Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek hogy az apósom el...

Misike21 kérdése:

Mit tegyek hogy az apósom el fogadjon engem és hagyjon minket élni nyugodtan a párommal?

Figyelt kérdés
Mikor összejöttem a párommal /9 éve / akkor sem volt felhőtlen a viszonyom az apósommal. Azt mondta fiam oda én nem költöznék ahol nem látnak szívesen mikor oda költöztem . Igaz az én családom nem volt könnyű anyagi körülmények között viszont mi nálunk több volt szeretet. A páromat nem a pénze miatt választottam hanem azért mert szeretem. Évek alatt eljutottam arra a pontra hogy külföldön dolgozzak . Az ő családjából csak ő volt az aki kijutott dolgozni . Igaz ahol bevásárol az egyik és apuka mindent fizet ott nem is kellene, csak engem nem tud elfogadni a mai napig a párom meg hozzám tartozik így eggyütt dolgozunk élünk külföldön . A párom terhes . Hazajött Szabira . Felajánlott apósom egy lakást, de majd elvileg 2 hét múlva költözhetnénk oda . Mert egyik munkása lakik ott és neki vett másik lakást apuka . A párom jelenleg az apjánál alszik 1-2 kilóméter választ el ismét minket egy városban is vagyunk de nem aludhatok vele nem lehetek vele mert az apja nem engedi és ez nagyon idegesít engem főleg hogy apa vagyok én is . Nálam ez nem lenne most higénikus hogy eggyütt legyünk, főleg hogy egy kutya is van itt a lakásban amit a kutyával eggyütt adtak ki nekem. Arra gondoltam apukával le kellene üljek beszélni mivel ez tarthatatlan. Félre kellene rakni a régi sérelmeket és az általánosítást/magyar vagyok nem roma / . Ha ezt nem tudjuk megbeszélni nem látok más utat nem látok nekem kell megteremtenem egy lakást ahol eggyütt élhetek a családommal . Ti mit tennének a helyemben? Kikészít ez a dolog idegileg .
2017. márc. 7. 06:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
10%

"ERRE vonatkozott az, hogy MAJD AKKOR LESZ RÉSZE a családi vagyonban, ha MEGÖRÖKLI, MOST NINCS! "


Erre vonatkozott az, hogy nekem gyerekkoromtól kezdve a saját tulajdonomban volt az ingatlan.


És erre vonatkozott az is, hogy eleve a gyereknek építenek vesznek egy szobát, lakrészt, tehát születésétől az övé, az ő élettere, nem akkortól, amikortól meghal a szülő. Nekem 2 szobám volt gyerekkoromban, kifejezetten, kizárólag NEKEM, MIATTAM vették, nem maguknak, nekem adták. Ajándékba, mert én vagyok a gyerekük. A Kérdezőnek és a párjának si van otthon egy szobája vagy lakrésze, ami az ÖVÉ, pusztán azért, mert ő a gyerekük, és nekik vették.


"Arról sehol nincs szó, hogy a kérdezöéknek kellene erltartani a szülöket"


Nem is írtam ilyet.

2017. márc. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
87%

Ha mindketten kint dolgoztatok, nem gyűjtöttetek pénzt lakásra?

Ha csak 1-2 km választ el, miért nem aludhattok együtt, Te kinél alszol és miért nem megy oda aludni a párod is?

2017. márc. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

9 év alatt nem mindig volt úgy hogy mindketten kinn dolgoztunk volna . Jelenleg párom az aposnál van én pedig egy ismerődöm albérletében vagyok míg itthon vagyok . De azért köszönöm az építő jellegű és a negatív kritikákat is . Én is úgy látom hogy lakást kell teremtenem . Albérletben éltünk eggyütt közösen eddig majd kinn is eggyütt éltünk . Jelenleg most külön vagyunk és igen fáj , de mindent meg lehet oldani .

Jelenleg após ajánlott fel egy lakást részünkre a párom nevére is íratta a felét . De viszont míg párom ott alszik a szülői házban addig ugye nem lehetek vele mégsem ez esik rosszul .

2017. márc. 7. 17:34
 14/17 A kérdező kommentje:

Ma 13:05 " Mellesleg az egész egy élösködö valaki problémája, egy pár ne az após nyakán akarjon élni, hanem elöször szerez egy lakbérletet, ahol együtt lehetnek és csak ha már egyenesben vannak, akkor hoz össze egy gyereket."



Itt nem arról szól a történet, hogy élősködő lenne bárki is . Én is így gondoltam hogyha van lakás akkor jöhet a gyerek . Ugyanakkor mivel nem ismeri a körülményeket egyszer volt terhes a párom akkor az abortusz mellett döntöttünk direkt azért mert felelősen gondolkodtunk. Ez őt nagyon megviselte pszichésen ki is készült. Aztán mikor terhes lett ismét kédőbb így azt mondtam igaz nem volt itt az ideje de rá bízom a döntést bármit dönt mellette teljesen mellette állok ! Amúgy sem volt felhőtlen a viszonyom az apóssal de mint apuka ő is megérthet engem . Azzal hogy lehetőséget sem ad normális emberi módon megbeszélni ezt az a saját szegénységi bizonyítványa . Nem a múltban kell élni . Én el tudom temetni a csatabárdot .Mellesleg az hogy van neki mit a tejbe aprítani az nem jelenti azt hogy el is kell felejtenie honnan is kezdte . Én nem mondtam azt hogy követelnék bármit is mivel ezt mellőztem eddig is . Arról van szó hogy segítsen a lánya és az unokája anyja szeretné ha mellette állna !

2017. márc. 7. 17:49
 15/17 anonim ***** válasza:
71%
Védekezni kell, nem arra várni hogy após mit tesz alátok.
2017. márc. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

15 -ös 1.: képzeld védekezés ellenére is eshet teherbe valaki

2.: fenn is írom hogy nem vàrtam el semmit sem nem

követelőztem eddig sem.

2017. márc. 8. 04:27
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

11-es, te elmebeteg vagy. Ezek szerint lakoltassunk ki minden szülőt a saját otthonából kisebbe, mert felszabadult 1db! szoba az egész lakásból.

Komolyan mondom, kikezdhetetlen a logikád :D

2017. márc. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!