Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Más is járt már így az anyósával?

Más is járt már így az anyósával?

Figyelt kérdés
5 hónapos a kisfiúnk, mindenki odavan èrte a párom családjában is ès nálunk is. Csak amíg az èn anyukám ott segít, ahol tud, addig párom anyukája semmit nem segít nekünk. Èdesanyám szabadságog vesz ki, hogy tudjon rá vigyázni, ha nekünk dolgunk van, ha nála vagyunk, meg se lehet előzni a pelenkázasban, ha sír, órákat kèpes vele sètálni. Most kezdjük a hozzátáplálást, mindig segít, tanácsot ad. Párom anyukája otthonról dolgozik, de sose mondja, hogy vigyázna a babára, nem eteti, nem teszi tisztába. Ha sír, egyből átadja nekünk. Bármit kèrdezek, hogy ő hogy csinálta, az a válasz, hogy ő arra nem emlèkszik, 30 ève volt. Olyan mintha csak "kirakatba" lenne jó az unoka, akivel lehet dicsekedni, meg vásárolni neki az ajándèkokat. Ez engem nagyon zavar ès mivel mindig megyünk látogatóba, egyre neezebben viselem. Pátomnak mondtam már, ő azt mondja, majd belejön újra a babázásba. De hogy jönne bele, ha semmit nem csinál vele?!

2017. márc. 19. 09:02
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
93%
Miért csinálna vele bármit is? Örülj neki, hogy ajándékot vesz neki! Ha meg mindenbe beleszólna, akkor meg az lenne a baj! A Ti gyereketek, neki unoka, ha segít bármiben is, azt meg lehet neki köszönni, de erőltetni nem lehet. Neki nincsennek kötelezettségei az unokával szemben.
2017. márc. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
92%

Az a baj, hogy az emberek fejében tényként szerepel, hogy az unokat imádni kell és evidens, hogy mindenben segíteni kell a szülőknek. Ez nem így van. Nem kell szeretni az unokat. Persze az emberek 99%a szereti, de ez nem elvarhato. Van, aki nem tud mit kezdeni egy újszülöttel, vagy iskoláskor alatti gyerekkel. A segítség meg pláne nem elvarhato, elvégre nyilván abban sem kertetek ki a véleményét, hogy akár e unokat vagy sem.

Anyukád az ideális nagymama, anyósom pedig nem, de ettől ő még nem rossz ember és nem kell rá kopkodni

2017. márc. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
91%

Van már egy ingyen bébiszittered, nwme légy telhetetlen!

(5 hónapos mellett mi nem megoldható, ami miatt már le kell passzolni?)


Húzd ki a gyerek pelusából a fejed, nem a gyereked körül forog a világ.,nem kell mindenkinek ugrálnia körülötte...

2017. márc. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
94%

Ugyan...

HA segítene, most az lenne a baj, hogy beleüti az orrát, tanácsot ad, kérés nélkül felveszi.

2017. márc. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 babyboom567 ***** válasza:
95%

Ezen én így még sosem gondolkoztam el.Anyósom/anyám nem fiatal már,mert férjem 52,én 40.Anyám másik városban él,ritkán jön mert még dolgozik,anyósom meg azon kivül hogy imádja, állandóan fényképezi és mindenkinek dicsekszik,hogy milyen gyönyörű unokája van,főz ránk időnként,de pl alig bírja felemelni,mert idős.De látszik ,hogy rajong érte.Sosem agyaltam ezen,hogy nem tudják ellátni,úgy mint én.Én vagyok az anyukája,és imádom.Imádok itthon lenni és anya lenni.Csak olyan segítséget fogadok el,amit önszántából, és örömmel tesz meg,és ez vonatkozik bárkire.Anyósom pl. soszor főz.

NEm akarok kötekedni,de minek kellene anyósodnak belejönni a babázásba?Nem az ő gyereke.

2017. márc. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Nem lepasszolni szeretnèm, csak sok mindenben jól jönne a tanácsa, első gyerekes anyuka vagyok ès a vèdőnőnk sajnos nem a legjobb. Az ajándèkok meg sajnos olyanok amivel semmit nem tudunk kezdeni, mert szerintem egy 5 hónaposnak nincs szüksège hátizsákra... Lehet, hogy èn látom rosszul, de ő már felnevelt egy gyereket, ezèrt fordulnèk hozzá is, nem csak anyukámhoz ès nem egy idegenhez tanácsèrt. Meg persze mondja, hogy hagyjuk ott az unokát hètvègère, de így hogy merjem rábízni?
2017. márc. 19. 09:19
 7/26 anonim ***** válasza:
86%
Ne is haragudj, de ha tanácsot adna a gyereknevelesben, akkor abba kotnel bele. 30 éve más volt a módi, mint most. Az akkori tanácsok ma már nem igazán hasznosak.
2017. márc. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
85%

Már nem azért, de a gyereket magatoknak csináltátok, nem a nagymamáknak.


Egy nagymama dolga a kényeztetés, a játék, nem amit ti most elvártok szerencsétlentől. Ha alig 5 hónaposan lepasszoljátok, mi lesz később? Inkább azért kellene hálásak lennetek, hogy van egy nagyi, aki vevő a bébiszitterkedésre és nem firtatni a másikat, hogy miért nem viselkedik "rendesen". Ezt nem lehet kikényszeríteni, rászokatni vagy visszaszokatni rá. Ezt csinálta fiatal korában minimum a férjeddel, felnevelte őt a kakis pelenkáktól kezdve. Nem várhatod el, hogy megint csinálja ezeket, még ha csak pár óráról is van szó, ha neki már ez kellemetlen, nem akarja újrakezdeni.


Szóval örüljetek a te anyukádnak, minek két fronton is eröltetni ezt?

2017. márc. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 babyboom567 ***** válasza:
88%

Az ajándék kérdése.

Anyám takaró mániás, az én gyerekemnek 16db takarója van ezért.És legutóbb is takarót kaptunk:)

Nagyim olyan ,hogy mindig akar hozni valamit,amit ő úgy gondol hogy jó.Ezért én pl megbeszéltem vele,és mondjuk nálunk nincs sértődés belőle,hogy:Mama/anya(bár nála ez nem válik be)/anyósom/tesóm,légyszi ha mindenképp hozni akarsz valamit,akkor ......(pl pelenkának stbstb) örülnénk.

2017. márc. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
90%

Hát ha kérdezed és nem válaszol az érdekes de addig örülj még nem szól bele a nevelésbe és nem lóg állandóan a nyakatokon a gyerek miatt,hidd el tapasztalatból mondom.

Elsö babàs vagyok én is 2hónapos a védönö nekem se ad használható információt mégis szépen növöget a fiam pedig volt egy két akadàly de bizz az anyai ösztöneidben.

2017. márc. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!