaki már előttem, hogy "felnőttem én is" mondta apám, majd odalökött a fertőbe... Anyám mindig tisztaságot tartott otthon, nekem ez olyan sokk volt (ráadásul amikor apám volt gyerek, még nem voltak olyanok, mint amikor én nyaraltam ott) hogy első éjjel a húgyszagú ágyba fekve sugárban kezdtem hányni... nem lett vége, a sok kosz meg minden olyan szinten leamortizált (nem akartak szólni anyámnak, nekem nem volt telefonom, ott ragadtam) hogy aztán már kiszáradtam a hányástól, amit csak a bűz meg a többi hozott ki belőlem... amikor már alig voltam eszméletemnél, akkor hívták a szüleim, azok jöttek, és rögtön mentő, kórház, infúziók... a dokik meg nem értették, mi van, mert nem mutatott vírust meg semmi bajt a vérképem. Többet nem mentem nyaralni, de a hetedik nyaramat jól elcseszték, sosem felejtem el... (ja, és azóta is úgy mesélik mindenkinek, hogy valami vírus volt)
2016. dec. 29. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
72%
Fogod magad és felajanlod, hogy kitakaritasz. Idős embereknek nem mindig megy ám könnyen. Az én anyósom idén lesz 70. Egyre inkább elhanyagol mindent, anélkül, hogy feltűnne neki. Így aztán amikor takarítok, bekopogok hozzá, hogy "épp most végeztem a porszivozassal, megcsinálom itt is, ha gondolja " Mondjuk ő nálunk el, így egyszerűbb. De a nagyanyamnal is ez volt a helyzet, ahogy oregedett, egyre kevésbé takarított. Anyám, meg a nagynenem felvaltva segített be neki
2016. dec. 29. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
85%

Nekem elég volt simán a terhesség, hogy a vége felé megbénuljak. Ha a családom nem takarít abban a pár hétben, akkor minket is van elnyel a kosz.

Ezzel azt akarom mondani, hogy a kosz nem jó, de tehetsz ellene. Menj oda és takaríts ki. Mármint ti közösen. A gyerekek is már nagyok, ők is be tudnak segíteni. Sőt, ha mennék nyáron, akkor nyugodtan besegíthetnek ugyanúgy, nem lesz semmi bajuk egy kis házimunkától.

2016. dec. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
11%
Ott nőtt fel a férjed, nem? Belehalt?
2016. dec. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!