Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Utál az anyósom, hogy lehet...

Utál az anyósom, hogy lehet ezt elviselni?

Figyelt kérdés
Minden rendben volt, de már vagy két hónapja megváltozott, amióta megint jóban van egy barátnőjével, aki már egyszer majdnem tönkre tette a házasságát, de ezt persze nem veszi észre. Nagyon durva dolgokkal kritizál, de mindent a hátam mögött. Bele se férne ebbe az oldalba mennyi rossz dologgal illet, ok nélkül és komolyan ok nélkül. Pl szerinte a páromnak miattam fáj a háta, mert mielőtt összejöttünk nem fájt...szerinte azért öltöztem csinosan szilveszterkor, hogy elhódítsam párom apját...vallásosak vagyunk, a csinos egy térdig érő fekete szoknyát, egy piros felsőt és egy fekete blézert jelent. Az apjával nem is beszéltem, csak társadágban és a páromnak akartam tetszeni. Emelett szerinte a páromnak egy fajta belivel kellene lennie, mert egy ázsiai nő, mint a párom, tud főzni, takarítani, gondoskodik apárjától, későn fekszik, korán kel, dolgozik, inteligens, tanult. Amikor ezt elmondta a párom nagyon kiborultam, mert az anyja ezek szerinte egy semmi vagyok. Nagyon házias vagyok, gondoskodó, dolgozom és vannak terveim. Tény a munkámat annyira nem szeretem, de azon vagyok hogy másikat találjak, de ez nem egyszerű, külföldön dolgozom. Sok veszteség ért az elmúlt 2 évben és plusz ez a sok sérelem...minden nap fáj a fejem, hullik a hajam, sokat sírok, sokat fogyok és legutóbb az anyja emiatt is megszólt a háta mögött, mert szerinte gyenge vagyok és egy kapcsolatban erősnek és függetlennek kellene lennem, nem depressziósat játszani. Az anyja nem tudja hogy a párom mindent elmond nekem, nem akarom hogy ez is veszekedés tárgya legyen. Párommal elszeretnék költözni egy másik országba. Az anyja szerint nélkülem kellene mennie és mielőtt elvenne, egyedül kellene nyaralni mennie, élményekkel gazdagodnia, mert szerinte házasság után minden megváltozik. Szerinte váratnia kellene legalább 3 évig hogy vele maradok e. Mondja ezt könnyedén ugy, hogy már vannak gyerekei. Én 32 éves vagyok, családra vágyom, azt akarom hogy legalább édesapám megéljen egy unokát. Úgy érzem egy kis hülye gyerekként kezel az anyja és bármit teszek vagy mondok, durva és rendkívül sértő véleményt alkot. Nagyon magam alatt vagyok, soha nem bántott ennyire senki. A családom otthon aggódik, pedig csak töredékét tudják az egésznek. Párom szeret, de tiszteli az anyjat, szerinte viszont nem kellene magamra vennem. Képtelen vagyok nem magamra venni, érzékeny vagyok. Tudom hogy ezt nekem kell megoldanom de jól esne mások véleménye. Köszönöm hogy elolvastátok.
2015. márc. 2. 15:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tehát a párod ázsiai. Ez itt a gond, gondolom a párod nyitottabb, de az anyja még egy teljesen más kultúrához és nőkhöz szokott, ezért nem tud megbékélni veled.
2015. márc. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mondd meg a párodnak, hogy ha az anyja megint rosszakat mond rólad, akkor ne mesélje el. Ha ok nélkül utál, azon úgyse tudsz változtatni, akkor meg minek idegeskednél rajta. Szard le! Költözzetek szépen el és évi 1-2 családlátogatást meg ki lehet bírni.

Egy dolog amúgy, hogy tiszteli az anyját, de attól nem kell elviselnie, hogy egyfolytában szidja azt a nőt, akit szeret. Nyugodtan megvédhet, attól még nem lesz tiszteletlen. Ha kiáll melletted, akkor nem kell idegeskedned. Ha meg nem áll ki melletted, akkor pedig a kapcsolat folytatásán kell elgondolkodni.

2015. márc. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez a nő nem az anyósod, a barátod anyja egyenlőre. A párod viszont szép kis alak, ha ezt tűri. Kell ez neked?! De most komolyan, hogy szeret ő téged, ha képes végighallgatni, ahogy az anyja téged szapul? Pont lesz@ rnám, hogy ázsiai, vagy magyar, vagy bármilyen nemzetiségű. Akkor sem viselkedhet így veled. Olvass be az anyjának, már ha érted amit beszél, és mondd meg a párodnak, válasszon. Nagyon rossz dolog bárkit választás elé állítani, de itt nincs más megoldás, ha együtt terveztek. Költözzetek el jó messzire mielőbb, a párodban meg tudatosítsd, hogy egyenrangú társai lesztek egymásnak, és nem vagy, nem is leszel alárendelt sem neki, sem a családjának. Ha így megfelel ok, ha nem, akkor lapát. De ha te képes vagy emiatt tönkretenni magad, akkor meg is érdemled, elvégre is még semmi tét nincs, ez a pasi csak a barátod, udvarlód.
2015. márc. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Te ki vagy? Mert először úgy gondoltam, hogy Te vagy a pár nő tagja, aztán félidőben írod, hogy az anyja szerint egy fajta belivel (?)kellene a párodnak összejönni, "mert egy ázsiai nő, mint a párod tud főzni, stb." Az sem világos, hogy ti házasságban éltek-e, vagy a vallásosságotok ellenére csupán élettársak vagytok? Tényleg nehéz elviselni, hogy utál az anyósod. Ha jól értem, jelenleg is külföldön vagy (vagytok). Mennyi ideje tart a párkapcsolatotok egyébként?
2015. márc. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én a nő vagyok aki panaszkodik, a párom ázsiai, nem a férjem még csak nagyon szeretne az lenni, az anyós vagyis anyós jelölt az anyukája szintén ázsiai, a párom apukája fehér európai mint én. Lehet kissé zavaros, nagyon magam alatt voltam amikor írtam. Most jobban érzem magam, a következő balhéig. Külföldön élünk, itt ismertem meg 5 évvel ezelőtt, akkor csak munkatársak voltunk, nem foglalkoztam vele, sokan vagyunk a munkahelyen. Két éve jöttünk össze. Az anyja nagyon megkedvelt, elfogadott. Nem rég fordult a feje tetejére minden.
2015. márc. 3. 02:39
 6/6 anonim ***** válasza:

Túl sok a keverés,a probléma,én keresnék mást,akivel könnyebb.Az anyjának biztos igaza van,nem

csak néhány éve ismeri.

Főleg ha érzékeny lennék,akkor meg mindenképp.

2015. márc. 25. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!