Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Van más is aki már egyáltalán...

Van más is aki már egyáltalán nem tartja a kapcsolatot a barátja/élettársa/férje szüleivel és testvérével?

Figyelt kérdés

Mármint annyira rossz a viszony és úgy alakult hogy nem beszélnek, nem járnak egymáshoz még ünnepekkor sem stb.

Mit lehet tenni ilyen helyzetben? Ez mégis csak a párjuknak a legrosszabb, hisz nem lehetnek együtt azok az emberek akiket szeret.


Velem ez a helyzet és tudom hogy barátomnak rossz ez az egész, de nem én vagyok az aki hibás ebben a helyzetben, megaláztak és lehordtak mindennek a szülei és a testvére. Ezek után nem fogok hozzájuk menni és jópofizni, de ők sem hívnak soha, sőt még néha belénk is rúgnak egyet, ami szintén barátomnak a legrosszabb, nem pedig nekem. Ennyire nem értik a helyzetet?



2017. jún. 27. 11:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Miután az előzményekről nem írtál, csak a rossz viszonyról, igazából tanácsot adni sem lehet.

Azt azért nem hiszem, hogy ok nélkül aláztak a szülei és a testvére. Nem lehet, hogy te is tettél valamit?

2017. jún. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is épp ez a helyzet. Azzal, hogy mi már 27 éve alkotunk egy párt a férjemmel és van két nagy gyerekünk. Nálunk ez a helyzet beállt, már az utcán sem köszönünk egymásnak. Előfordult régebben, hogy kimentünk a gyerekekkel a strandra és ugyanabban a medencében a másik sarokban ült a gyerekekkel a férjem testvére és nem is köszöntünk egymásnak. Ez a párod intelligenciájától függ, hogy el tudja fogadni ezt a helyzetet és ne erőltesse azt, amit nincs értelme. Én a férjemet és a gyerekeket soha nem tiltottam, akkor mennek, amikor akarnak. A gyerekeket kicsi korukban még meg tudták téveszteni pénzzel + mézes-mázoskodással, de most, amikor már kamaszok, ők is látják a helyzetet és önszántukból nem mennek. A férjem ő rendszeresen jár. Mi úgy beszéltük meg egymással, hogy én azt mondtam, ha kettőnk között semmi probléma, vita nincs, szeretjük egymást (és ez a mai napig így van) akkor harmadik személyek miatt én nem fogok veszekedni. Ezt ő megértette. Szóba sem hozzuk őket, ezt én kértem, hogy ne is meséljen róluk semmit. Nálunk működik. Sajnos, mert nem én akartam így (de ez már egy másik történet.) :)
2017. jún. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ha valakit érdekel a pontos sztori privátban írnám le, ha nem gond. Én a történtek után napokig sírtam és nem tudtam felfogni hogy miért engem hibáztatnak. Egy családi ebéd közben megaláztak...
2017. jún. 27. 12:26
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

Éppen ebben a helyzetben vagyok. Aztán a barátom a férjem lett, és mióta gyerekünk is született vége lett minden kapcsolatnak a férjem és a családja közt. Lassan 4 éves a csemete és nem látták. após kijelentette, hogy neki nincs menye, sem unokája.

Szenved néha a férjem, de lassan túl lesz rajta, mert látja, hogy igazi gonosz emberek.

A vicc, hogy nem a személyemmel van/volt bajuk, hanem a státuszommal: barátnő, majd feleség. Ha a férjem Lady Dianát vitte volna haza, akkor őt utálnák.

2017. jún. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló a helyzet. Bár ők úgy tesznek, mintha sose sértettek volna meg vagy járattak volna le mások előtt a hátam mögött.

Amúgy sose fogom megérteni az ilyen szülőket. Én leéltem nélkülük több, mint 20 évet a hiányuk nem nagyon fog megviselni, viszont a saját fiúkkal ezt tenni nem szülőhöz méltó viselkedés. Ha valaki biztos a nevelésében és szereti a gyerekét akkor elfogadja azt akit párjának választott.

2017. jún. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Barátom tartja a kapcsolatot a szüleivel, megy családi rendezvényekre, én egyáltalán nem ellenzem, inkább csak nem mondok rá semmit, csak annyit, hogy jó, persze, menj.

De ők még így sem hagynak békén, és ezzel barátomnak okoznak a legnagyobb fájdalmat, én direkt nem beszélek róluk, kerülöm a témát, de nekik csak engem kell szidniuk mindig.

Nem tudom, hogy mi lenne ha gyereket terveznénk, bár még korainak tartanám, de lehet 2-3 év múlva már szeretnénk. Akkor megváltozna minden és jópofiznának? Mert én kinézem belőlük...

2017. jún. 27. 14:13
 7/8 anonim ***** válasza:
Második vagyok: Nem, nem változnának meg. De ha te nem tartod velük a kapcsolatot, akkor honnan tudod, hogy mindennek lehordanak? A párod mondja neked? Akkor az ő fejében is rendet kell tenni, hogy ez a viszony így alakult, de téged ne bántson ezzel, mert ez a kapcsolatotok rovására megy. Éles vonalat kell húzni, tehát a férj megy, társalog, jópofi, te pedig nem is ismered őket és nem is vagy rájuk kíváncsi. Arra sem, hogy rólad mit mondanak. Ezt csak így lehet, hogy ne menjen rá a kapcsolatod. Rám is mondtak és mondanak kígyót-békát, de nem érdekel. A férjem nem bánt ezzel. Ne edd rajta magad, hanem húzz egy vonalat :)
2017. jún. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mert ismerem őket... az anyja biztos hogy kérdez rólam, hogy jajj hogy vagyok? (Nem mintha egyébként érdekelné) Az apja meg a tesója meg lehurrogja hogy kit érdekel? Ebben biztos vagyok, mivel amikor az unokatesójával vesztek össze akkor is ezt csinálták. A másik meg hogy pl küldik haza barátom szobájából a képeimet, mindent amit tőlem kapott...
2017. jún. 27. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!