Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért utál ennyire anyósom?

Miért utál ennyire anyósom?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

5 éve vagyok együtt a fiával, van egy kislányunk, és várjuk a kistesót is.


2,5 éve tartoztunk nekik 50ezerrel, és mivel később adtuk meg, le lettünk hordva mindennek,

már telefonban kiabált hogy máris jelleggel vigyük a pénzt. Hozzáteszem gazdagok.

Ekkor voltam várandós a kislányunkkal.

Mivel ilyen csúnyán tett, mondtam neki, hogy normálisan is lehetett volna, nem kellett volna az én anyámmal is úgy beszélnie mint a kutyával, így ha nem vagyunk szimpatikusak nyugodtan el lehet kerülni és békénhagyni.

Itt megromlott a kapcsolat, nem vett részt a terhességben, nem keresett mikor megszületett az unokája.

Mi vittük le 2-3 hónaposan hogy ugyan nesze te szívtelen genya, itt van a gyönyörűséges unokád. Soha nem felejtem el, rá se nézett a gyerekre, de valamiért mégis ott maradtunk, és megint jóba lettünk.

Tudni kell azt is, hogy hozzám egy árva szót nem szólt soha, meg nem kínált semmivel.

Tehát mikor hétvégente lementünk én 2 órán át ültem csendben.

Most jövök a jelenbe.

Tegnap lementünk, mert névnapozás volt.

Ott volt az egész család,

Voltunk vagy 15en.

Bement a gyerekem a nappaliba,(ahol ő dolgozik)

állok, beszélgetek, erre rámordít hogy héhéhé nagyon gyorsan hozzad ki a gyereket mert a papírjam ott vannak szanaszét.

Persze, kihozom, nincs is ezzel baj, csak a hangnem.

Ott mindenki előtt. Már akkor férjem meg a mamája néztek rám, hogy látták szarul esett.

Kivittem a gyereket az udvarra, anyós hozta ki a tányérokat, mondom kinyitom a szúnyogháló ajtót megtartom neki.

Erre megint rámförmed, tiszta flegmán meg hangosan, hogy héé csukjuk, mert mennek a legyek be, kozben kikerekedett szemmel nézett rám.

Mellesleg a család egyik tagja sem kérdezte meg, hogy vagyok, vagy hogy fejlődik a baba, pedig már 33 hetes vagyok.

Ki tudja miket mond nekik a hátunk mögött rólam.

Mikor rámkiabált újra bebőgtem, és mondtam férjemnek hogy ez nekem sok mostmár, nem rántott ő a seggéből engem. Ha 5év alatt nem sikerült elfogadnia valszeg már sohasem fog. Kimentem a kapun és köszönés nélkül beültem a kocsiba, férjem meg elvitt anyumhoz, nála mêgjobban kibőgtem magam.

Férjem visszament a gyerekért, és mindenki előtt megkérdezte az anyját miért beszél így velem.

A válasz az volt, hogy ha nem értem, akkor sajnálja.

Felkapta férjem a gyereket és elhozta, hogy ő is sajnálja.

Ez volt az első eset hogy kiállt mellettem, pedig sokszor voltam már cseszegetve.

Olyan is volt, hogy megkértük vigyázzon már a gyerekre mert a bankba kell mennem, a válasz az volt, ő is megoldotta két gyerekkel, akkor nekem is meg kell.


Miért ilyen?

Az unokáját amúgy látszólag szereti, mert foglalkozott vele, csak velem volt mindig bunkó.

Azt tudni kell róla, hogy nagyon hangulatember, 5mp alatt képes ingadozni.

Férjem az apukáját nem nagyon ismeri, mert kedves anyós férjes hapira mászott rá, és abból lett az én férjem. :D

Van két kisebb testvére, kiskorúak, ők mindent megkapnak, csak férjemmel nélkülözik ennyire, mintha nem is a fia lenne.

Eddig csak azért húztam be fülem farkam, mert csak az anyukája, én nem mondhatom meg tartsa e vele a kapcsolatot vagy nem. De mostmár megváltozott a véleményem.


2017. aug. 6. 08:12
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
40%

Soha nem értettem ezt a "bebőgök és lelépek" hisztis p.csa attitűdöt. Ha valami nem működik, nem kell erőltetni. Az unokát szereti, ti rühellitek egymást, kár erőltetni.


A férjed meg a szokásos kikerülő személyiség, aki az anyja és a felesége között egyensúlyozik... gondolom mint mindig, most sem fekete-fehér a helyzet, és te is teszel a "jó" kapcsolatért.


(Mielőtt valaki betalál, nem egy ilyen anyós-meny viszonyt látok, és egyik esetben sincs ártatlan fél...)

2017. aug. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
76%

Nekem a nagymamám ilyen a saját egyenesági rokonaival, aki nem a gyereke...

Mivel mindenki elcseszett, akit nem a nagyi nevelt..


Nem tudok ezzel mit kezdeni, ha ennyi idő után is így passzivizál, akkor így is fog maradni, fölösleges nekiallni zsarolni, vagy bármi egyéb.

2017. aug. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
19%
költözzetek az anyósékhoz
2017. aug. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
85%
2,5 éve nem láttam anyóst,ami nem megy azt nem kell erőltetni..sokkal sokkal nyugodtabb az életem,gondolom neki is. Férjem néha elmegy hozzá a gyerekekkel.
2017. aug. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
57%
Utolsó, én anyámmal vagyok így, aki semmivel se jobb, mint a Kérdező anyósa... egyszer beszéltem vele az elmúlt 25 évben... és ugrásszerűen javult az életminőségem, amikor megszabadultam a hülyeségeitől.
2017. aug. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
63%

10-es válaszoló, ez mi?


" - na ekkor kapott volna tőlem az anyám egy akkorát visszakézből, hogy leszakad a feje... ott, mindenki előtt."


Ja, hogy nálatok ez a szokás. Anyádat pofáncsapnád? Nem semmi.


A kérdéshez meg annyit: írtál sok mindent, ha ennek a fele is igaz, feléjük se néznék. Írod, aztán jóba lettünk, de utána sem szólt hozzád...

Hát nem tudom..., én ezt nem nevezném annak.

2017. aug. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%

#16, nem, nálunk az volt a szokás, hogy az a nárcisztikus pszichopata emelt kezet rám időnként... amit csak azután fejezett be hirtelen, miután rájött, hogy a következőt már sanszosan vissza fogja kapni. Sajnos van, aki másból nem ért... a kérdésben szereplő anyuci meg dettó ugyanez a mindig mindent jobban tudó fajta.

(Mindamellett a béke híveként inkább megelőzöm a dolgot úgy, hogy egyáltalán nem tartjuk a kapcsolatot - mint írtam is - ilyen módon nincs lehetősége provokálni, nem szerzem meg neki azt az örömet, hogy megint szerencsétlen áldozatként tetszeleghessen... )

2017. aug. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
17-es! Ok, megértettem. Azért így már nem ugyanaz.
2017. aug. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
57%

Hogy a fenébe lesz az ilyen megértő, alkalmazkodókész, kedves, jófej, türelmes, stbstb menyből olyan házsártos, szörnyeteg anyós, amikor már az ő gyermekeinél lesz téma... (Költői kérdés, erős iróniával fűszerezve.)


Vagy az önbírálat, vagy legalább korrekt leírás hiányzik belőled anyósoddal kapcsolatban, mert nemigazán jön át nekem a konfliktusotok alapoka. Ahogy az egyik válaszoló írta is, én sem tartom kizártnak, hogy elég sokmindent megtettél azért, hogy ilyen legyen kettőtök között. Te IS, nem csak az anyós...


Javulni nem fog. Kölcsönt se szívességet ne kérjetek tőlük, mert nem vezet jóra. Amikor pedig ilyen csodás családi összejövetelek vannak, te nyugodtan megmondhatod -annak, aki kérdezi-, hogy nem mész el olyan helyre, ahol utálnak, megaláznak, gyötörnek.

2017. aug. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha kölcsönkérsz és NEM ADOD MEG IDŐBEN, ott nem kell hozzátenni hogy gazdagok. Egy feladat van: IDŐBEN ADD MEG A TARTOZÁSOD! Meg a férjednek van két kiskorú tesója akik "mindent megkapnak, bezzeg a férjed". Mi van?? Neki is kell úszógumi a strandon meg túrórudi a hűtőbe vagy mi? Családos ember könyörgöm, te meg összehasonlítod 2 kisgyerekkel?? Amúgy minek mész olyan helyre ahol utálnak mint a $z@rt? Udvariasságból? Hagyjuk már. Ne menj többször és kisimul az arc. Ennyi. Ne spilázd túl. De ez a szitu erősen kétemberes...
2017. aug. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!