Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek, ha az anyósom...

Mit tegyek, ha az anyósom ennyire gyűlöl?

Figyelt kérdés
Majdnem 3 éve vagyunk együtt párommal, tervezzük az esküvőt. Párom öccsével lakunk együtt, amivel semmi baj nincsen. Elszórakozunk, főzünk, veszekszünk, csak a szokásos. Mivel sokszor minden házimunka rám hárult, míg a fiúk csak gépeztek, szokásommá vált, hogyha zavar is nem csinálok meg dolgokat, mert hárman élünk a házban, hétköznap én is dolgozom, nekem is jár egy kis kikapcsolódás hétvégén, úgyhogy ők is takaríthatnának. Persze nem sokszor tették meg, esetleg ha megkértem őket. Egy kicsit anyósomat okolom érte, mert amíg nem voltunk együtt párommal minden héten átjött kitakarítani, de miután összeköltöztünk nem bírtam elviselni hogy mindig ott van, mindent más helyekre pakol, csak a sógor ruháit mossa ki és mivel én szétszortírozom a ruhákat a sajátjainkat már nem tudtam berakni, mert túl nagy a gép és tönkre ment volna a dobja. Ebből volt egy kisebb vita még tavaly, de szépen elült. Jóban voltunk anyóssal, sírt nekem megvígasztaltam, meghallgattam, hétvégente megcsináltam a körmeit, megmasszírozzam, szülinapjára sütöttem neki tortát, szóval mint a saját anyukámmal, úgy viselkedtem. Ha párom ideges lett az anyjára, én nyugtattam le, hogy legyen vele kedvesebb, mert mennyi mindent megtett érte, szereti stb. Erre tegnap átjön anyós, mindent párom fejéhez vág (egész héten hívogatta, stresszelte, amúgy se jó neki amit a fia csinál), párom kiakadt, üvöltöztek egymással. Én alapjáraton olyan vagyok, hogy kerülöm a konfliktust és bezárkózom, ha veszekednek körülöttem. Erre drága mama közli, hogy én egy igénytelen cgny krv vagyok (mellékesen hullafehér a bőröm, inkabb vagyok ír), és miattam lett ilyen a párom , pedig ő mindig tisztaság mániás volt és én széttépem ezt a családot, és mi menjünk a híd alá, jobb is lesz ha párom végre "megdöglik". Párommal beszéltem, hogy tényleg miattam változott-e, ő mit gondol stb, és kiderült h már előttem nem volt jó a kapcsolatuk, sokat dolgozott és nem tudott megfelelni az anyjának, rengeteget költöztek gyerekkorától kezdve és ezért sem volt már kedve rendben tartani túlzottan a lakást, felújítani patyolatra, amikor egy év múlva újra költözés. Szerintetek ezt a helyzetet lehet orvosolni?

2017. júl. 1. 07:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Mit akarsz orvosolni? Hogy le cigányqrvázott az "anyós"? Ez nem a paliddal hanem a mamival kellene megbeszélni. Alap hogy amíg nem gondolkozik el a mondottakon levegőnek nézem! MINIMUM A BOCSÁNATKÉRÉS FELÉD! De ezentúl se köröm, se torta,se meghallgatás. Viszon egy valami legyen: 2méter távolság!
2017. júl. 1. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
18%

Ha jól értem az anyós lakásában laktok hárman.A két fia és te és ő azt látja, hogy szép lassan lelamoljátok a lakását.

Lehet, hogy én se örülnék.

Biztos lepontoznak de én azt mondom nő létemre , hogy mégis csak egy nő feladata élhető otthont varázsolni egy lakásból.Sokan írják, hogy közösen kiveszik a részület a házimunkából a persze jó dolog,de kevés férfit láttam aki nekiáll csempét lemosni, ablakot pucolni, tűzhelyt takarítani.....

Osszátok ki egymás közt a feladatokat.Tőlük elvárható a porszívózás,teregetés, mosogatás de amitől igazán igényes lesz a lakás azt mégis csak neked kéne megcsinálni.

2017. júl. 1. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
45%
2-es vagyok.Még annyit, hogy az is megoldás lehet, ha mindhárman dolgoztok dobjatok össze pár ezer Ft- ot és hívjatok időnként egy takarítónőt aki rendben tartja a lakást.
2017. júl. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

Kettes, hogyha én meg tudom.szerelni az eldugult mosdot, vagy le tudom festeni a palettákat, akkor elvárom a férjemtől, hogy ö tudja megpucolni az ablakot vagy fözzön valami egyszerüt.

Nem az, hogy csak mert én nö vagyok, gürizzek otthon melo után, ök meg döglenek a gép elött, mert derogál nekik mosogatni, pl.


Kérdezö, probléma megoldva, nem kell többet beszélj anyossal, de én a bocsánatkérését sem fogadnám el, ennél azért durvább dolgot mondott puszta rosszindulatbol.

2017. júl. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
2: nem az o lakasa, alberlet. Es nincs lelakva, a haz amugy is gaz, kulteri terko van a konyhaban, a lakasban csak a furdokadban van meleg viz, a redonyok nem mukodnek, mindenhol peneszednek a falak, hiaba fulyom Szavoval stb. Hidd el nen hagyom hogy egy napnal tovabb legyen ott a mosatlan, es takaritok, es kipucolom a wc, kadat, mosdot. Es fozok. Es szerintem igenis kell, hogy mindenki kivegye a reszet, mert nekem is kell dolgoznom. Lehet hogy le leszek szolva, de szerintem nekem is jar annyi, hogyha munka mellett sulizom, legalabb egy napom legyen arra, hogy magammal foglalkozzak. Nem bulizom, nem iszom, nem cigizek. De szeretek fenykepezni, forditani, balettozni. Ha a fiuk kepesek megerteni -oke nem nagyon hazimunkaznak- akkor ezt az anyos miert nem? Amiota ismerem paromat es az occset azota mondjak, hogy miota ott vagyok otthonos az a haz, ahova eddig csak aludni jartak. Nem vagyok hibatlan, ezt en is tudom, de akkor sem ertem miert kell velem igy beszelni. Rengeteg lehetosege lett volna ra, hogy elmondja h nem kedvel vagy ha valami nem tetszik. De helyette paromat szapulta nekem, es hogy a fiai 30 evesen nem jutottak semmire, mert nem epitettek fel csaladi hazat, bezzeg ok. Az mindegy hogy a volt ferje miatt el kellett adniuk mert szerencsejatekozott, az is mindegy hogy megcsalta es hogy az aposa kozolte vele hha elhagyja a ket gyerekkel a palit, akkor minden honapban fizet neki, mert nem akarta hogy egy roma szarmozasu no behazasodjon a csaladjukba.
2017. júl. 1. 08:03
 6/12 anonim ***** válasza:
92%
A kérdésedre válaszolva: semmit ne tegyél! Anyósoddal nem kell többet szóba állnod. Ha beszól, visszaszólsz. Nem kell finomkodni olyan emberrel, aki lecig@nyk@ rvaz!
2017. júl. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
6%

Az első kérdésedben azt írod, hogy jár a pihenés és nem csinálsz meg dolgokat még ha zavar is mert a fiúk csak gépeznek.Az anyósod pedig azt mondta rád, hogy igénytelen vagy.

Ezzel szemben a második hozzászólásodban azt írod, hogy mosol főzöl takarítasz, rendben tartod a lakást...

Ha ez így van valószínűleg az anyós mégsem lépett túl a tavalyi mosással kapcsolatos vitán.Te bíráltad őt, most generált egy vitát ahol ő bírálhat téged.Ennyi.

2017. júl. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem addig volt csak a nők dolga a házimunka amég a férfiak eltudták tartani a nőt. Mostani világban van h a nő többet melózik ne legyen elvárás h a nő dolga minden.
2017. júl. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%

Mielőbb egy külön lakás tervezése lenne a cél, kérdező, ebbe bele fogsz fáradni elég hamar.

Sajnállak, mert egy rendes nő vagy, aki nem ezt érdemli.

Kevés ilyen nő van.

2017. júl. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
70%
Dehogy gyűlöl az anyósod.:D Egy üvöltözős vitában mindent egymás fejéhez vágtak a fiával, el tudom képzelni, hogy a párodtól is mik hangozhattak el, ha idáig fajult a dolog. Ami egy ilyenben indulatból elhangzik, azt nem kell ilyen véresen komolyan venni.:D Nyilván te a pároddal elfogult vagy, annak, hogy sokat költöztek, semmi köze ahhoz, hogy rendet, tisztaságot tart-e maga körül valaki, vagy telibesz..rja az egészet. Az meg bocs, de elég röhejes, hogy két felnőtt férfira az anyjuk mos, takarít, utána meg az egyikük párja, miközben ők gépeznek. Azt nem egészen értem, mi is volt az akadálya annak, hogy kettőtök ruháit mosd, nekem egy hét alatt azért bőven összegyűlik annyi szennyes kettőnkről, amivel el lehet indítani a mosást, ott van az ágynemű is, konyharuhák, asztalterítő, törülköző stb, ez elég kifogásszagú, ha az öcskös jelenléte nem zavar, akkor anyósé miért is?
2017. júl. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!