Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan kérjem meg finoman,...

Hogyan kérjem meg finoman, hogy ne ölelgessen és puszilgasson folyton?

Figyelt kérdés

Tudom sokan azt gondolják inkabb örüljek, hogy nekem kedves és aranyos anyósom van, de egy kicsit túlzásnak érzem, amit csinál. Nálunk otthon nagyon nem volt divat az érintkezés semmilyen szinten.Úgy nöttem fel, hogy sose kaptam ölelést, puszit vagy akár egy simogatást se.(Legalábbis nem emlékszem rá) Olyan is volt, hogy az utcán véletlenül sétálás közben hozzáért a kezem anyukám kezéhez és rám szólt.Jó a kapcsolatom a szüleimmel, nem hiszem, hogy lelkileg megviselt volna ez, de ez vált számomra normálissá.Egyszerűen gyűlölöm, ha hozzám érnek, szinte fizikailag fáj, csak a páromtól esik jól.

Az anyukáját nagyon szeretem és tudom, hogy náluk ez a szokás mégis zavar, hogy csak úgy minden ok nélkül megpuszil vagy megölel.Pl.családi ebéden vagyunk csak úgy odajön és megölel.Néha hosszú percekig, és sokszor ad puszit a homlokomra vagy az arcomra.

Nem tudom leírni, hogy pontosan miért van ez, de nagyon rosszul érzem ilyenkor magam.Ez nem neki szól, mert a barátnőimtől se szeretem, ha mondjuk egy hosszabb találkozás után a nyakamba ugranak, akkor is ezt érzem, hogy nem esik jól. Szerencsére ritkán csinálják és alapból tudják, hogy nem szeretem az érintkezést.

De a párom anyukájának csak nem mondhatom, hogy ne csinálja, mert rosszul esik. Szerintem a szeretet máshogy is ki lehet mutatni, de ő ilyen tipus.

Mondjuk, ha nem lennék ilyen zárkózott(?) akkor sem biztos, hogy normálisnak tartanám az óránként 3-4 puszi és 5-6 ölelés dózist, de így meg főleg nem.

Hogyan lehetne ezt finoman megbeszélni vele, ha nagyon érzékeny és semmiképp sem szeretném megbántani?


2017. jún. 3. 10:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Párod mondja el, hogyészrevette, hogy sokat csinálja, de te nem így nőttél fel és a barátaidat, családtadjaidat sem ölelgeted., másképp fejezed ki a szereteted.

Számíts rá, hogy sértődés lesz ebből.

2017. jún. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%

Lehet amúgy, hogy pont azért csinálja, mert nem kaptad meg gyerekként. Azért szerintem nem az az átlag, amit te megéltél, főleg, hogy azért is szólnak, hogy az utcán menve egymáshoz ér a kezetek...

Szóval elképzelhető, hog párod mesélt erről az anyjának és ő próbálja érzékeltetni veled, hogy milyen, ha az embernek így mutatják ki, próbálja "pótolni", amit nem kaptál meg.

Hogyan lehet ezt kezelni? Nos, ha ennyire zavar, szerintem finoman, de határozottan el kell mondanod neki 4 szemközt, hogy te nem érzed hátránynak, hogy így nőttél fel és ezáltal neked kicsit kellemetlen ez a dolog, ézed, hogy kedvel téged, megköszönnéd, ha nem így fejezné ki.

Ha normális szerintem ha így adod elő kb nem fog megsértődni.

2017. jún. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Azt hittem csak én vagyok ilyen. Nagyon boldog gyerekkorom volt. Mondjuk nàlunk se volt annyira divat màr h tizenévesen is ölelgessenek és puszilgassanak igy én is csak pàromtól szeretem,másoktól nagyon kellemetlen. Szerintem is jobb ha pàrod szól mert ha te mondod anyósod hiheti azt h csak vele akarsz tàvolsàgot tartani.
2017. jún. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
56%
Csak arra lennék kíváncsi, hogy fogod nevelni a gyermekeid. Szintén olyan ridegen?
2017. jún. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Költőnő? ***** válasza:
81%
Utolsó meg egy... én is így nőttem fel, ahogy a kérdező, de megtanultam magam, megleltem a békém és már nincs gondom a fizikai kontakttal.
2017. jún. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%

én ölelgetésben nőttem fel de már kicsi korom óta hányingerem van, ha valaki ölelgetni, puszilgatni akar


csak a páromtól viselem el

2017. jún. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%

Az érintés nagyon fontos.

Mivel gyermekként - fetehetően - nem elégszer kaptad meg, szülői hiba.

Nem Te tehetsz, erről a reakciódról, hogy ezek a kontaktusok számodra íritálók.


Amikor megszület egy gyermek a kórházi szakápolók nem véletlenül teszik az anyuka hasára a gyermeket.

Ez az második fontos érintkezés a gyermek számára.

2017. jún. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, engem nem neveltek "ridegen", de ha tízpercenként megölelgetne-megpuszilgatna a kedves anyuka, azt én se viselném jól. Azért ez enyhe túlzás.


Szerintem is jó ötlet, ha a párod beszél vele, de ne úgy, hogy te megkérted őt, hanem saját magától: hogy látta, hogy ez van, és kicsit legyen veled figyelmesebb anyuka, mert te nem szoktál ehhez hozzá, és nem szeretné a párod, hogy kellemetlenül érezd magad, ha náluk vagy.

2017. jún. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
16%

Én irigyellek a szüleid miatt. Nem árultak zsákbamacskát, és ez nagyon becsülendő, hidd el! :)


Anyósodnak pedig szerintem meg lehet mondani, hogy mi a helyzet. Ha nem érti meg, akkor vele van a baj és nem veled. Amúgy én sem szeretem, ha belemásznak az aurámba, ami minimum 60-70 cm nálam (ha cigányok, vagy más koszos emberek, akkor egy méternél közelebb nem jöhetnek)!


Amikor van párom, akkor persze nem gond a közelség (üdvözlő csók, szex, felköszöntöm és szájra puszi, stb.), de amikor mondjuk beszélgetünk, vagy komolyabb dolgokról van szó, akkor szintén utálom, amikor "itt simi, ott puszi, stb." történik. Volt, amelyik megsértődött, hogy elhúzódtam, de így járt... beszélgettünk, bakker, nem szexeltünk. :D Vagy például nem szeretem, ha kézenfogva megyünk az úton, irritál, hogy megizzad a tenyerem. Ha esetleg valami alkalom van, akkor belékarlok, de semmi képpen sem fogom a kezét. :D Táncnál utálom, ha fogdossák a fenekemet, nálam egy pasinak illik tudni egy minimális illemet. :)


Látod? Vannak tőled kényesebb emberek is. :) Én remélem, meg tudod oldani az anyósoddal ezt a problémát, mert én aztán tudom, milyen, amikor nem kapsz levegőt. :D

2017. jún. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem írtam mindent helyesen. :D
2017. jún. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!