Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem dolgozik, de nekünk kell...

Nem dolgozik, de nekünk kell majd gondoskodni róla?

Figyelt kérdés

Anyósom lassan több, mint 25 éve háztartásbeli, különböző okok miatt. Nyár közepén úgy alakult, hogy ketten maradtak apóssal, és el tudna menni dolgozni, de nem erőltetik a dolgot, jó ez így nekik, após fizetéséből eléldegélnek. Az egyetlen probléma, hogy tudom, hogyha após majd nem lesz (nem olyan életvitelt él, hogy túlélné anyósomat), akkor nekünk kell majd gondoskodni anyósról, mert még jó 10 év van neki nyugdíjig, munkaviszonya viszont alig volt.

Én is és párom is dolgozunk, de így hiába pl. CSOK ide vagy oda, nem mernék 2-nél több gyereket bevállalni, mert tuti, hogy anyós egyszer ránk lesz utalva, + ott vannak az én szüleim is, és 3-4-5 embert nem tudnánk eltartani magunkon kívül.

Ilyen esetben mit tudnék csinálni? Nincs semmi problémám se anyósommal, se azzal, hogy otthon van, de a jövőre tekintve kicsit félek ettől.



2017. szept. 20. 09:27
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
86%

Ez egy olyan kérdés aminek semmi értelme. Nem tudhatod mit hoz a jövő, és hidd történek meglepetések.

Nem tudhatod, hogy anyósod túléli apósodat vagy sem. Nem tudhatod, hogy anyósod ha túléli a férjét nem fog dolgozni menni.

Nem tudhatod, hogy nem hogy 10 év múlva de 2 év múlva mi történik.

Erre a kérdésre csak annyit lehet írni, hogy

sok víz lefolyik a Dunán.

2017. szept. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
98%

Ne haragudj, de a te szüleid hogy jönnek ide?

Ők sem dolgoznak?

Ha igen, akkor nincs gond, ha nem, akkor miért csak az anyósodat emelted ki?

Biztos, hogy a férjed szülei nem fillérekből élnek, van tartalékuk arra az esetre, ha valamelyikük elmegy.

Az anyósod meg ha megtehette, hogy háztartásbeli legyen, hát az az ő dolguk. A házáért és az ingóságaiért köthet majd örökösödési szerződést valakivel, aki majd eltartja.

Nem kötelező nektek örökölni!

2017. szept. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
27%
De nyilván van nekik ház , vagy lakás és eltartási szerződést kötni ennek fejében.
2017. szept. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
88%

Van olyan hogy minimalnyugdij, meg olyan is hogy ozvegyi nyugdij. Apos nyugdijanak a felet (azt hiszem) kapni fogja.

Apos meg kosson eletbiztositast, hogy ha o elmegy, akkor a felesegenek ne kelljen nyomorogni. Azokban a haztartasokban ahol az egyik a fo kereso fel, igy szokas. Ezt ajanld fel, sot ebbe akar be is segithettek (joval olcsobb havi parezret fizetni most mint sulyos penzeket kesobb)

2017. szept. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
27%
3: miert "nyilvan"? Annyira jol allnank talan, hogy mindenki tulajdonos az orszagban?
2017. szept. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
86%

nem kell nektek se, max a párodnak.

te szüleid se dolgoznak?

senki nem gondol a jövőre?

2017. szept. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

A szüleim dolgoznak, de csak pár órára vannak bejelentve (erről se én, se ők nem tehetnek). Persze, a minimál nyugdíjat mindenki kapni fogja, de senki ne mondja azt, hogy abból meg tudnak majd élni.

Az öröklésről meg annyit, hogyha éveken keresztül gondot okozott a megélhetés, visszamenőleg nem fog boldogítani a ház ára.

Az életbiztosítás jó ötlet, köszönöm.

2017. szept. 20. 09:48
 8/29 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudom mennyi idős az anyósod, de lehet, hogy a minimális nyugdíjra így is jogosult. Ha nem, akkor majd biztos kap valami segélyt. Az ingatlana meg azé lesz, akivel szerződést köt az eltartására, ha ez nektek nem fér bele.

Én mondjuk egész életemben dolgoztam, de ha a férjemmel úgy döntöttünk volna, hogy én maradjak otthon, neveljem a gyerekeket és az én munkám a háztartás, akkor biztos nem tipródtam volna rajta, hogy a majdani menyemnek ez mennyire fog tetszeni.

2017. szept. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
72%
ha megteheti hogy 25 éve otthon ül, akkor majd oldja meg, nem?!
2017. szept. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
93%

Egy ismerősöm szeretetotthonban él, sokszor irigylem érte, mert nagyon szép környezet, rengeteg ember, és elég minimális összeget kérnek tőle.

Sokáig nem kapott nyugdíjat, addig segítette őt az állam, mindenféle segéllyel, amivel tudta fizetni ezt az otthont.

Nem kötelező eltartanotok senkit, bár ez nagyban a párodon múlik, hogy mit tervez az anyukájával.

Vele kell megbeszélni szerintem.

2017. szept. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!