Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem dolgozik, de nekünk kell...

Nem dolgozik, de nekünk kell majd gondoskodni róla?

Figyelt kérdés

Anyósom lassan több, mint 25 éve háztartásbeli, különböző okok miatt. Nyár közepén úgy alakult, hogy ketten maradtak apóssal, és el tudna menni dolgozni, de nem erőltetik a dolgot, jó ez így nekik, após fizetéséből eléldegélnek. Az egyetlen probléma, hogy tudom, hogyha após majd nem lesz (nem olyan életvitelt él, hogy túlélné anyósomat), akkor nekünk kell majd gondoskodni anyósról, mert még jó 10 év van neki nyugdíjig, munkaviszonya viszont alig volt.

Én is és párom is dolgozunk, de így hiába pl. CSOK ide vagy oda, nem mernék 2-nél több gyereket bevállalni, mert tuti, hogy anyós egyszer ránk lesz utalva, + ott vannak az én szüleim is, és 3-4-5 embert nem tudnánk eltartani magunkon kívül.

Ilyen esetben mit tudnék csinálni? Nincs semmi problémám se anyósommal, se azzal, hogy otthon van, de a jövőre tekintve kicsit félek ettől.



2017. szept. 20. 09:27
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
82%

A te dolgod az, hogy először a szüleiddel kapcsolatban kezdj el aggódni, mert semmivel nincsenek jobb helyzetben a munkájuk mellett, mint az anyósod! Sőt, az anyósod biztosabb pozícióban van anyagilag, mert megengedhették maguknak, hogy ne járjon el minimálbérét, vagy bejelentés nélkül dolgozni.

Úgy tűnik az anyósodnak megfelelő anyagi háttere van, majd megoldja vagy ő, vagy a fia, ha odakerül a sor.

2017. szept. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
83%

"de csak pár órára vannak bejelentve (erről se én, se ők nem tehetnek)"


Hát de, sajnos tehetnek, én ugyanis 23 évesen ezért utasítottam el pár állásajánlatot, mert nem akartak rendesen bejelenteni. Pedig 23 éves vagyok és vajmi kevés esélyem van a nyugdíjra, de akkor is.

2017. szept. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
46%

23 évesen lehet büszkén elutasítani, sok eseteben sajnos az idősek nem tudnak mást találni!

Erőltetett nyavalygás ez - nem tudhatod, mit hoz a holnap. Egyik percről a másikra eltűnhet minden, a szeretteid, a vagyonod, az egész életműved - lásd egy japán cunami hatását- és aki marad, abban a helyzetben kell tovább alakítani az életét. Persze, gondolhatjuk, ááá, az a japánok baja - de sajnos bármikor bárkivel megtörténhet a tragédia.

2017. szept. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
91%
Gyanítom, hasonló koruktól fogva dolgoznak a szülei, arra akartam rámutatni, hogyha világ életükben nem voltak bejelentve, jogos a kérdező félelme.
2017. szept. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
64%
Itt csak az eletbiztositas ami valoban tudna segiteni, mar ha a biztosito elvallalja, ha tenyleg ennyire rossz eletmodot folytat.
2017. szept. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
65%

Nem kell, mivel el tudna menni dolgozni.


Csak akkor kérhetne bármilyen szoc. ellátást akár tőletek, ha munkaképtelen lenne, de nem az, szimplán lusta :D

2017. szept. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
51%
Attól, hogy a szülöknek nincs vagy kevés a jövedelme, a gyerekeik nem kötelesek eltartani. A "szülötartás" ugyanis akkor jöhetne szóba, ha egyrészt önhibáján kivül kerül a szülö rossz helyzetbe, másrészt meg a tartásdíj fizetése nem veszélyezteti a gyerekeik megélhetését.
2017. szept. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok egy jövőbelátó vészmadár, de amikor majd tömegével kapják az emberek a minimális életre sem elegendő nyugdíjat finomítani fognak a szülőtartási törvényen. Már most az folyik a csapból is , hogy 20-30 év múlva alig lesz nyugdíj és reálisan nézve a ma aktívan dolgozó embereknek alig vagy null

megtakarításuk lesz idős éveikre bármennyire is szeretnének spórolni, nincs miből. Egy 40 éves embernek havi 60000 körül kellene félretennie 25 évig , hogy 65 évestől 80 éves koráig havi havi 100000 Ft-ja legyen. Ki képes erre?

2017. szept. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
61%
Erről nem beszéltél a férjeddel eddig? Vele kellene ezt tisztázni, hogy "édesem, ez hogy lesz majd a jövőben? Szeretnék kicsit előre gondolkodni".
2017. szept. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező!

Ez tipikus "Ha meghal a Kelemenke, kire marad a ködmönke?" mentalitás, ahogy Benedek Elek is megírta a "Bolondok című meséjében.

Majd akkor menjetek át a hídon, ha odaértek!

Mi a fenéért generálsz előre problémákat?

Lehet, hogy te halsz meg, mert a fejedre esik egy tégla és az anyósod még él vagy 40 évet!

2017. szept. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!