Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Utálom anyóst és apóst,...

Utálom anyóst és apóst, emiatt lelkiismeret-furdalásom van?

Figyelt kérdés

Após alkoholista, bunkó ember, anyósom meg borzasztó kétszínű és szintén rosszindulatú, irigy, amit megpróbál álcázni. Már komolyan abszolút nem tudom őket elviselni.

Én próbáltam ezek ellenére kedves lenni velük, de tavaly betelt a pohár, amikor összeházasodtunk. Rendkívül bunkó módon reagálták le. Én 26, a párom 29 éves volt, 3 éve voltunk együtt. Amikor mondtuk nekik, hogy megkérte a kezem a párom és még idén össze is szeretnénk házasodni, azt mondták, hogy ezt hogy gondoltuk. Azóta is pampognak, hogy milyen korai volt.

Aztán januárban részegen nekem is esett apósom, hogy semmit nem csinálok, minden a seggem alá van téve, semmirekellő vagyok, és ő többet nem jön hozzánk. Én ekkor fogtam magam, és eljöttem, mondtam, hogy amíg nem kér bocsánatot, én sem jövök ide többet. Azóta, ha megy a férjem, meg sem kérdezik, hogy vagyok, mi van velem, sőt, a múltkor összevesztünk a férjemmel a munkája miatt, mert sorozatban dolgozott minden hétvégén és semmire nem volt időnk, erre az anyósom elkezdte biztatni, hogy meg kellene próbálnunk külön, ne hagyjam magam, igenis a munka az első és mekkora mázli, hogy nem lett gyerekünk. 10 hetes terhes voltam már akkor.


Azóta 15 hetes vagyok, a férjemnek nincs kedve egyedül elmondania nekik, hogy babánk lesz, mert neki is rosszul esik, amit a házasságkötésünkre, házvásárlásra, meg mindenre reagálnak. Megkért, hogy menjek át vele és együtt mondjuk el. Nekem viszont ehhez abszolút semmi kedvem nincs, amúgy is pár hete kb. mindenen elbőgöm magam és tudom, hogy nem fognak örülni az unokának, legalábbis annak nem, hogy én leszek az anyja.

Alapból is érzékeny vagyok, most meg főleg, nem tudom letojni őket.


Át kellene mennem a párommal? Lelkiismeret-furdalásom van, hogy nem akarok átmenni, viszont olyan szinten megutáltam őket az elmúlt 1 évben, hogy az nem igaz.


2017. jún. 22. 19:34
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
*ne hagyjam magam=ne hagyja magát
2017. jún. 22. 19:35
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mennék a helyedben és nem is közölném velük, hogy unokájuk lesz.
2017. jún. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Férjem is azt mondta, hogy majd küldünk egy képet nekik karácsonyra az unokáról...csak nekem ez annyira furcsa. Soha nem gondoltam, hogy kerülhetek ilyen helyzetbe. :(
2017. jún. 22. 19:54
 4/17 anonim ***** válasza:
80%
Hat ha ennyi rossz után is neked van lelkiismeretfurdalasod, akkor te mazoista vagy.....
2017. jún. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem mennék. A páromat persze hagynám menni, ha akarna.
2017. jún. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Akkor nem emésztem magam.
2017. jún. 22. 20:53
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én a férjeddel értek egyet. Majd egy közös fotó, amin 3an vagytok. Vagy amikor megszültél, akkor egy értesítő. Esetleg. Csak akkor majd nehogy elkezdjenek kaparni felétek a kicsi miatt.
2017. jún. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Vedd be a lexarom tablettát. Az én anyám is egy bunkó. Éppen nem voltunk beszélőviszonyban sem, mikor terhes lettem, így nem tudott az unokáról. Onnan tudta meg, hogy hivatalból oda küldték a lakcímkártyáját a kicsinek. Utána el akarta venni tőlem a gyerekem, mert biztosan qrválkodtam, és ki tudja ki az apja. (én tudtam/tudom) És amúgy is miből nevelném fel. Szóval nagy-nagy veszekedések voltak. aztán megszületett a 2.baba is. Őt le sem tojta. Volt, hogy köszönt neki a gyerek,és anyám arra sem vette a fáradságot, hogy visszaköszönjön. A 3.nál még a terhesség elején mondtam neki, hogy jön a baba. A válasz: minek az nektek? A legkisebb is már több éves, a nagyanyja még nem ért rá megnézni. Már nem is érdekel.


Szóval ne legyenek lelki gondjaid. Vannak bolondok a világban, voltak, és lesznek is. Tojd le.

2017. jún. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy éve nem beszéltünk anyóssal mikor mrgtudta a faluból hogy hat hónapos terhes vagyok. Azóta teper a gyerek miatt, hagyom hogy lássa de soha nem fogom neki elfelejteni azt a sok rosszat amit csinált és mondott.
2017. jún. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 acelsziv ***** válasza:
100%

Páromat a második terhessége előtt gyakorlatilag kitagadta az anyja, mert meg merte védeni magát vele szemben.

A terhességet meg se mondtuk nekik csak FB -ról tudták meg, hogy van még egy unokájuk.

A kicsi most már elmúlt 1 éves és egy telefont nem eresztettek meg. Nem is érdekli őket.

Nem érdemes neked sem emiatt bosszankodnod.

2017. jún. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!