Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti tartanátok a kapcsolatot...

Ti tartanátok a kapcsolatot anyósodékkal ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Anyósom alkoholista, a család erről évekig nem vett tudomást, egyszer egy eset kapcsán felhoztam, hogy van orvosi segítség, azonban apósom leállított azzal, hogy ha nem tetszik nem kell menni hozzájuk, az ő anyósa is alkesz volt és ő a járt oda. A másik dolog a tisztaság... önkormányzati lakásban laknak kb negyven éve, na festés és minden más kb akkor volt utoljára, mert abban a szellemben élnek nem az enyém minek költsek rá..dohányoznak bent, nem érdekelte őket az sem amikor várandós voltam az unokájukkal..a kosz megeszi őket, csak egy példa: egyszer kínomban kitakarítottam náluk mert már nem bírtam tovább és hát egész sz@r(bocsi) volt a szobában a szekrény mögött pl. Mindenhol üres piás üvegek bedugdosva..aztán miután megszületett a kisunokájuk, felhozták, hogy menjünk el hozzájuk. Na ebből egy nagy veszekedés lett, mert megmondtam, hogy abba a putriba nem fogom elvinni soha! Ennek két éve.. azóta nem beszélünk, még neki álltak feljebb.próbáltuk megoldani, a férjem is többször beszélt velük, de csak a támadás, sértődés van.
2017. márc. 5. 15:15
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Teljesen megértelek!

Mondd meg nekik, hogy azért mert te nem mész, ők mehetnek unokázni, de csak ha normálisan viselkednek.

Hasonló okból kifolyólag ezért nem viszem egyik gyerekemet se az apámhoz... Öt is megeszi a kosz egyszerűen. Megbeszéltük, hogy mi oda nem, de bármikor szívesen látjuk, ha tisztán és rendezetten átjön unokázni. Most már belátta hogy ez így mégsem mehet, azóta kezdi összeszedni magát :)

2017. márc. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Ha én lennék ilyen helyzetben, nem mennék oda, max külső helyszínen találkoznék velük, illetve - amennyiben hajlandóak betartani hogy más lakásban nincs dohányzás és tudnak normálisan viselkedni, akkor esetleg nagy ritkán ők jöhetnének.
2017. márc. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Annyi van, hogy hozzánk nem jönnek. Pár alkalommal voltak, de abból is.sértődés lett, amikor rászóltunk anyósomra, hogy kézmosás nélkül ne nyúljon az újszülött babához....
2017. márc. 5. 15:21
 4/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nincs kivel beszélni! Tényleg mindent megpróbáltunk, apósommal se értünk szót, ő egy álomvilágban él. Szerintem saját kudarca, hogy alkesz kész mellette anyósom, ezért nem fogadja el a segítségünket..azt mondta ne szóljunk bele ez az ő dolga.. tehát megoldás nulla. Egyébként azt tudni kell, hogy anyósom nem tartja egyik testvérével sem a kapcsolatot, és az anyjával sem beszélt vagy tíz évig. Egyszerűen nem látja be a hibáit, hogy neki kellene változnia.
2017. márc. 5. 15:25
 5/10 anonim ***** válasza:
12%
Igazad van. De miért kellene kezet mosni, mielőtt a babához nyúl valaki?
2017. márc. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nálunk ez alaphigieniához tartozik.. egy nagyon picike baba bármit könnyedén el tud kapni, na most előtte ki tudja mit fogdosott össze a kezével anyósom. És most pl olyanokra is gondolok, hogy amikor még jártunk hozzájuk konkrétan sz@ros volt a wc-ben a lehúzó zsinór melletti fal...és ha ebből indulok ki, akkor még a hypo is kevés lenne neki... Na de inkább befejezem, nem akarom itt borzolni a kedélyeket...
2017. márc. 5. 16:48
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Azóta is azon gondolkozom, hogy hogy kerülhetett egy egész sz@r a szekrény mögé ...
2017. márc. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Egér.. bocs, a telóm kijavitott
2017. márc. 6. 04:38
 9/10 anonim ***** válasza:
79%

Jézusom... én nem erőltetném. A gyerekemet nem tiltanám tőlük, de oda nem vinném, főleg, amíg ilyen pici. Átjöhetnének, tisztán, józanul, úgy, hogy mikor megérkeznek kezet mosnak.

Sajnállak, szörnyű lehet. De legalább nem neked kell ott élned.

2017. márc. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

hm..." amikor várandós voltam az unokájukkal" - szerintem a te gyerekeddel voltál várandós, de mindegy.

Nem kell semmit tenned, oda ne menj, ők meg nem jönnek, jól van ez így.

Nem fognak ők már megváltozni, az világos.

2017. márc. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!