Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek hogy az apósom el...

Misike21 kérdése:

Mit tegyek hogy az apósom el fogadjon engem és hagyjon minket élni nyugodtan a párommal?

Figyelt kérdés
Mikor összejöttem a párommal /9 éve / akkor sem volt felhőtlen a viszonyom az apósommal. Azt mondta fiam oda én nem költöznék ahol nem látnak szívesen mikor oda költöztem . Igaz az én családom nem volt könnyű anyagi körülmények között viszont mi nálunk több volt szeretet. A páromat nem a pénze miatt választottam hanem azért mert szeretem. Évek alatt eljutottam arra a pontra hogy külföldön dolgozzak . Az ő családjából csak ő volt az aki kijutott dolgozni . Igaz ahol bevásárol az egyik és apuka mindent fizet ott nem is kellene, csak engem nem tud elfogadni a mai napig a párom meg hozzám tartozik így eggyütt dolgozunk élünk külföldön . A párom terhes . Hazajött Szabira . Felajánlott apósom egy lakást, de majd elvileg 2 hét múlva költözhetnénk oda . Mert egyik munkása lakik ott és neki vett másik lakást apuka . A párom jelenleg az apjánál alszik 1-2 kilóméter választ el ismét minket egy városban is vagyunk de nem aludhatok vele nem lehetek vele mert az apja nem engedi és ez nagyon idegesít engem főleg hogy apa vagyok én is . Nálam ez nem lenne most higénikus hogy eggyütt legyünk, főleg hogy egy kutya is van itt a lakásban amit a kutyával eggyütt adtak ki nekem. Arra gondoltam apukával le kellene üljek beszélni mivel ez tarthatatlan. Félre kellene rakni a régi sérelmeket és az általánosítást/magyar vagyok nem roma / . Ha ezt nem tudjuk megbeszélni nem látok más utat nem látok nekem kell megteremtenem egy lakást ahol eggyütt élhetek a családommal . Ti mit tennének a helyemben? Kikészít ez a dolog idegileg .
2017. márc. 7. 06:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

"nem látok más utat nem látok nekem kell megteremtenem egy lakást ahol eggyütt élhetek a családommal ."


Dehát ez miért nem volt eddig (9 év) egyértelmű? Neked és a párodnak kellene otthont teremteni, nem apukára várni.

2017. márc. 7. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán értem, mi a problémád. Apósodékhoz költöztél, úgy hogy nem láttak szívesen, most lakást kaptok tőle. Két hétig elválaszt benneteket 1-2 kilométer, nem birod ki? Mi az, hogy mit tennénk a helyedben? Lakhatást teremtenénk a családunknak, nem apósra várnánk. (én legalábbis) Ha meg nálatok olyan nagy a szeretet, akkor költözzetek oda!
2017. márc. 7. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
2%

Ki kell vedd a részed a családod vagyonából és a párodnak is az övéből, a kettőt összetéve lakást teremteni.

Én mikor elköltözni vágytam, automatikusan fölöslegessé vált otthon 2 szoba, a lakást így eladtuk, anyukám vett magának egy kisebbet, ami egy személyes és az árkülönbözetet megkaptam, így "vettem ki a részemet".

Ha ti elkoltoztetek, mindkét szülői házban vannak kihasználatlan részek nyilván. Ideje a szülőknek kisebbe menni, mert nyilván fenntartani sem érdemes plusz néhány szobát, ha nem használják, csak pénzbe kerül.

2017. márc. 7. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%

Mi van a kutyaval ? Ezt nem ertem

Miert kene hygenikus lenni ?

2017. márc. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

ma 07:00-es: honnan lenne bármelyiküknek is RÉSZE a család vagyonából?


Majd ha meghalnak a szülök, akkor (esetleg) örökölnek, de addig az az szülök vagyona, a kérdezönek meg a párjának semmi köze ehhez.


MAgyarul NINCS MIT honnan kivenni, hanem össze kell spórolni (a saját fizetésböl), ha valamire kell.


Mellesleg az egész egy élösködö valaki problémája, egy pár ne az após nyakán akarjon élni, hanem elöször szerez egy lakbérletet, ahol együtt lehetnek és csak ha már egyenesben vannak, akkor hoz össze egy gyereket.

2017. márc. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%

1. Miért nem vettetek ennyi idő alatt egy saját lakást vagy költöztetek albérletbe?

2. Mi nem higénikus a kutyán? A trágyában hempereg? Semmi baja nem lesz se anyukának se a babának a kutyától.

3. Már rég meg kellett volna teremteni a saját lakást, pláne ha gyereket szerettetek volna.

4. Tapasztalatból tudom, hogy minden apa olyan párt szeretne a lányának akivel közösen, egy párként haladnak előre és megteremtenek mindent. Mivel téged apuka alkalmatlannak tart a férfiszerepre, így ezért utál.

2017. márc. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
4%

5: "Majd ha meghalnak a szülök, akkor (esetleg) örökölnek, de addig az az szülök vagyona, a kérdezőnek meg a párjának semmi köze ehhez. "


Hát mondjuk az a köze, hogy már nem fizet bele rezsit abba a lakásba, és a szülő egyedül nem tudja fenntartani. Anyukámmal együtt tartottuk fenn a 4 szobás lakást, és egyedül nem tudott fenntartani egy négyszobás lakást a nyugdíjából, eleve nem volt más választása, mint hogy eladta. Egyébként is én adtam el, mert kicsi korom óta az én nevemen volt az összes családi ingatlan, én intéztem minden hivatalos ügyet is, rajtam kívül nem volt a családban ingatlantulajdonos soha.

2017. márc. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

NA te sem fogtad fel, miröl van szó. Egyik válaszoló (szerintem te, de nem biztos), azt írta, a kérdezö meg a párja VEGYÉK KI a saját részüket a családi vagyonból.


ERRE vonatkozott az, hogy MAJD AKKOR LESZ RÉSZE a családi vagyonban, ha MEGÖRÖKLI, MOST NINCS!


Arról sehol nincs szó, hoyg a kérdezöéknek kellene erltartani a szülöket, úgyhogy JELENLEG SEMMI KÖZÜK a szülök vagyoni helyzetéhez.


MEllesleg ha ilyen eset bekövetkezne, akkor meg NINCS MIT kivenniük.

2017. márc. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
85%
kilenc év alatt nem jutottak el oda hogy együtt éljetek egy albiban is akár? erről nem párod apja tehet, hanem ti vagytok bénák
2017. márc. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
14%

8: Ebből semmi nem kötődik a témához, nem értem, mit írsz.

A pár mindkét tagja elköltözött a szülejétől.

Most nem tudjuk, mekkora lakásból/házból, de az élettere és a fenntartási költségei nyilván úgy voltak kiválasztva, hogy abban az elköltözött is lakott. részt vett.

Pl. mi azért vettünk 4 szobás lakást gyerekkoromban, mert KETTŐNKNEK ANYUKÁMMAL az felelt meg a saját életszínvonalunkon.

De ha elköltözök, akkor már marad mögöttem 2 üres szoba, 45 nm, ami után csak költség és munka van (takarítás, ajtómosás, létrázás, szőnyegtisztítás), nem lakja senki. MINDEN ELKÖLTÖZŐ gyerek hátrahagy ilyet maga után gyakorlatilag tehernek a szülő nyakán, az gyakorlatilag FELSZABADUL, gyakorlatilag azt a vagyont, ami eddig is az ő használatában volt.

Eddig is az övé volt, neki volt véve, ő élt benne, ő rendelkezett felette, ő fizette; ezt MAGÁVAL VIHETNÉ az új ingatlanába.

Ehhez képest ott hagyja plusz költségnek és munkának, tehernek a szülő nyakán.

Annak a lakásnak van egy fix fenntartási költsége akkor is, ha nem lakok benne. Ha elköltözök, a szülő nyakába varrok plusz 45 nm fenntartási költségét.

A Kérdezőéknél nyilván nincs olyna anygai helyzet, hogy gond nélkü ki tudjon perkálni plusz 30-40 000 Ft-ot havonta egy nem használt, üres ingatlanra potyára.

Nem igaz, hogy nem érted. Így DUPLÁN fizet a család, egy ÜRES 45 nm-es ingatlanrészt is fenntart, és egy MÁSIKAT is fizet, amit lakik.

A méret példa, a lényeg, hogy az a lakrész eddig is AZ ÖVÉ volt, azt viszi magával,

Nem vesz el semmit a szülőtől, csak a fenntartási költséget.


Anyukámnak esze ágában és anyagi lehetőségében sem állt, hogy azt a 45 nm-t, amiből kiköltöztem, üresen fenntartsa továbbra is.

2017. márc. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!