Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom beteg? Tönkreteszi...

Anyósom beteg? Tönkreteszi mindenki életét.

Figyelt kérdés

Az én drága anyósom apósommal 400 km-re lakik tőlünk,velük egy városban a férjem testvére és családja.. Mikor megismerkedtem a párommal,minden rendben volt.Majd az összeköltözéskor borult a bili,amit tetőzött a házasságunk.Húzzuk az igát rendesen,hogy meglegyen mindenünk,mindent saját erőnkből értünk el. Havonta egyszer 2 napra elmegyünk hozzájuk (nincs rá több kapacitásunk) ,az én szüleimhez nem járunk rendszeresen,csak ha jut rá idő,ők 30 km-re laknak tőlünk,velük nincs is semmi gond.

Először csak apró dolgok,pl miért olyan színű a függönyünk,miért úgy van elrendezve a hálószobánk,miért hordok szemüveget(mert nélküle nem látok bmeg),neki nem tetszik, a férjem miért rövidnadrágban megy (40 fokban vajon miért).

Mindenki sz@r szemét,mindenkit ócsárol mindenért,csak az a jó és úgy,amit és ahogy ő akar.

Folyamatosan megy a harc,hogy anyósom szerint nekünk oda KELL költöznünk hozzájuk,egy házba,adjuk fel a munkánkat,a házunkat,mert az neki jó lenne.Természetesen mindig nem a válaszunk.

Megy a siránkozása,hogy neki milyen rossz,vele senki nem törődik. Hát ő ezt érdemli? Egyre több gond van vele. Ugye nem rövid az út autóval,mindig mondjuk,hogy délután valamikor odaérünk,de folyamatosan telefonál reggeltől fél óránként,hogy hol vagyunk már.Volt rá példa,nem vettük fel a telefont az úton,hogy felhívta a rendőrséget,hogy mi autó balesetet szenvedtünk és meghaltunk,szóljanak a szüleimnek... Na itt lett elegünk. És ez csak fokozódik.

Semmit nem csinál otthon,apósom mos,főz,takarít. Mindketten nyugdíjasok. Kimozdulni a lakásból nem hajlandó,mert ő beteg és fáradt,viszont ha mondjuk neki,vagy apósom,hogy menjünk picit sétálni,az a válasz,hogy őt mi ne rángassuk sehova.(de ha nem mondjuk,hogy menjünk valamerre,akkor meg ő be van zárva a négy fal közé és senki nem foglalkozik vele) Egyik nap megyünk,másik nap jövünk,de mikor pakolászunk,hogy lassan indulunk haza,jön a szó szerint sírás,hogy de hát mi 2 hétre mentünk oda,mi nem hagyhatjuk őt ott,mert megöli magát és apósomat is. Szó szerint ezt mondja,többször is.

Ha húslevest kér ebédre,megfőzzük és közli,hogy ő soha nem szerette a húslevest,miért nem lehet őt megkérdezni,hogy mit szeretne enni,mi nem törődünk vele...

Utolsó csepp a pohárban: anyósom szeretett volna egy kis kertes házba költözni,apósom beleegyezett,mondván,hogy jót tesz majd nekik.. Eljött a papírok aláírásának a napja,ismét utaztunk és közölte anyósom mire odaértünk,hogy mi mekkora semmirekellők vagyunk,hogy őt ki akarjuk rakni a lakásból,meg amúgy sincs kedve költözni..

Pszichiáter látta,pszichológus látta,de közölték,hogy nincs semmi baja... Többször orvoshoz nem hajlandó menni,kijelentette,hogy ő nem hülye...

Apósom teljesen el van keseredve,látja,hogy ez így nem mehet tovább,ő sem bírja már,nem tudja mit csináljon és mi sem.

Nem vagyunk érzékeny lelkűek,de az állandó minden sz@r, és soha semmi nem jó,az állandó sírás a telefonba,hogy mi nem vagyunk képesek rányitni az ajtót sem,már kezd az agyunkra menni,tehetetlenek vagyunk mindketten. Szeretnénk rajta segíteni,de nem tudjuk hogyan. A szép szóból sem ért,csak fújja a magáét.

Létezik bármi megoldás erre? Én 29,férjem 32 éves,nem vagyunk már gyerekek.


2017. júl. 17. 23:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
79%
Nem tudom, milyen pszichiáter, pszichológus látta, de azt még kevésbé, ezeknek hogy van dr a neve előtt. Elég súlyos eset az anyósod, de ezekből lerí, hogy mindent csak azért csinál, hogy figyeljetek rá, foglalkozzatok vele. Ha ezt eléri ezzel a viselkedéssel tovább fogja csinálni.
2017. júl. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
61%
Huuh, bakker, ez igen, nem irigyellek. Szerintem az anyósod csak ennyire a figyelem középpontjába akar kerülni, nem hinném, hogy konkrétan veled, vagy bárki mással lenne problémája. Őszintén szólva, fogalmam sincs mi a tuti megoldás, nyilván azt sem mondhatom, hogy sz@rjátok le, mivel mégiscsak az anyósod, a férjed édesanyja.
2017. júl. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Két hétig volt kórházban,teljes kivizsgálással, egyszerűen nem hisszük el,hogy nincs valami baja...

1¤ Anyósomnak az sem lenne elég,ha 24órában ott ülnénk mellette

2¤ legszivesebben megszakítanánk minden kapcsolatot vele,de nyilván nem tehetjük meg

2017. júl. 18. 00:06
 4/22 anonim ***** válasza:
77%
szerintem demens
2017. júl. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
77%

Ez nem normális, amit csinál, hiszen megkeseríti mindenki életét. Mi van a párod testvéréékkel? Róluk nem írtál, velük is ilyen?

Csúnya lesz amit írok, de akinek az ilyen viselkedésben van csak "öröme", annak sok dolga már nincs ezen a világon.

Megoldás? Szerintem keressetek fel egy másik pszichiátert és irassatok neki valami hangulatjavító szert, így a leirtak alapján olyan, mint aki depis.

2017. júl. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

5¤ Sógornőmék a minimálisra csökkentették a családi látogatást,15 percet nem bírnak az édesanyjával egy légtérben lenni,velük is ezt csinálja,csak ott nem fenyegetőzik,de őket is lehordja mindennek...

Kb mint egy hisztis tini korszak...

2017. júl. 18. 00:23
 7/22 anonim ***** válasza:
78%

De mi a tökért jártok oda hozzá? Szívni?


Após pajtás meg oldja meg, váljon el, költözzön el, ha neki is rossz.


Mi a bánatért kell egy rossz helyzetbe újra és újra belemenni, beleragadni?

2017. júl. 18. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
72%
Én annyit csinálnék, hogy legközelebb, mikor mentek, szépen megmondjátok, hogy addig nem vagytok hajlandóak tartani vele a kapcsolatot amíg normális nem lesz. És eltűntök egy fél évre kb. Lehet megemberelné magát.
2017. júl. 18. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
26%

Igen, valamilyen súlyos depressziója lehet, ez szakemberért kiállt.

Nem az a megoldás, hogy elzárni tőle mindent, és márpedig nem, mert magától nem fog tudni talpraállni.

Lehet, ez egy hosszú folyamat volt, a férje lehet, nagyon papucs volt mellette, egész életében kiszolgálta, agyonkényeztette.

2017. júl. 18. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
11%

"kijelentette,hogy ő nem hülye"


Bocs, de kívülről nézve a dolgot, nem az anyósod a hülye !

2017. júl. 18. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!