Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós a szomszédban?! Megkeser...

Anyós a szomszédban?! Megkeseríti a mindennapjaimat! Bövebben lent.

Figyelt kérdés
Napi szinten kb. 6x átjár. Van 2 gyerekünk. A nagyobbikat imádja (végtelenségig megenged neki mindent). Mondtam ez igy nem lesz jo, de nekem nincs igazam. A kicsin átnéz (2 honapos). De ugyanigy különbséget tesz a 2 fia között is. A kisebbik fia a minden, az ö felesége a tökéletes, a csinos... Hozzáteszem sose föz, idejárnak enni mindennap anyosnál. Mi néhanapján kapunk át vmit. Én fözök, mosok, takaritok, gyereket nevelek, és sehogy nem vagyok jo. Már teljesen el vagyok keseredve.
2017. aug. 13. 12:10
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Költözz el.
2017. aug. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Nem értem. Miért kéne neki megfelelned? Nem kell!!! Sajàt magadnak kell!

Szépen megmondod neki, hogy nem alkalmas, mert dolgod, dolgotok van. Neked is van saját életed, szeretnés nyugiban etetni a babát, ha mindketten alszanak, akkor meg lepihenni. Megsértődik? És? Nem kell fennakadni rajta! Ő sem akad fenn, hogy téged zavar! ;)

2017. aug. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

Lakásajtót bezárni, anyóst nem beengedni, csak akkoer ha meghívtátok.


Ha beleszól valamibe, akkor közlöd, hogy te nem így gondold, és mivel a te doglod, ezért ne akarjon belefolyni.

2017. aug. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
9%
Már nem játszol is kell semmi tippet írnom merg minden ami eszembe jutott azt mind elolvastam ;) Szval a többi értelmiségi néppel kell eggyett értenem. Csak te ne legyél ilyen anyós XD
2017. aug. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
Akkor tudsz hatékonyan fellépni, ha a férjeddel egyezik a véleményetek ezzel kapcsolatban. Felejtsd el, hogy meg akarsz felelni anyósnak! Mások jogtalan igényeit visszautasítani nem bűn, meg lehet mondani neki (lehetőleg férjeddel együtt), hogy tartsa tiszteletben a magánéleteteket (ebbe beletartozik a látogatás és a gyereknevelés témaköre is). Ha megsértődik (meg fog), az nem a ti modortalanságotok következménye, hanem a saját primitívsége lesz. Ha egyetértetek a férjeddel, és következetesek maradtok, meg fogjátok oldani.
2017. aug. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Hogy ő különbséget tesz a gyerekek között, azzal te nem tudsz mit kezdeni. Mert azt ő teszi, megváltoztatni nem lehet. Csak a saját cselekedeteiden tudsz változtatni. Sok erőt. Ne engedd be, ne hagyd, hogy rátok telepedjen, beszéljétek meg a pároddal, hogy ez így nem jó.
2017. aug. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Meg kell mondani, hogy ne menjen át minden nap! Le kell ültetni és megbeszélni ezt úgy, hogy a párod is ott van és legjobb ha ő mondja.


A különbség tevést nem tudom felfogni, itt is ez van. A páromnak mindenbe segíteni kell, ha nem akkor duzzognak rá, hogy mindenki első csak az anyja nem meghasonlók, pénzt beadott a közösbe, sőt kérték tőle... A kedves testvére pedig semmiben nem segít, sőt még kioktat a rendrakásról is, de ő el nem mosna egy tányért sem maga után, még csak a mosogatóba sem teszi be, csak magával foglalkozik és ez természetes és az is, hogy neki nem kell pénzt beadni a közösbe! Mert ő nyilván nem eszik, biztos fényevő, fürdeni sem fürdik, áramot sem használ, ő valami csodálatos teremtmény a családban! S nyíltan mellé állnak akármilyen gonoszságokat művel.

Akkora nárcisztikus személy, hogy én ilyet nem láttam! Aki azt írja ki magáról a képéhez, hogy x éve megszületett a világ legnagyobb csodája... Hát ez szerintem mindent elmond róla, hogy nem túlzok róla, azt is.


Én már eljutottam arra a pontra, hogy semmi nem érdekel már. Minél messzebb annál jobb, én azt mondom!


Figyelj, inkább ne kapj semmit ha nem adják szivesen! Képmutatás jobb lenne?


Tudom, hogy azt szeretnéd ha szeretnének. Én is azt szerettem volna, az anyja kedvében akartam járni meg amúgy is kedves akartam lenni meg ha már náluk laktam, nyilván én is kiveszem a részem a dolgokból, mikor a nagy vasárnapi főzés után eltakarítottam pl, mert főzést nem hagyták rám, mert az úgy jó nekik ahogy ők csinálják. Kisegítettem pénzzel, meghallgattam ha baja volt, beszélgettünk pedig sokat, mégis kiderült, hogy mindent felülír a vérségi kapcsolat és én bizony nem vagyok rokon, ha a felesége leszek a fiának akkor sem kerülök közelebb a családba, mindegy mennyi jót tettem, semmi nem számít. Nagyon fáj, de kezdek bele törődni.


Innentől kezdve meghúzom a határt én is. Neked is meg kell!

2017. aug. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
57%
Cseréljetek lakást a sógorodékkal! Akkor majd hozzájuk fog átjárkálni, és Te leszel a tökéletes. :-)
2017. aug. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!